Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

AIHE: KINDLUSTUSJUHTUMI KAHJUDE RAHALINE HÜVITAMINE

01:13 04.10.2006
lauri8
Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Tervist!

Juhtus liiklusõnnetus kus olin kannatanu. Kuna avariist on juba peaaegu kuuke möödas ja kindlustuse poolt ei kippu ega kõppu siis näitasin väheke omapoolset initsiatiivi üles ja tegin ise vaikselt remondiga algust.

Nii, milles probleem?
Vaatan lkf.ee lehelt oma sõiduki liikluskahju ajalugu, viimase juhtumi kahjud 5962.50 EEK, probleem aga selles et kindlustus pakub mulle rahalist hüvitust vaid 3690 kr, mis moodustab vaid ligikaudu 62% kahjusummast.

Eelmine analoogiline juhtum lahenes positiivsemalt, kus kindlustusselts hüvitas 80% nende poolt aktsepteeritava remonditöökoja kalkulatsioonist.

Millest tuleb nii suur vahe?

Uurisin liikluskindlustusseadust, mis kirjutab nii:

§ 35 (5) Kui kannatanu ei nõustu taastamis- või asendamiskulude hüvitamisega kindlustusandja poolt otsustatud vormis, teostatakse rahaline hüvitamine. Rahalise hüvitamise piirmääraks on kindlustusandja poolt pakutava taastamis- või asendamiskulude summa. Kui kannatanu ei esita dokumente asja taastamis- või asendamiskulude kohta, hüvitatakse taastamiseks vajalike varuosade maksumus, millest on lahutatud nende tehnilise kulumiga proportsionaalne osa. Samuti hüvitatakse taastamise teenuse hind, mida on vähendatud osas, mis vastab ettevõtja suhtes kohaldatavatele maksudele.
14:34 16.10.2006
KindlustusEst
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Raske on öelda, millest selline suur vahe tuleb. Kuna kindlustusmaakler otseselt kahjukäsitlusega ei tegele. Selleks, et saaksime täpsemalt uurida oleks vaja teada kindlustusseltsi ja Teie sõiduki numbrit.
08:46 17.10.2006
opl (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Erinevus tuleb sellest, et hinnast on maha võetud ettevõtja suhtes kohaldatavad maksud ja vahetatavate juppide hinnast kulum (ka sinu lõiguis kirjas). Uuri kindlustusest täpsemalt kui palju mille alusel maha võeti. Maksude mahaarvamisel on erinevad seisukohad Eesti seltsidel. Võetakse maha nii käibe kui ka sots maks või ainult käibe maks. Usun, et sots maksu osa saad neilt üsna lihtsalt välja kaubelda kui nad selle ka maha on arvanud.
09:15 17.10.2006
axel (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
KINDLUSTUSED on üx peavalu ainult. Neilt saad AINULT PETTA.
Ja ega nad ei kiirusta Sulle eriti appi tõttama.
Omal tutvusringkonnas mitu värsket näidet. Mul viidi sõbra autol nii v veljed kui xenon lisatuled eest ära. Olid kindlustatud 46 tuh krooni peale, kindlustus maksab 16 tuh ainult. Nad leiavad sada põhjust, et sul nahk üle kõrvade tõmmata.
Omakasu peal põhiliselt välja
13:24 17.10.2006
vass (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
ükski (vähemalt suuremad seltsid) ei taha kellelgi meelega nahka üle kõrvade tõmmata. Kindlustusseltsid lähtuvad hüvitamisel kindlustustingimustest (kasko) ja seadusest (liiklus). Kliendid ise ei viitsi tingimusi uurida ja eks esineb ka müügipraaki, kuid kahjukäsitleja saab lähtuda ainult lepingust ja valitud kindlustuskattest või siis seadusest.
Rahalise hüvitamise korral hüvitatakse alati kogu kahju kui on esitada kuludokumendid, kui neid ei ole, siis võetakse aktsepteeritud hinnapakkumisest seaduses toodud maksud ja varuosadest võimalik kulum maha ja ülejäänud makstakse kliendile välja. Üldjuhul hüvitatakse ilma kuludokumentideta 70-80% hinnapakkumisest, oleneb kui palju tehti remonti või kui palju kulus varuosadele.
13:26 17.10.2006
vass (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
