Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

AIHE: SININE VALGUSTUS

19:04 02.01.2006
Sinine. (rekisteröimätön)
sinine valgustus
Küsimus selline olen kuulnud et põhjavalgustus on sõidu ajal keelatud. Aga kas salongis tohib pimedal ajal sinine valgustus põleda. Ja teine küsimus autoks audi b4 kas tohib paigaldada ja maantel sõita kui sinna esi otsa kapotti plastik ribide taha on paigaltatud sinine valgustus mis sealt kergelt välja kumab?
11:12 03.01.2006
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: sinine valgustus
Vastan lugupeetud Indrek Sirk sõmadega mis olid umbes nii:
Valgustusseadmed mis on seadusega lubatud need on lubatud ülejäänud muu on isetegevus ja see on keelatud.
Ise lisan et: "Kui auto ei osale liikluses siis võite teha oma autoga mida iganes. Jaanitule parkimisplatsil põletage auto all, salongis, kapoti plastik ribide taga mida tahate"
11:30 03.01.2006
fr (rekisteröimätön)
Vana-aasta õhtul vaatasin et politseiauto sõidab aga oli hoopis sinise tulega autoP..e!! Seega ei tohi ikka küll segadust tekitada igasugu perverssusega!!
21:42 03.01.2006
anti pede (rekisteröimätön)
olge mureta, see kõik läheb mööda ilma arstiabi vajamata...
15:21 04.01.2006
Peeter (rekisteröimätön)
Tundub et see jama on viimasel ajal hoo sisse saanud. Kuu aja jooksul on olnud au näha kahte sellist tühja pilguga pooletoobist paaviani - üks oli velged külge kinnitanud sinised helendavad asjandused ja teine ette ilu võre külge, mõlemad 90 aasta alguse sakslased.

