Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

AIHE: MIKS JUPO ARVAB, ET NEILE ON KÕIK LUBATUD ?

21:04 29.08.2006
qwertyuiop7
Miks JUPO arvab, et neile on kõik lubatud ?
Sõitsin Tallinn-Narva maanteel. Peeglist nägin, et läheneb vilkuritega auto.
Selleks oli politsei Subaru Impreza, millel pleekisid nii punased kui ka sinised tuled. Subaru järgi tulid kaks musta autot. Üks oli Audi A6 ja teine vist VW Touareg (tõenäoliselt mõni minister ja siis veel turvade auto).
Tallinn-Narva maantee on 2+2-realine. Hämmastama paneb mind see, et Subaru sõitis sõna otses mõttes keset teed (keset telgjoont) ja möödus minust nii lähedalt, et oleks mulle peaaegu küljelt sisse sõitnud. Kuigi mina liikusin paremalpool nii tee ääres, kui sain. Kas tõesti peab tavaliikleja sõitma maanteel kraavi, kui talle läheneb Subaru Impreza vilkuritega, sest selle juht arvab, et Subaru ja vilkuritega on ta nii kõva mees ja teised liiklejad on madalamad kui muru ?

Kas selliste autode juhid üldse mingi koolituse läbivad ?
Vaevalt, et koolituses kästakse neil maanteedel ülbitseda ja oma üleolekut demonstreerida.

Ja kui ma oleks kaameraga seda väga ohtlikult sooritatud möödasõitu filminud ning filmi politseisesse saatnud, mis te arvate, kas mind oleks siis pikalt saadetud ja kästud mokk maas hoida ?

Ja täiesti tõtt räägitakse, et liikluskultuur on meil olematu, kui juba vilkuritega saateauto sellist eeskuju näitab.
21:10 30.08.2006
Indrek Sirk (Liiklusõiguse Büroo)
Re: Miks JUPO arvab, et neile on kõik lubatud ?
Kui tõepoolest oli kaks sõidurada Sinu suunas, siis oli ilmselgelt põhjendamatu kalduda Sinu sõiduritta.

Samas jääb mulle arusaamatuks, mida mõtled sõnade "keset telgjoont" all. Telgjoone alla mõistetakse suunavööndeid eraldavat joont. Kui tegemist oli suunavööndeid eraldava telgjoone olukorraga, siis on selline praktika ka teistes riikides üsna levinud. esimene auto laiendab sellega taganttulijate teed, kuna eesliikuv juht ei pruugi märgata alarmsõiduki järel liikuvat autot. "Sundides" juhti rohkem paremale sunnib see ka kiirust vähendama ning pikeneb aeg, mille jooksul paremasse teeäärde võtnud juht taas telgjoone suunas liigub.
22:28 30.08.2006
qwertyuiop7 (rekisteröimätön)
telgjoon - ühes suunas on kaks sõidurada ning nende kahe sõiduraja vahel on katkendlik joon, mis eraldab neid sõiduradasid.
22:47 30.08.2006
abu (rekisteröimätön)
Tahaksin teada nende tulede värvi kohta midagi. Paljudel politsei autodel on ainult sinised tuled. Kui ta mu taga need tööle paneb, kas ma pean ikka peatuma. Vanasti (2002) õpetati autokoolis, et sinine-punane kombinatsioon tähendab peatamis märguannet. Aga osal pollaritel ei ole punast kusagil näha. Kas eeskirja on muudetud?
08:07 31.08.2006
PEEGLIST NÄGIN (rekisteröimätön)
2. REGULEERIJA MÄRGUANDED
Peatamismärguanded

Ees sõitev juht peab jääma seisma parempoolsel teepeenral, selle puudumisel sõidutee parempoolse ääre lähedal, kui taga sõitval alarmsõidukil töötab koos sinise vilkuriga ka punane vilkur (joonis 1, g).