täienduseks veel, et üle aktsepteeritud hinnapakkumise ei hüvitata ka kuludokumentide esitamisel, kui muidugi summa suurenemine ei ole põhjendatud
18:25 17.10.2006
axel (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Tegu oli siis sellise suure kindlustajaga, nagu IF kaskokindlustus.
13:34 20.10.2006
axelile (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Sa võid ju oma veljed miljoni peale ka kindlustada, ega kindlustusselts pole päris loll, et sulle seda maksma hakkab. Hüvitakse ikka normaalsuse piirides. Arvatavasti oli ka kindlustus tehtud tuttuue toote hinna järgi, aga varastamise hetkel oli nad siiski kasutatud ju. (Rehvid kulunud jne). Loomulikult on see ühest küljest natuke jama süsteem, sest poest uusi ja samasuguseid sa asemele osta ei saa. Teisalt aga müüa sa neid samuti poe hinnaga ei saa. Kasutatud kaupade hind järelturul kipub sinna 60-70% kanti üldiselt jääma. Rehvid on kindlasti selline teema, mis märksa enam kukub. Kes kinnitab et need rehvid varguse hetkeks juba slickideks sõidetud ei olnud?
17:40 22.10.2006
axel (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Veljed, rehvid said autole alla pandud suve algul uutena. Auto ise aasta vana. Küsimus, miks kindlustus võtab siis hinna uute jupide järgi ja küsib minult ränka pappi kindlustamiseks ikka soetushinna järgi ja kui läheb kahju hüvitamiseks, siis on suu mmmi täis.
Kindlustustega ikka üx kamm on koguaeg.
23:25 02.11.2006
tänulik (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
lugege korra kindlustusseadust. seal hästi mustalt valgel kirjas - kindlustusest ei tohi saada kasumit! see tähendab, et hüvitis ei saa mingil juhul olla kasumit sisaldav... pigem vastupidi - saad vähem. ja kui soovid rohkem - pead põhjendama... paraku nii too on!
23:56 02.11.2006
mina (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
eelkõnelejale!
termin kasumi saamine oleks võibolla ka vaja lahti mõtestada!!!see on kahe otsaga asi!!!tegelikul ju kindlustus hind ja asja väärtus võetakse aluseks kui sõlmitakse leping ja tegelikult kindlustatakse ju seetõttu,et ei peaks kahju kannatama aga kui mulle ei hüvitatta asja seda väärtust mille eest ma saaksin sama asemele osta siis ju ma kannan totaalse kahju.hüvitis ei peagi olema kasumit sisaldav aga ta ei tohi ka kahjumit sisaldada!!!oman hetkel ja usun,et peale minu nii mõnelgi on õhus rippumas sama probleem kui näiteks autoga õnnetus peaks juhtuma ja auto läheb lunastusse siis juhtub lihtsalt selline probla,et pole autot ja oled veel liisingufirmale ka võlgu kuna kindlustusfirma leiab ,et sinu auto turuväärtus on hoopis madalam kui liisingu jääk!!!võt nii nad ennast paksuks õgivadki raisad meie arvelt ja me ei saa sinna midagi parata!!!
08:39 03.11.2006
vass (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
hüvitis ei tähendagi seda, et saad sama asja poest uue osta. Igal asjal on hetkeline turuväärtus ja kui see asi saab rikutud või varastatud, siis just selline on tekkinud kahju, mis ka hüvitatakse. See, et pead liisinguauto mahakandmise korral veel pangale maksma, on enda viga, võtsid lihtsalt liiga väikese või O sissemaksega või liiga pika perioodiga liisingu. Sõiduki väärtus väheneb kiiremini kui liisingu jääkväärtus.
18:54 03.11.2006
pankrat
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Lüpsmine, millega kindlustajad tegelevad, on sedavõrd suurejooneline, et vastavaid näiteid oskab tuua igaüks.
Ja milline retoorika! Teie teenistuses on kõik - nii naeratused, lilled kui ka orkester. Te ei saa arugi, kui papp läind. Vastupidi, sellistele kenadele poistele tulebki kõik niisama ära anda.

Aga kuniks edevust seniks ka ahneid lakeisid.