Tekib küsimus et kas tõesti liigub nende idikate mõte umbes, et "mul siin 1000 eeku, ei tea kas vahetaks sarniiri või õõtshoova välja - või paneks hoopis sinised pedetuled?"
17:36 04.01.2006
sinine valgustus (rekisteröimätön)
mingit ammendavat vastust ma küll ei saanud siit kui siis ainult paar mõtetut kommentaari.Peeter: selleks et enda autot vähekese hallist massist erinevaks teha sinise valgustuse abil ei ole küll 1000kr. vaja. endal peab ka väheke töötav aju mütsi all olema. sina sõida oma kuse kollaste täis tuledega edasi ja ole õnnelik.
18:20 04.01.2006
ddr (rekisteröimätön)
hr. Sirk ütles kunagi kui ta teisel ameti postil oli et "Sõitke kaine pega ka"
21:11 06.01.2006
peetri nightmare& gaylights (rekisteröimätön)
1000 eeku ja zarniir, kle petka võibolla sina vahetad 5 korda aastas zarniire. ja kui zarniirid korras ,siis ka ei tohi pedemajakaid külge riputada või? mingi mõtetu sogamine teemal tee oma auto korda . mõned autod on ikka korras kah ja pedemajakate olemasolu on autoomaniku maitse küsimus muidugi.sa petka halaks kindlasti seda zarniiri mula siis ka suust välja,kui tegu tutika autoga. kui sina endale pedemajakat osta ei taha,ära siis niisama segast ka peksa. ja euro********tia on mõttetu bürokraatia selles teemas
22:01 06.01.2006
Golfens (rekisteröimätön)
Ma siin mõtlesin, et kui hommikul panete mootori eelsoojenduse tööle, elektrilise, et siis saab juba ka väga hea asja päeva alustamiseks teha.Pange pikendusjuhtmega sinine kvartslamp ka salongi põlema, see tapab lestad ära ja näitab naabritele, et norm mees, sinine valgus masinas.Kaku just pystitas siin võitluseks lestadega teema, need lestad ju poevad ka salongi jäetud trennikotti ka ja sel juhul oleks kvartsmajakas parim lahendus.Aga põhjavalgustuseks soovitan infrapunadioode, siis Caddilaci, BMW ja Mersu omanikud näevad kaugelt on soojusmonitorilt, et mingi põder on teel ...
22:15 06.01.2006
Epic (rekisteröimätön)
Suhteliselt mõttetu kära mingi sellise asja üle.Kui inimesel meeldib tulukesi panna , kurat LAS PANEB siis.Ainuke asi ongi see krdi seadus :D.
00:04 07.01.2006
granada (rekisteröimätön)
tulejumal on oma sõna öelnud ja euroametnikud heaks kiitnud. aamen.Erinemine hallist massist on karistuse hirmus keelatud.Lollus seaduste rakendamisel on samuti keelatud aga kes seda usub?
17:00 08.01.2006
mags
kurat, kui tahad hallist massist erineda, siis mille kuradi pärast sa endale b4 ostsid?
17:38 08.01.2006
leidub ikka inim nähtusid kes sõimalevad milleks seda vaja on ja mis mõttega. muidugi on aru saada milleks seda vaja ega ei olegi huvitav kui oleks veel pannud küsimuse et tahan läbibaistvat kapotti panna ja sinna alla valgustust siis ei meeldiks see enamus hall mass auto omanikele ka kuna nende minjatuurne mõistus ei küüniks ju selleni et elu aeg plekkist old ju kuida nüüd läbi paistev ja valgustatud. sellega meenub mu vanaema jutt. aga mis siis saab kui 20 aasta pärast ongi autod klaasist ja üleni sinakalt valgustatatud kuhu te oma pea siis peidate?
Mina lihtsalt küsisin et kas sinine salongi valgustus ja esi iklu võre valgustus on lubatud?
ja sina mags miks ma sellise auto ostsin vastus kuna see on minu meelest hea auto. jaa veel väga sootsate tuuning osadega. erinevalt mõndadest millele toodetakse ainult originaal tuuning osasid kuna need autod nii rõvedad et keegi ei hakka isegi neile muhvlit järgi tegema. veel küsimusi
19:24 08.01.2006
kalmer91 (rekisteröimätön)
Selle sinise salongivalgustuse koha pealt nii palju, et minu arust ei ole põleva salongivalgustusega sõitmine küll keelatud(võin küll eksida). nii et kui ennast ei sega pane või roosa.
12:08 09.01.2006
Peeter (rekisteröimätön)
Kui inimesel mingi ilumaitse on siis ta ei paneks ju siniseid pedemajakaid külge. Tehku mis tahavad ega inimesi ümber ei kasvata, hea on naerda lihtsalt lollide üle kes uhke näoga sinise valguse kumas ringi tossavad.
13:38 09.01.2006
Kui paneks sama küsimuse teise võtmesse ja loeks seda passiivseks vastuhakuks üleüldisele eurostumisele? Mitu aastat vanglat saaks siis kui lowrideriga julgeks eesti teedele ilmuda ? Ülevaatusele pole mõtet minnagi, seat saadetakse otse "tartusse".Ja keda need nn. pedemajakad kapotil segavad või põhjavalgustus? Ainsad ilmselt selles reas on ülevaatuspunkt, saab järgmise 150 eeku korduva eest, teine on eesti politsei(konkreetse trahvi suurust ei viitsi otsida). Lisandub veel komplekt silmahaigeid , kes niigi sõita ei näe ega oska( aga seda rohkem kiunuvad , et põhjavalgus segab). Ülejäänutel on suhtkoht ükstaskõik.IMHO.
15:23 09.01.2006
gaylights enemy (rekisteröimätön)
mind isiklikult naabrimehe auto pedemajakad küll ei häiri,kuigi mõnitan teda küll nendepärast. ja seda europede selgitust,et sinine värv segab või häirib- mõttetu hala. ja ülevaatuse onud võiks ka ikka inimesed olla mitte täht tähelt euro********tiat närida. inimesel on ju ometi üks omadus-OMA PEAGA MÕTLEMINE.
15:43 09.01.2006
ts (rekisteröimätön)
kõigile siniste/kollaste/roosade ja igatsugu muude tulede pooldajatele!

palun arvestage sellega, et seadus reguleerib VALGUSSEADMED, mitte ainult põhjavalgustuse ning pedemajakad.
ehk siis kui sinised tulukesed on lubatud, siis mis alustel ei tohiks ma oma autoel peale panna tervet patareid halogeene ning need pimeduse saabudes sisse lülitada, kuna mulle meeldib sõita väga hästi valgustatud teel? ja mis see minu asi on, et see teisi häirib (ja ennast arvatavasti kah natuke)

salongivalgustuse keeld on võetud vastu mitte idiootide poolt vaid ohutust arvesse võttes (seetõttu on ju ka armatuurikellade valgustugevus määratud).
Loomulikult võib see tunduda teile uskumatuna, kuid silmad kohanevad valguse muutusega kauem, kui neil on mingi segaja peal (kui ei usu, siis pange pimedas sõites kõrvalistmele õhukesse sinisesse riidesse mähitud põlev taskulamp)