Peatamismärguande saanud juht peab kohe peatuma. Kui reguleerija pole kohta näidanud, tuleb peatuda parempoolsel teepeenral, selle puudumisel sõidutee parempoolse ääre lähedal.

09:31 31.08.2006
to: qwertyuiop7 (rekisteröimätön)
Su jutust võib järeldada, et tegemist oli peatamismärguandega - nii, et sul tulnuks seisma jääda nagu ka eelpool kommenteerija juba lisanud on.
10:58 31.08.2006
Jansa2 (rekisteröimätön)
Mul on ka endal selline juhtum olnud ja õige käitumine oleks olnud näidata paremat suunda ja koheselt peatuda kui märkad enda taga punase töötava vilkuriga politseiautot.
11:06 31.08.2006
v6sa
JUPO käitus õigesti, Sina ei täitnud reguleerija korraldust. Punane vilkur kombinatsioonis sinisega käsib peatuda.

Iseasi on see, kas laia parema teepeenraga teel, mida "kaheniidilised" ju on, peatumise nõudmine ka põhjendatud on. Ruumi ju piisab... Aga eest ära kobima peaks tõesti.

JUPOs päris iga mees rooli ei pääse.

Ja Soomeski on saateautod samal moel "ruumi teinud", Inglismaal ja Saksas pole ise nägema sattunud. Aga filmides küll...
11:17 31.08.2006
Marek (rekisteröimätön)
qwertyuiop7 sa vajad lõhnatut süütevedelikku-tead küll milleks.
Tõenäoliselt oli see Audi A8 mitte A6EV presidendi eskort:sini-valge Impreza,A8,Touareg.Jupo täidab käsku mitte ei ülbitse.Ülbitsed sina siin.Mia sa oleksid filminud?seda kuidas sa LE nõudeid eirad?
11:17 31.08.2006
S8 (rekisteröimätön)
Debiil- kui põleb punane vilkur pead Sa tee äärde seisma jääma! Ongi kõik, mis Sa ohid siin!
11:25 31.08.2006
*G* (rekisteröimätön)
EES SÕITEV juht peab jääma seisma parempoolsel teepeenral, selle puudumisel sõidutee parempoolse ääre lähedal, kui TAGA SÕITVAL alarmsõidukil töötab koos sinise vilkuriga ka punane vilkur (joonis 1, g).