Kas keegi käseb liisinguautoga laiutada? Kui tundub et käseb siis lööge kulpi ja jätkake vanas vaimus.
12:06 07.11.2006
lauri8
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Üritasin nendega hüvitussumma üle vaielda § 35 (5) alusel (/--/KUI kannatanu ei esita dokumente asja taastamis- või asendamiskulude kohta, hüvitatakse taastamiseks vajalike varuosade maksumus, millest on lahutatud nende tehnilise kulumiga proportsionaalne osa. Samuti hüvitatakse taastamise teenuse hind, mida on vähendatud osas, mis vastab ettevõtja suhtes kohaldatavatele maksudele.)


Niisiis viisin neile veel ühe hinnapakkumise, (dokument asja taastamise ja asendamiskulude kohta) kuid nüüd kanti kähku raha üle et ehk ma siis rohkem ei viitsi vaielda nendega. Ehk siis sain 62% remondiettevõtte poolt tehtavast kalkulatsioonist, teps käibemaksu jagu ei ole see küll mitte.

Tean et süüdlase kindlustusseltsi ei saa valida, kuid läbi Seesami ei tahaks küll enam selliseid asju ajada
11:31 08.11.2006
vass (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
ettevõtjale kohaldatakse teatavasti veel peale käibemaksu ka töötasude pealt võetavat sotsiaalmaksu, nii et ei saa arvestada vaid käibemaksu mahaarvamisega. Sularahahüvitis on eelkõige huvitav vanemate autode omanikele, kellel väiksem kõks, aga remondikalkulatsiooni alusel läheks asi väga kalliks. Nad võtavad pigem raha ja sõidavad selle väikese kriimu või mõlgiga edasi. Kui eesmärk on sõiduk remontida, siis ei ole ju probleemi lasta see kindlustuse garantiikirja alusel remonditöökojas teha.
21:39 08.11.2006
xkrat (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
To lauri8:
tubli et oled viitsinud uurida seadust, eks see sõnastus ole seal jah selline nagu ta on, aga dokumendid asja taastamise ja asendamiskulude kohta on siiski arved, kviitungid, maksekorraldused jne., hinnapakkumine on remondieelarve ja see ei tõesta veel, et rahasid, sealhulgas maksusid, oleks kellegile makstud, seega ei ole põhjendatud neid ka sinule maksta! Kui sulle makstud hüvitis sind ei rahulda võid ju pöörduda LKF-i vaidluskomisjoni. LKF lehel on olemas ka lahendid analoogsete vaidluste osas.
23:37 08.11.2006
lauri8 (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Sain siis järelikult seadusest valesti aru, sama § 35 punkt 6 kirjutab et taastamisremondi hüvitise võib kindlustusandja pärast liiklusõnnetusega asjale tekitatud vigastuste ja tehtud remonditööde mahu või remondieelarve võrdlevat kontrollimist kanda üle remondi tegijale või maksta kannatanule, olenemata sellest, kas remont on tehtud või mitte.
Rõhk siin sellel et olenemata sellest, kas remont on tehtud või mitte.
Siiamaani on selgusetu kuidas erinevate seltside arvates kehtivad meie vabariigis erinevad maksumäärad.
Sinna vaidluskomosjoni pole vist ka mõtet minna kuna nad kandsid kähku raha üle. Seda lehte kus kannatanu allkirjaga kinnitab et "soovin sellist ja sellist hüvitist ja rohkem pretensioone ei ole" pole ka täitnud.
21:46 09.11.2006
xkrat (rekisteröimätön)
Re: Kindlustusjuhtumi kahjude rahaline hüvitamine
Hüvitise võib jah üle kanda sõltumata sellest, kas remont on tehtud või mitte, kuid kui sina eraisikuna oled hüvitise saaja, aga ei ole ise veel mingeid kulutusi teinud, siis pole ka alust maksta seda osa hüvitisest, mille firmad muidu riigile peaksid maksma. Selles seaduse punktis ei ole ju juttu hüvitise suurusest vaid hüvitisest kui sellisest;)

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
 1. On kielletty:
  1. Myydä tai vaihtaa
  2. Mainostaa suoraan
  3. Poiketa aiheesta
  4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
  5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
  6. Toistaa aiheita tai viestejä
  7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
  8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
  9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
  10. Isojen kirjaimien turha käyttö
 2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
 3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
 4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
 5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
 6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
 7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
 8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
 9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
 10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.