to granada

kui lowrider vastab igati nõudmistele on ta igas ÜV punktis läbitav. vahet tavalise sõiduautoga ei ole mitte mingisugust!
17:18 09.01.2006
sass (rekisteröimätön)
pane oma nokatsile tuled.sa pole õige mees ,naie oled või,et igasugu tilu-lilud meeldivad
17:37 09.01.2006
Manu (rekisteröimätön)
To Sinine:Sinine salongivalgus ei tohiks olla keelatud,kuid kui politseile sellega vahele jääd,siis võid trahvi saada,sest sinine ju opereatiivvärv.Soovitaks sul parem mingi muu värvitooni peale mõelda.ja kõik teie kes te kirute siin,et krdi noored tuunivad oma autosid liiga palju,siis tuletage oma nooruspõlve meelde.Kui teil oleksid niisugused võimalused ja autod olnud,küllap oleksite ka teie sama teinud.Või ma eksin??
22:47 09.01.2006
europederast (rekisteröimätön)
to ts- kas sa üldsegi tead,et enampool seadusi on ajuinvaliidide kirjutatud ja väljamõeldud. mis sa arvad ,et need europedekad seal brüsselis niisama palka saavad we? pole mind isiklikult küll ükski pedemajakas veel häirinud. kuidas saavad häirida kedagi 2 sinist led-tulukest kuskil? kui see nii häiriv oleks- siis sina isiklikult vist pead vilkuritega politseiautot öösel nähes oma auto kohe seisma jätma. SEST SININE VÄRV NII HIRMSASTI SEGAB SÕITMIST JU. ja need kes seisma ei jää, need kindlasti lõpetavad kraavis. ja ära hakka midagi seadusest jälle jahuma siin, kui pedemajakaid osta ei taha- mine osta omale 1kilo eest zarniire ja õõtsasi,nagu pets eespool
23:24 09.01.2006
heia heia (rekisteröimätön)
Tore lugeda suuri probleeme. Pole lolle küsimusi, vaid on lollid vastused. Ise soovitan lillat ja roosat valgust autole. Mulle vahel meeldib öösel linnas sõita ja vaadata, oi sinised täpid autol peal. Tavaliselt löön siis oma lisatuled särama :)
23:59 09.01.2006
pede koos majaka ja zarniiriga (rekisteröimätön)
mul üksta kõik ,mis värvi teie autode pedemajakad on. kui teile need meeldivad las nad siis olla. las mõni seevakas vahib teie kojameeste tulukesi ja sõidab puruks ennast. täitsa poogen ,kui nii **** olla,et pedemajaka pärast end vigaseks sõita. loo moraal- kui pedemajakat nähes ekstaasi satud ja sõitmisega enam toime ei tule- mine anna oma load menti ära. enne kui mõne vilkuritega auto pärast end surnuks sõidad. VILKURID IKKA TUNDUVALT ROHKEM VALGUST ANNAVAD, KUI MINGI RULLNOKA PEDEMAJAKAS. nii et seadusemehed brüsselis peaks ka politseiautode sini-puna vilkurid ära keelama,sest EV-s on autojuhte keda vilkurid ja pedemajakad segavad. need soodad sõidavad ju meid kõiki puruks, sest sinine valgus ju segab neid.................
00:51 10.01.2006
to TS: Lowrider eeldab veermiku olulist ümberehitust .Veermiku, mis paraku peab olema valmistatud "valmistaja juhendi kohaselt".Kuna ükski valmistaja algupäraselt sellist süsteemi ei paigalda tuleb europäikese paistel lugeda asi keelatuks ja ülevaatust ei läbi (vähemalt mitte ausal teel).

09:35 10.01.2006
ts (rekisteröimätön)
to granada

ei ole veermiku ümberehitus! vaid on vedrustuse ümberehitus (tee omale faktid selgeks)
ja ühtlasi palun näita seda seadust kus on öeldud, et tohin kasutada VAID tootja poolt ettenähtud vedrusid ja amorte :-)

muuseas paigaldab õhkvedrustust üsna suur hulk tootajaid (näiteks kasvõi Citroen, rääkimata VAG linnamaasturitest jne- meerikamaal alustas ju caddy selle paigaldamist juba enne 60 aastat)

to euro********t

hoidku jumal selle eest, et sind seaduste tegemiste kallale lastakse :-D kas sul natukenegi mõtlemisvõimet on, et seaduste kui sellise mõttest aru saada? kui on siis loe mu eelmist posti tähelepanelikumalt ja ütle kas sa tahaksid, et keegi tainas sõidab sulle tee peal vastu 25 halogeenlampi põlemas?
pealegi- mul on jumala kama kas su autol on majakad peal või mitte- mind nad ei häiri (väike muie muidugi tuleb). Aga ära hakka karjuma, et kõik on pahad ja lollid, kuna seadus on selline :-)
Lisaks- keegi ei keela sul oma autot tulukesi ja kleepse täis riputada, kui see sulle meeldib- lihtsalt arvesta sellega,et kui neid sõidu ajal põletad, siis võid trahvi saada.
12:57 10.01.2006
to ts: tean juhust , kus kordusülevaatusele suunati ka siis , kui led,idega pesuriotsikud olid ainult oma põhifunktsiooni täitmas ja füüsiline kontakt el. skeemiga puudus.Isegi juhtmed olid maha lõigatud aga meie riigis jäi sellest väheks:D.
VAG,i grupi linnamaasturi ja lowrideri võrdlus tekitas küll mõtte m.., ist ja näpust (mõlemad suudavad).
13:32 10.01.2006
ts (rekisteröimätön)
OT: sinine valgustus
to granada