VASTUTULEV politseiauto võib suvalisi värve vilgutada, peatumismärguanne see pole.
11:34 31.08.2006
Pets (rekisteröimätön)
Tegemist oli seismajätmise märguandega. Tavaliselt sellisel neljarajalisel piisab Eestis kui parem suund sisse panna ja paremasse serva kobida. Siis saadakse aru, et OK juht nägi ja laseb kolonni läbi. Reaalset peatumist tegelikult ei nõutagi.
11:42 31.08.2006
Pets (rekisteröimätön)
Mõnes teises ka demokraatlikus riigis kus terrorihirm suurem oleks auto lihtsalt teelt välja rammitud. Ees sõidavad spetsilt selleks tööks tugevdatud autod. Ja sealmail on on ametnike kes niimoodi turvakatega kolonnis sõidavad palju erinevalt meist.
15:47 31.08.2006
saurix (rekisteröimätön)
vääga huvitav jutt küll meil pole tõesti liikluskultuuri ollagi loomulikult kui sellised jurakad sõna võtavad tead mees sa oleks pidanud seisma jääma kui sa nagu ise ütlesid punast ja sinist plinkivat vilkurit nägit sa oled ikka tõesti juhm või midagi enamat veel
17:31 31.08.2006
- (rekisteröimätön)
Oleks võind jah filmida jms. Ehk oleks politsei viitsinud siis Sulle ka protokolli koostada peatumismärguande eiramise eest.
18:07 31.08.2006
tarts (rekisteröimätön)
Nüüd kõik õigustavad milkusid. Mulle määriti pähe mentide eest ära sõitmine, kuna teisel pool teed platsi peal seisis sini-punaste vilkuritega mendi buss ja ma ei jäänud seisma. Kohtus ei teadnud kumbgi ment ühtegi kolmest peatumis märguandest. Küsimus siin on ikkagi selles kas need JUPSKINID tohivad terve Tallinn-Narva maantee jagu autosid ilma põhjuseta seisma sundida, Savisaare turvalisust saab tagada ka siniste vilkurite, signaali või täistulede vilgutamise abil.
18:23 31.08.2006
arthur (rekisteröimätön)
Ehh mida siin rääkida.
Sõitke mööda Tallinna-Tartu mnt. siis kui presidendi härra rüütel ka seal sõitma satub. Julgestus ees sõidab täpselt nii, et tee keskjoon on auto keskel, presidendi auto sabas - olen oma silmaga näinud kuidas kurvis keeravad autod kraavi selle peale. Kummaline, et meie ajakirjandus pole seda teemat veel tõstatanud aga samas mida sa vanadelt kommaritelt ikka muud tahad. Ise olen õnneks kraavisõidust pääsenud, kui peegliklõpsu on julgestuse touareg mulle ka ära teinud :(
20:26 31.08.2006
ants (rekisteröimätön)
Ei saa ka aru, miks peavad neil saateautodel põlema punased vilkurid, piisaks ju ka sinistest. Peatumismärguande peale pidurdada ja tee äärde seisma jääda on ohtlikum kui lihtsalt kärvale tõmmata ja teed anda.
20:52 31.08.2006
. (rekisteröimätön)
ja minu arvates on eesti ministrid/presidendid üldse niivõrd lokaalse tähtsusega mehed, et ei ole mõtet sellisel eskordil. ja pealegi ei ole ministril kindlasti kiirem, kui tavalisel inimesel (lisan ühes teises teemas läbi käinud soovituse: hakaku varem sõitma, siis pole kiire). piisaks täiesti ühest saateautost ja normaalsest liiklemisest tavaliikluses.
21:33 31.08.2006
Muren (rekisteröimätön)
to: Pets
Mõnes suurema terrorihirmuga riigis lisaks spetsiaalautodega tavakodanike teelt väljarammimise lastakse lihtsalt tavakodanikule ennetava abinõuna kuul pähe.
10:23 01.09.2006