kehva näide tulede koha pealt- kui valgust ei anna, siis ei ole ju tegu valgusseadmega- järelikult oleks kordusülevaatusele saadetu pidanud kõvemini ÜV punktis lärmama :-)
seda muidugi mitte juhul, kui juhtmed tolknesid siiski kasvõi natukene pesuriotsikutest välja...

jätkame dialoogi lowriderite teemal kah siis :-)

lowrideriteks nimetatakse kahte erinevat tüüpi vedrustust-
esimene on pneumaatiline (mis on täpselt seesama süsteem, mis näiteks VAG linnamaasturitel) võimaldamaks kliirensi muutust vastavalt soovile ja vajadusele kas ühel või mitmel rattal. ja selle puhul ei ole kohe kindlasti ühelgi ÜV punktil mingit seletamist
teine variant on hüdrauliline, mis võimaldab peale kliirensi muutmisele ka näiteks hüppamist. selle süsteemiga varustatud sõidukitel on terve rida erinevaid eeldusi, mida teemavälisuse tõttu selles teemas pikemalt lahkama ei hakka :-) piirdume siis lihtsa faktiga- veermikku kui sellist sa samuti ümber ehitama ei pea- vahetad ära ainult vedrustuse, paigutad vajalikud paagid-pumbad ning akud. Nüüd eeldades, et kõik põhilised eeldused on täidetud muutub auto juures välisel vaatlusel vaid vedrustus- kogu veermiku liikuv osa jääb ju samaks (ja palun arvestada sellega,et veermikuks nimetatakse asju, mille abil auto veereb või mis on vajalikud auto veeremiseks- sellest ka selline sõna; vedrustus on hall ala, kuna see ühendab keret ning veermikku ja seetõttu ei kuulu tegelikult mitte kummalegi poolele)
lõpetuseks- ma kahtlen sügavalt, et keegi ÜV tegijatest oskab või tahab sulle seletada, mis on sinu (näiteks)'63 Impala vedrustuses valesti :-)
13:59 10.01.2006
ts (rekisteröimätön)
offtopic
eelisele postile väike terminite selgitus- antud kontekstis sõnastasin veermiku alla kõik, mis jääb amordipesast ettepoole (ning mille liikuvad osad tegelikult on ka vedrustuse olulislim komponent) ning vedrustuse alla ainult amordi ja vedru

põhjuseks siis asjaolu, et eesti keeles ei ole paremaid termineid millega opereerida
16:27 10.01.2006
mags
to sinine valgustus, euro********t jne...

esiteks minu auto näeb roostes poritiibadega ka parem välja kui b4 kasvõi 1500 lediga ja 300m raadiuses kumava streetglowga.
hea küll... ma pole väitnudki, et b4 oleks halb auto, samuti inetu.
lihtsalt sinu vabandus pedemajakatele oli: "ma tahan hallist massist erineda, mitte nagu teie, ****d, kes te sõidate täpselt ühesuguste autodega". ah ostsin toyota corolla... lihtsalt tahtsin originaalne olla ja hallist massist erineda.

pealegi siniseid pirnikesi saab ka minu auto külge panna. või sobivad sellele ainult mingid "originaal" sinised pirnikesed?

ja kes ts-i jutust valgustuse teemal siiani aru pole saanud (nagu näiteks ülalmainitud tegelased), siis ma võin selgitada:

kui sinul, "sinine valgustus", on lubatud esivõre taha panna prisma peremarketist ostetud sinine "tuuning" valgus, siis mis keelab minul sinna panna näiteks kahte 200W proset?
kui sinu parktuled võivad olla sinised, siis miks minu pidurituled ei võiks olla 200W prosed?
kui sinu põhja all võib olla sinine valgus, siis miks minul ei võiks olla katusel siniseid vilkureid?
ma tahan hallist massist erineda ja kasutan ees punaseid ja taga valgeid tulesid.

saate aru või?
kust see piir algab, kas segab või mitte? idiootide välja mõeldud sisutud seadused, mis keelavad ära täiesti vajalikud asjad: pedemajakad. ja mis põhjusel? NIISAMA, need ju ei sega kedagi!
20:00 10.01.2006
europederast (rekisteröimätön)
to mags: kui sinuarust annab led-tuluke samapalju valgust kui sinu 200W prozed, siis sinu koht on debiilikute juures paldiskis. p.s. ma ei teadnudki ,et seal sinusuguseid veel internetti ka lastakse. ja see sinu roostes poritiibadega auto- kas see on sinu märg unenägu või?
20:11 10.01.2006
nii sama (rekisteröimätön)
Esiteks ei tahaks vist keegi kuskile panna 200w-iseid lampe ei katusele ega iluvõre taha on sellejaoks on paari wattised leedid või dioodid. teiseks ei kannataks tõenäoliselt kenekas välja sellist lisakoormust (ei pruugi akut piisavalt laadida). piduri tulede kohta on selgelt öeldud punased suuna tuled merevaigu kollased. aga kerge sinakas kuma ei tohiks küll kedagi segada. kui siis just inimesi kelle poritiivad roostes on ja sinaka valgustusega auto ei roosteta eks see ajab ikka vihale küll.
20:30 10.01.2006
tokk (rekisteröimätön)
mags mags sa vaeseke võid need 200watised prozed omale nokamütsile peale kruvida
00:16 11.01.2006
mags
kuradi lambad ikka küll.
te ei saa asja sisulisest küljest absoluutselt aru.

ma küsin siis veel lihtsamalt: kus see piir nõrga ja tugeva sinise valguse vahel?

200W prose on kõigest ülepingutatud näide, aga tundub, et geeniused ei saa sellest aru.
00:41 11.01.2006
HeaHaa (rekisteröimätön)
Alguses oli huvitav soppaloopimist lugeda, lõpu poole läksid teie kirjad liiga pikaks. Proovige oma sõnad kahe lausega ära öelda. Irw @ pedemajakas. Mängige vähem arvutimänge(NFS U), siis unustate need tuled ka ära. Ei ole vaja segavaid faktoreid liikluses.
17:25 11.01.2006
cool dii (rekisteröimätön)
kle kui ma ikka load olen ametlikul teel saanud ja paras papp on auto peale magama pandud siis ma võin ikka panna sihukesi tulesid nagu tuuninguks vaja voh!!! penskarid käigu jala!!! iluvõre taha panen valged dioodid-need on cool-mul moblal on! põhja alla knait raideri jooksvad sinised torud voh! ma tahan siis teie nägusi näha... ja ega ment kah loll pole-kui on korralikult tuunitud ja auto puhas siis annab ära rääkida...
19:06 11.01.2006
led-sõltuvus (rekisteröimätön)
to heahaa- kas sinu arvates sinine led iluvõre taga on segav faktor või? kui see pisike täpike sind liikluses segab, siis sinu koht küll autoroolis pole
19:43 11.01.2006
überglow (rekisteröimätön)
Tegelt see LED ja neoontorude võrdlemine 200W prosega on päris kõva loogika küll. Seega võikski olla seadusega reguleeritud, et kasutada on lubatud vaid auto valgustuseks mõeldud valgusseadmeid, mis on valmistatud selle eesmärgiga, nt nagu Streetglow teeb neoontorusid.
Ja see on ka suht iba jutt et kui tuli põleb siis on kõik ülejäänud kraavis ja postis, kamoon sama moodi võiks öelda et tee ääres ei tohi majades ka tulesid põlema panna kuna see võib autojuhi tähelepanu segada. Kahtlen et mingid rattakoopasse paigaldatud ledid kedagi segavad või kapoti all olev neoon.
20:09 11.01.2006
nohik (rekisteröimätön)
tublid eesti mehed, alati varmad oma kaasmaalasi sõimama vigases keeles.
õppige keel selgeks, suva nendest pedemajakatest. alustage lõigu KOMA JA MUUD KIRJAVAHEMÄRGID alt.

edu

;)
20:36 11.01.2006
to nohik (rekisteröimätön)
Kas küsimus oli selles teemas kirjavahemärkides? Kas keegi siin sõimas kedagi nüüd väga ropult?
23:05 11.01.2006
ecu (rekisteröimätön)
Kesklinnas ei kannataks üldse siis sõita kuna seal liiga palju segavaid reklaame ja enamus ****del(vanemate autodega)näitavad tuled ei tea kuhu.Endal sinine põhjavalgus ja paigaldatud nii,et vastusõites lampe pole näha vaid valgus,toogi ****lt sest auto liialt madal.Pedemajakate kohta arvan niipalju,et rohkem segavad ennast kui teisi.PS mind ei sega.
15:50 12.01.2006
mags
mind ka ei sega... naerma ajab küll, aga ei sega.