varsti liiklen traktoriga (rekisteröimätön)
Ei, inimesed on kõik võrdsed ja kui teatud kontinkent arvab, et kui teele ei mahu siis sõitku lennukiga...2 realisel ühesuunalisel teel on lubatud kiirus 110 ja kui mingi molkus tagant 110 tuleb keset teed siis seab ta sellega ohtu nii enda kui ka kaasliikleja elu...pole mõtet rääkida seda mis on lubatud ve mis mitte...see on puhaselge poosetamine sest arvatavasti see telgjoonel sõitev auto kobib oma ritta kui ees ühel pool sõidab rekka(miks ta siis ei tegutse seadusest lähtuvalt), aga vaadates, et jõud käib üle võib natuke võimu ka näidata...
10:45 01.09.2006
S8 to varsti liiklen traktorig (rekisteröimätön)
Kulla tegelane- saa ükskord aru ja harju sellega, et inimesed ei ole kõik võrdsed. Kui kõik võrdsed oleksid, sõidaksid kõik näiteks Toyota Avensistega. Aga ei ole nii. Osad inimesed lihtsalt on kasvõi seaduste ees võrdsemad. Se oli, on ja jääb nii. Lepi sellega.
11:12 01.09.2006
Lennu (rekisteröimätön)
Ma ei saa aru miks neil üldse vaja saateautosid ja sõita teistest mööda suure kiirusega. Kas mõne ministri maaküla visiit on siis nii oluline et sinna peab mõni minut varem jõudma. Minu meelest on näiteks paljud ärimehed olulisemad, kelle tegevusest laekub riigile palju makse. Lõpetage need eskordid jne üldse ära. Ministrile autojuht kes sõita oskab ja kogu lugu.
11:38 01.09.2006
Koletis (rekisteröimätön)
Sõitsin kord mööda Haapsalu maanteed kodu poole, kui see värdjakari mulle vastu tuli. Olin parasjagu möödasõidul, kui need äkki tohutu itsiga välja ilmusid. Otsustasin möödasõidu siiski lõpetada. Selle peale läksid kollid Subarus ilgelt närvi. Toppisid kõik vilkurid ja sireenid tööle, üks vant vehkis pool keret aknast väljas mingi pulgaga. Napilt enne laubakat sain ümber reastuda oma ritta. Need ****d oleksidki mind ja ennast vist surnuks sõitnud. Arnold oleks ka takkajärge veel meie rusudesse tõmmanud või vähemalt põldu kündma läinud.
Kurat! Nad võtavad ennast liiga tõsiselt! Kui keegi tahaks Arnoldit maha koksata, siis vaevalt ta teeks seda kusagil maanteel autoga Arnoldi autot rammides vms. Asi ju hoopis lihtsamalt korraldatav. Põhjendus, et kimada tuleb turvakaalutlustel on lihtsalt vale ja nõme! Issidele lihtsalt ei kõlba teistega koos ühtemoodi sõita. Peab orjarahvale näitama, kes on boss.
Huvitav, miks rahva seas käies Arnold näiteks kogu aeg ringi ei sprindi? Seal võib ju ka mõni vant tulla ja Arnoldile lihtsalt molli või nuga anda, kui viimane kusagil passib?
Kui JUPO Arnoldiga koos näiteks mõnda uut kooli avama läheks, siis näeks asi välja nii, et ees, taga ja külgedel turvad vilkurid pähe seotud, ise karjuvad läbi ruuporite: Kaduge eest! Seina äärde, käed seinale! Kui mõni siiski üllatusest vahtima jääb, antakse võmm kuklasse ja visatakse kolinal kuhugi nurka. Kogu tegevus käib hirmsa itsiga ringi kapates, et keegi jumala eest meie Arnoldile ligi ei saaks, mine tea, mis kurjad mõtted tal peas võivad olla. Äkki mõni tahab veel ennast salaja vastu Arnoldit nühkida.