küsimus ongi selles, et kui kus see piir kahe dioodi ja 200W prose vahel on.
kas see võib osutuda segavaks, kui ma "joonistan" siniselt helendavate torudega kõik oma auto kontuurid üle? kui see ei sega, siis miks peaks kedagi häirima, kui need torud on valged ja linnas sõidab lõpuks 90% autodest niimodi ringi? miks peaks kedagi segama, kui mu auto katusel on kaks valgusfoori ning sõiduk ise on valge-sinine, nagu politseiauto? kas tõesti võib kedagi häirida see, kui mul on tahaklaasi suurune lisapidurituli ning uste suurused suunatuled?

to "nii sama":
tsiteerin sind:
"piduri tulede kohta on selgelt öeldud punased suuna tuled merevaigu kollased. aga kerge sinakas kuma ei tohiks küll kedagi segada. kui siis just inimesi kelle poritiivad roostes on ja sinaka valgustusega auto ei roosteta eks see ajab ikka vihale küll."

selgelt on ju ööldud sinine lisadioodid kuskil mitte tohivad kohtades põlevad.
18:45 12.01.2006
europederastimajakas (rekisteröimätön)
mags, kas sa nägid seda unes või? või lased sa oma luuludel lennata lihtsalt? need pedemajakad ju poodides saadaval ja autode jaoks tehtud. aga need mis sina siin välja pakud, no need vist küll ainult sinu peas väljamõeldud. või oled sa ise meister neid valgeid torusi treima?
18:57 12.01.2006
nii sama (rekisteröimätön)
Kuule mags äkki tahad oma roostetavadesse poridiibadesse ka neid dioode toppida. oleks ju äge. keegi ei vinguks kui mingi mesilas kärjega ringi sõidaks.
19:28 12.01.2006
pimenov (rekisteröimätön)
ja mis muinasjutust need ustesuurused suunatuled ja tagaakna suurused pidurituled küll pärit on? ega sa Mags ometi tabletikuuril pole? või oled sa Eesti Vabariigi kaasaegne Jaan Tatikas ja need sinu leiutised?
08:49 13.01.2006
ts (rekisteröimätön)
nendele, kes ei saa aru mida mags öelda tahab prooviks veelkord seletada

jutu mõte on lühidalt selles, et - juhul KUI ei eksisteeriks seadusi auto valgustuse kohta, siis mõni teemaalgatajast veelgi agaram Jaan Tatikas ostab poest omale 999 sinist ledidega pesuriotsa ning topib need oma äranägemise järgi auto ninale! Ja kuna terve kari "*******" leiab, et see on "veri kuul änd juniik", siis topitakse enda autod samamoodi täis. KUNA seadus seda ei keela, siis sõidab varsti teedel ringi terve hulk autosid, millele vastu sõites pead kandma pimedas päikseprille, et üldse midagi näha!
08:50 13.01.2006
ts (rekisteröimätön)
ja ärge tulge nüüd seletama, et selliseid idioote ei ole, kes siukse trikiga hakkma võiks saada...
14:38 13.01.2006
Überglow (rekisteröimätön)
Kas mitte ei seletatud juba, et spetsiaal LED ja neoon tuled ei ole nagu 200W pirniga võrreldavad? Ja see et sa paned mingi 1000 ledi auto esiotsa ei muuda nende eredust suuremaks vaid pindala laieneb, ma ma pole veel näinud ühtegi LEDi mis pimestaks ära, eriti veel kui sa oled ise teises autos.
Jah ka TS'il on täitsa õigus kuna alati on lolle kes mõtlevad mingeid muid asju välja ja üritaks midagi muud aretada, aga kõiki ei maksa ühe vitsaga lüüa. Peale selle veel, et kõigile ei meeldi ka sinised tuled.
17:38 13.01.2006
värv? (rekisteröimätön)
no jah kui oleks olnud lilla valgustus teemaks siis mõned inimesed ei protestiks nii kõvasti vist kuna see siuke neutraalsem värv ja mõnele siin isiku pärasem kui sinine.
Aga mina isiklikkult ei näe küll selles siin selles valgustuses mingit probleemi endal kaa igat värvi tulesid auto all ja sees ja kui mõni tuleb siin oma roostes poridiibadega ärplema siis edu talle kuna minu tutvus rinkonnas on igasuguseid valgustatud ja valgustamatta autosid palju ja ükski neist ei ole mingi roostetand minu meelest näitab see omaniku suhtumist autosse kuida keegi autosse suhtub kui inimesel on masin ja oolib sellest ta ostab ja aretab sinna valgustuse ja spoilad veljed jne. isegi kui see auto on 30 a vana see võib paremas korras olla kui 2 a. vana liisingu auto.
võibolla ei tabanud täkkesse aga kes sai aru see sai aru
18:00 13.01.2006
värv (rekisteröimätön)
aa ja Magsile tahaks nii palju öelda et see köis ei maksa eriti palju. ära ainult liiga suure vetrumis maaga nööri osta muidu ei pruugi lõpp tulemus mulle meelepärane olla.
18:30 13.01.2006
hui hui (rekisteröimätön)
kule Mags kui vana sa oled.? üle 75 ja enam???
19:05 14.01.2006
europiidermaier (rekisteröimätön)
to ts- huvitav kuidas sinusugune mõnes suurlinnas sõidetud saaks (las vegas näiteks)? arvestades seda tuledesära mis reklaamtahvlitelt vastu särab,ei piisaks sinujaoks ka ilmselt keevitusmaskist. ja huvitav huvitav kuidas need jänkid seal küll sõita saavad ja kuidas need tuled kedagi ei häiri............
aga siin vend ts arvab ,et kohtab 1000-lediga autot ja pärast on silmahaige valmis või sõidab oma autoga karidele hoopis
19:43 14.01.2006
Siit ongi piir läbi tõmmatud , kus on vaba maa , kus eurovasallid.
15:42 15.01.2006
mags
to värv:
millest sa räägid?