Üldiselt tekitab selline asi lihtsalt viha nn. kõrgklassi vastu. Minu ja paljude teiste inimeste jaoks ongi ainuke isklik kokkupuude presidendiga see, et nende teed ristuvad ühel teel sõites. Ja kujutage nüüd ette, enamike inimeste jaoks on see kokkupuude negatiivne. Võimurid ise sokivad, et liiklus on nii jube sest inimesed ei hooli teistest. Aga selliste kogemuste põhjal jääb mulje, et PRESIDENT EI HOOLI MEIST, EESTI RAHVAST!
11:55 01.09.2006
Segaduses (rekisteröimätön)
Kolonni ees liikuv sinise ja punase vilkuriga politseiauto kohustab tavaliiklejad peatuma. Millegipärast ei ole näinud kolonni lõpus autot, mille vilkurid lubaksid edasi sõita. Kas peangi ootama jääma? Tegelt tahaks koju!
14:36 01.09.2006
pets (rekisteröimätön)
Kui liikluseeskirju ei tunne pole mõtet ju rooli kobida!Ega see sul foor pole,et jääd rohelist tuld ootama.
15:19 01.09.2006
R.K. (rekisteröimätön)
see on jah pull, et autoga eestimaal ringi sõites peavad teised teelt kaduma, aga kui välisvisiidile minnakse, siis kõlbab estonian airi liinilennuk küll.;)
15:57 01.09.2006
Pets (rekisteröimätön)
Jumalast palju kõigil kogemusi. Meil rakendatakse sellist asja ainult Arnoldi puhul. Vahes ka vist Ansipi puhul. Varem vähemalt spiikri puhul mitte. Nii, et elame selles suhtes paradiisis. Välismaal veetakse mingi suuremate kogunemiste puhul niimoodi ja linnas kogu liiklust seisatades meie ministeeriumite osakonnajuhte.
Need kes meil niimoodi hätta jäävad pole vist harjunud tagavaatepeeglit vaatama ja sõidavad mööda kohtades kus tegelikult piiratud nähtavuse tõttu seda teha ei tohiks. Olen ise paar korda sattunud sellesse punti sisse ja ei ütleks, et uhatud oleks üle mõistuse või enesetapjalike võtetega. Olen ka näinud ülesõitude ajakavasid ja needki pole liiga pingelised kui kuskil pikemalt ei lähe.Muidugi viimasel ajal kui Tallinn Narva trassil on norm 130 siis normaalselt sõites lihtsalt kimatakse presidendist mööda. tegelikult küll politsei tõttu seda vast ei tehtaks ja tehakse suur ummik. Tore oleks kui ükskord täpselt lubatud kiirusega kolonn sõidab ja keegi mööda ei tohi minna 212 kilti pealinnast Narva.
Päris lõbus oleks siin verist kisa lugeda.
20:37 02.09.2006
looder (rekisteröimätön)
ma saan aru kui nad ületavad kiirust nii + 20 km/h. hea küll, aga kui ikka +40 ja rohkem. see on küll üle mõistuse. sellest keset teed sõidust ka aru ei saa. surma tahavad saada või. minu autojuhil (sõidab 40 tonnisega) oli juhus, kus tee peal oli väike tõus ja sellele järgnes kohe väike langus. nägi üle tõusu harja,et miski metsakas tühjalt võtab hoogu maha ja tõmbab paremale. arvas, et ju ta koormat teeääres laadima hakkab või plaanib kuskil metsavahele pöörata, aga kus sa sellega. üle tõusu harja lendas meite arnoldi korteez ja esimene auto ikka keset teed. need olid tulnud sellise ajuga,et ta suutnud ehmatadagi kui see keset teed sõitev auto oli juba möödas olnud. ütles,et auto oli nii lähedalt mööda sõitnud,et ime,et peegel külge jäi sellele. helistas 110 ja ütles,et miks arnoldi korteez liiklusohtlikke olukordi tekitab, sai sealt veel sõimata,et miks siis teed ei andnud.püüdis seletada,et tulid künka tagant ja ei old neid näha jne. sealt raiuti ikka vastu,et teed oleks pidand andma. vot nii ülbed ollakse.
aga vähemalt 40 tonnise selgas see hää eelis,et piisab ainult jalgade üles tõstmisest.
22:58 02.09.2006
sass (rekisteröimätön)
sest nad on tugevalt ülemakstud
23:03 02.09.2006
aadu (rekisteröimätön)
minu eesolev kaubik tõmbas järsult paremale kui avast6as, et talle tuleb mingu segane vastasuunas vastu
see, et mina temast mööda sain oli ime
mul ei jäänud märkamisest kui vastutuleva sõidukiga kohtumiseni sekunditki
kes antud juhul oleks jäänud süüdi liiklusõnnetuse põhjustamises kui see oleks toimunud
see on ohtlik ja ülbe suhtumine tavakodanikesse
aga enne see ei lõpe kui laibad taga
15:32 03.09.2006
looder (rekisteröimätön)
ma tõsiselt soovin,et see laipadega pauk tuleks rekka alla,siis ei saa üldiselt teised liiklejad viga. ei taha küll rekkajuhtidele halba,aga neil on jupo sõidukiga kokkupõrkest mitu korda suurem sanss tervena pääseda kui mõnel väikesõiduki juhil. rekkas harva peale juhi ka kedagi teist.
18:26 03.09.2006
V6 (rekisteröimätön)
Nendele kes ei saa aru, miks lisaks sinistele vilkurite peavad ka punased vilkuma, see näitab et eskortitakse punast kommarit :)
17:13 04.09.2006
Maano Saareväli (Liiklusõiguse Büroo)
Eskortimise taktika näeb ette erinevad kombinatsioonid saate- ja VIPsõidukite paigutusele. Saateautode paigutust ei mõtle välja nende juhid nö kohapeal, vaid tegutsevad siiski vastavate reeglite järgi. Need reeglid ei sisaldu LE-s. Töötavad alarmsõiduki tunnused lubavad neil kalduda kõrvale tavaliiklejatele kohustuslikest liilusnõuetest (va erandid) ning see luba võimaldab neil ka valida turvameetmetest tingitud paiknemise teel. Loomulikult peavad saateautode juhid tagama sealjuures liikluse ohutuse.
12:48 05.09.2006
katsetaja (rekisteröimätön)
Lgp. hr. Maano ja Indrek, aga kui tagant tulevad ja punased-sinised vilguvad ja nii sõidetakse n. Tallinnast Narva(ise nägin neid Peterburi mnt nn. keskel - Tallinna-Narva vahel ja põlesid nii sinised, kui punased), kas siis muud autod peavad seisma jääma?
L-E nagu ütleb nii?
Ja millal võib sõitu hiljem alustada?
Minuarust tekitatakse ka pigem liiklusohtlikke olukordi- turvamise asemel.
16:48 05.09.2006
Iff (rekisteröimätön)
Tellis võta esiistmele kaasa ja kui läheneb siis aknast, hopp kivi välja ja edasine on juba füüsika.
06:59 06.09.2006
Vennike (rekisteröimätön)
Kolonni lõpus peaks olema töötava rohelise vilkuriga või töötavate siniste vilkuritega auto mis lubab edasi söita ,ehk siis tähistab kolonni lõppu.Kui sellist autot pole ,ei tea ju millal võib edasi sõita.Pole küll tähele pannud ,kas meie riigimeehi saatval viimasel autol on üldse vilkurid.Kui keegi räägib nüüd sellest ,et ega see valgufoor ei ole ,siis vanasti ole selline punkt liikluseeskirjades,et viimasel autol peavab olema roheline vilkur ja /või sinine vilkur.Olen muideks näinud viimasel auotl rohelist vilkurit ,seda küll venemaal ja umbes viisteist aastat tagasi.
10:30 06.09.2006
veix (rekisteröimätön)