to ülejäänud "tuunijad":
kulge seadus ei luba isegi liiga silmatorkavat värvust auto puhul... mis ledidest te räägite?
pealegi leidub siin taas inimesi, kes suvatsevad mu vanust küsida, aga endal pole veel loetu omandamise ja sellest arusaaminegi tuttav.

heaküll... ma tõesti rohkem ei suuda lapsikumalt selgitada. kes siiani pole aru saanud, ega see vist ei asa ka edaspidi.

1W, 2W, 3W, 4W, 5W, 10W, 20W, 40W, 60W, 80W, 100W, 200W, 400W, 600W, 800W, 1000W, ...
kust maalt algab liiga võimas valgusti, mis VÕIB-OLLA VÕIKS kedagi liikluses segada või mingil moel eksitada?

kas kedagi segab, kui mu autol on sinised park- ja lähituled?
kui ei, siis sisuliselt võin ma ju päevasel ajal sõita ainult prisma tuuningosakonnast soetatud valgustitega: need ei sega kedagi, kuid samas on neid ju näha. pealegi, keda sinised lähituled segavad, see ei suudaks las vegases liigelda ning sõidaks seal vastu seina.

kas kedagi segab, kui mu auto katusel on valgusfoor? lihtne on ju aru saada, et tegu pole päris liiklust reguleeriva seadega, kuna see on ju mu auto katusel. pealegi, kui see üldse kedagi segab, siis see ei suudaks las vegases liigelda ning jääks tagatipuks ka pimedaks ka paarist led tulukesest.

ja lõpetuseks:
kas te TÕESTI arvate, et ned pirnikesed muudavad teie 87 aasta roostes mazda ilusamaks?
idiootidele:
ei, jutt ei käi AINULT 87 aasta mazdast, vaid kõikidest autodest, kuigi tundub, et enamik pirnikestega "kaunistatud" sõidukeid kipub olema just taolisest klassist.

ja veel kord nendele, kelle lugemisoskus on veel algstaadiumis:
mind ei sega teie pirnikesed! mind ei sega teie värvimata esispoileriga scorpiod! mind ei sega kolmesed bemmid! jne.
ma lihtsalt seletan, miks teie armsad tulukesed keelatud on. selle pärast, et piir segava ja mitte segava lisavalgustuse vahel on väga hägune ja raskesti defineeritav. '
ei saa ikka veel aru???

ps. ja mu auto poritiivad ei ole roostes. see oli pelgalt näide, aga taas, geeniused ei saanud aru.
17:05 15.01.2006
Überglow (rekisteröimätön)
Väike tsitaat härra Magsi teksti lõpust:

"ma lihtsalt seletan, miks teie armsad tulukesed keelatud on. selle pärast, et piir segava ja mitte segava lisavalgustuse vahel on väga hägune ja raskesti defineeritav."

Tsitaat ühes minu eelnevast kommentaarist:

"Seega võikski olla seadusega reguleeritud, et kasutada on lubatud vaid auto valgustuseks mõeldud valgusseadmeid, mis on valmistatud selle eesmärgiga, nt nagu Streetglow teeb neoontorusid."