Sõidan ise ka väga tihti operatiiv sõidukiga ja kasutan ka vilkureid. Ainult sinist aga siiski. Alarm sõiduki koolituses õpetataksegi sõitma telgjoone keskel, mis tagab selle et nii vastutulevad kui ka minuga samas suunas liikevad masinad näevad sind. Aalarm autot juhtides on alati see probleem et sind ei märgata ja just keset teed sõitmine on see viis kuidas ennast nähtavaks teha. Sa võid ju kuulda sireene aga sa ei näe autot kui see on mõne rekka või linnaliini bussi varjus. Samas kui sellises olukorras oleks juhtunud avarii siis oleksid tõenäoliselt sina õigeks jäänud. Alarm sõitu tehes võib eirata enamusi liiklus eeskirju kuid ei tohi tekitada liiklusohtlikku olukorda. Tean juhtumeid kus on olnud varii ja vilkuritega sõitva sõiduki juht on jäänud süüdi.
12:06 06.09.2006
katsetaja (rekisteröimätön)
Liiklusseaduses, ega ka liikluseeskirjast ega kukilt mujalt, ei leidnud ma muud, kui seda, et auto peab peatuma vaid, pole kirjas, millal võib sõitu alustada, teadupärast ei tohi enne sõitu alustada, kui pole saanud peatajalt vastavat luba, muidu peaks tõlgendama seda kui peatumismärguande eiramist, või "põgenemist".
Mitte kuskilt ei leidnud ma viidet rohelisele vilkurile ja oma mäletamist mööda seda ka sel autorongil polnud.
Seega, kas sinised punased on õigustatud? miks ei võiks olla vaid sinised, nagu näeb ette seadus ja eeskiri- ka sinise puhul on ette nähtud vajadusel peatumine!
Taas, nagu ka eelmisele minu postitusele ootan vastust spetsialaistidelt.
Loomulik, et ma mõistan, et pole mõttet seal passida, kui eskort on möödas, aga kuidas on "juriidiliselt õige-korrektne".
Kas Jupo on teie arvates oma võimukasutusega liialdanud?
13:11 06.09.2006
veix (rekisteröimätön)
Tahaksin ka teada kuidas on juriidiliselt õige. Ise arvan et punaste vilkurite kasutamine oli liialdus. Sellise eskordi puhul pean ise õigeks siniseid vilkureid ja helisignaali. Kui nad sõitsid ilma heli signaalita siis on minuarust kyll tegemist põhimõtteliselt enesetapuga sest ainuüksi vilkurid ei tee autot sellises olukorras nähtavaks, sest juhid, kes pole teda märganud isegi ei yrita teda leida, samas kui on sees helisignaal siis hakkab autojuht jälgima peegleid ja auto ümbrust rohkem, et saada teada kust see alarm sõiduk tuleb ja vajadusel sellele siis teed anda.
17:08 06.09.2006
.. (rekisteröimätön)
17:17 06.09.2006
Jultumus (rekisteröimätön)
No JUPOle on iagasugused asjad lubatud, ka see et laagris on see tagasipöörde koht, kus hommikuti suured ummikud aga enne seda on foor ja linnast välja sõites on koht kus saab tagasi pöörata kui linna sisse tuled ja seal on kohustuslik sõidusuund otse ja sealt tegi Jupo maastur BMW jeep 013 AAE tagasipöörde ja sõitis kohe hortese juurde sisse ja selle manöövriga pääses ta sellest ootamisest mis igal hommikul on seal laagris kust saab pöörata sinna saku teele. Nii et nad rikuvad liikluseeskirja aga teistele kes eksivad juhuslikult ei anna nad armu aga ise teevad kõik mis pähe tuleb ja kus see ei ole esimene kord kui JUPO auto liiklueeskirja rikub. See maastur tegi selle pöörde eile hommikul.
14:38 07.09.2006
v6sa
Jultumus, kas teatasid sellest sigadusest 110?

Seda peaks tegema, et info liiguks, kuhu vaja.

JUPO-l on küll suured volitused, kuid tavaolukorraas sigatsemine nende alla ei kuulu.

Punase vilkuri teema huvitaks tegelikult ennastki. Senini pole peatuma veel sunnitud, oleme ilusti sõbralikult ära mahtunud hr. presidondi ja tema saatjatega. Kuid iseenesest oleks huvitav teada, milla ma siis liikuma hakata tohin...
09:31 10.09.2006
Marx (rekisteröimätön)
Mõttetu teema, need tiblad on lihtsalt liiga ülbed ja ongi kõik. Ja meil ei ole mingeid terroriohtlikke olukordi ja iga tainas võiks sõita normaalse kiirusega. Tehku siis omale eraldi tee kus kimada. ****d.
00:19 04.06.2007
juku valdi (rekisteröimätön)
eem
tegelikult pani mind mõtlema selline asi, et kui selline JUPO tegelane mul selliste vilkuritega seisma käsib jääda, siis KUI kaua ma peaksin seal tee ääres seisma ?

haha

vot see on Eesti Politseile nüüd pähkel :D
21:21 06.06.2007
otto-triin (rekisteröimätön)
...., kui esimene sõiduk on punase vilkuriga siis viimane sõiduk on sinis(t)e vilkuriga/tega peale mida võib uuesti liikuma hakata....
12:57 08.06.2007
viper87
Punase ja sinise vilkur tähendab peatusmismärguannet, oleksid pidanud jääma seisma paremale teeäärde. Aga samas, kui vilgub ainult sinine vilkur, peab andma teed, peatumine ei ole kohustuslik, aga soovitav. Üsna mühakad on jah need tegelased, suruvad teised liiklejad teelt välja. Häbi!
13:49 14.06.2007
VVV1
Mis seal siis keerulist on. Peale punast vilkurit tohib liikuma hakata, kui seda on lubanud sind peatanud politseinik või siis, kui kolonn on möödunud.
Antud juhul nagu ma aru saan ka teemaalgataja rikkus liikluseeskirju, juhul, kui ta ei peatunud punase vilkuri peale. Vastava tahtmise ja aja olemasolul oleks politsei saanud teha trahvi.
Sinise ja punase töötava vilkuriga alarmsõidukil on LE järgi mitmeid LE-st kõrvalekaldumise õigusi. Soovitaks need omale selgeks teha, siis ei teki ka edaspidi selliseid küsimusi.
Kõik kes sõidavad politseis alarmsõidukitega on läbinud kohustuslikus korras alarmsõidukijuhi koolituse.
Niipalju, kui ma tean võib ka praegu saadetavale autole ohu põhjustajat rammida. Seda muidugi ainult juhul, kui muud üle ei jää.
Nii, et siniste vilkurite peale tuleb anda teed ja punaste peale üldse seisma jääda ja olla "madalam, kui muru". Vähemalt selline on vastavate sätete mõte LE-s.
Mis emotsioone see kelleski põhjustab või ei põhjusta vastavalt autojuhi enda arengutasemele, on juba iseteema.

Muokattu 14.6.07 13:53

21:12 17.06.2007
autoga mees (rekisteröimätön)
Küsimus selline,et kas liikluspolitsei peab kasutama helkurveste teeääres liiklusjärelvalvet teostades?
12:50 18.06.2007
to autoga mees (rekisteröimätön)
17:21 18.06.2007
Ebakompetentne inimene (rekisteröimätön)
Varem või hiljem kihutab selline kolonn otsa mõnele loomale või maha kukkunud puuhalule ja siis kehtivad loodusseadused. Isegi siis kui need pole Eesti seaduste ees ülimuslikud kehtivad need siiski. Ootan huviga millal midagi juhtub ja satub mõnele kätte mihklipäev. Ilmselt siis hakatakse oma liikumistaktikat korrigeerima.
19:59 19.09.2007
pikk1111
Tallinn-Tartu maanteel sõites on endal olnud kaks juhtumit, kus tuleb vastu politsei julgestusega kolonn ning juhtauto sõna otseses mõttes sõidab auto telgjoonega TEE telgjoone peal. Teise juhtumi korral oli juhtauto tugevalt üle sõidutee telgjoone. Oli suhteliselt lörtsine aeg ning mõtlesin paremate ratastega teepeenart kündes, kas jään teele või mitte. Pealegi, kui mind võtab vibama peale esimest saateautot, siis on olemas täiesti reaalne võimalus rammida saadetavat autot. Juhid on vist liiga enesekindlad.
20:32 19.09.2007
Kaabeldaja-onu (rekisteröimätön)
Olen viimasel kahel esmaspäeval kohtunud Pärnus ehitajate teel Ilvese eskordiga ja pean ütlema,et mingit laiutamist küll pole, Audi vilkuritega ees, bmw maastur vilkuritega järgi , kõik on omas sõidureas ja ei mingit jama :)

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
  1. On kielletty:
    1. Myydä tai vaihtaa
    2. Mainostaa suoraan
    3. Poiketa aiheesta
    4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
    5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
    6. Toistaa aiheita tai viestejä
    7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
    8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
    9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
    10. Isojen kirjaimien turha käyttö
  2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
  3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
  4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
  5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
  6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
  7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
  8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
  9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
  10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.