Ma loodan et sa Mags, kes sa vist enda arust väga geniaalne inimene oled, saad nüüd lõpuks aru, kus kohast see piir läheks.

http://www.streetglow.com/cyber_garage/photo_galleria/image.
pl?image=/cyber_garage/photo_galleria/imports/9.jpg
ei pimesta vist kedagi ära?
19:09 15.01.2006
tahaks magsile taha keerata (rekisteröimätön)
kle mags sinul ju oli see roostes poritiibadega auto. sellepärast sa ilmselt ei saagi aru, kus se sinu piir läheb. teised räägivad siin sinistest ledidest , aga sina 200w prozedest. ja mingi vend veel uksesuurustest suunatuledest fantaseeris. ehk ütled siis- mille jaoks neid pedemajakaid siis valmistatakse? et neid kuuseehetena kasutada või? või ainult EW ülevaatusemehed on nii euro***** ,et oma peaga mõelda ei oska.
19:12 15.01.2006
tstststststsdtsdtsdt d (rekisteröimätön)
to mags GEENIUSEID on siin teemas ainult üks---- see oled SINA va AJUGEENIUS. soovitan sul oma arvuti põlema panna ja ennast takkajärgi---GEENIUS
19:26 15.01.2006
kaasliikleja (rekisteröimätön)
Tere Lapsed!
Kas keegi suudaks mulle selgeks teha, milleks neid lisatulesid vaja on?
Linnas - hea küll, saab ehk hakkama, tänavavalgustus põleb, saad aru et autoga tegu.
Aga maanteel - pime, vihma sajab, tahad kellestki mööda saada kelle tagant sopp vastu esiklaasi lendab, vastu sõidab autode kolonn, mõnel mingid torud ees, mõnel mingid täpid-värgid... keegi kurat ei saa aru mis toimub, igaüks hiilgab omamoodi. Siis veel mõnel torumehel vasak esituli ei põle... nuputa segaseks mis see vastu liigub ja kui kaugel see on ja mis kiirusega liigub! Kui sellised tuled seadusega lubatud oleks, küll siis nupumehed jälle miskit uut leiutavad, panevad tuled jooksma, vilkuma jne., inimfantaasia on piiritu!
Andke mulle kõik ennast puudutatuna tundvad andeks kuid
MILLEKS NEID VIDINAID VAJA ON???
20:10 15.01.2006
Alex (rekisteröimätön)
Ma ei saa aru kus on adminnid ja seda jura ära ei kustuta?Kui võtta foorumi reeglitest punkt nr.10 peaks see teema ammu suletud olema.
20:20 15.01.2006
xxs (rekisteröimätön)
kaaslikleja äkki paned korralikud laternad endale siis näed rohkem ja sina Alex võiks ennast ära kustutada. keegi pole käskind sull lugeda.
21:19 15.01.2006
kaasliikleja (rekisteröimätön)
to: xxs
Kuidas ma saaksin suvaliste korrapäratute valguslaikude kaugust ja kiirust asulavälisel teel halva nähtavuse tingimustes korralikumate laternate abil paremini hinnata?
21:26 15.01.2006
to kaasliikleja (rekisteröimätön)
kasuta ühistransporti kui ei suuda sõita autoga.
08:49 16.01.2006
ts (rekisteröimätön)
to überglow

"Seega võikski olla seadusega reguleeritud, et kasutada on lubatud vaid auto valgustuseks mõeldud valgusseadmeid, mis on valmistatud selle eesmärgiga, nt nagu Streetglow teeb neoontorusid."

Ja kuidas siis sina sõnastaksid seadusse sätte mis lubab kasutada lisavalgusteid?

to kõigile sinise tule puudega isikutele

esmalt lugege aeglaselt ja põhjalikult kogu jutt läbi, siis hakake tuututama (või on lisatulukeste keeld nii häiriv, et silme eest läheb mustaks ja aju jookseb kokku?)
11:44 16.01.2006
mags
tundub küll nii.
näed, keegi suutis ka veel peale seda, kui ma ekstra mainisin, et mu autol ei ole poritiivad roostes, uuesti rõhutada, et mu autol on ju poritiivad roostes. ja sama mees ei saanud ka 200W prose näitest isegi siis aru, kui ma seda juba kolmandat korda lahti olin seletanud.

tsiteerin:
"mille jaoks neid pedemajakaid siis tehakse?"

et sina, loll, ostaks neid. ära siis prismas koonerda! pärast tahaks kõik näha, mis on ilus ning milline "glow" kedagi ei sega.

to überglow:
püss on mõeldud sisuliselt tapmiseks.
keda see ikka segab, kui see mul lihtsalt tänaval käes on?

14:32 16.01.2006
to mags. Püstol võib ka kaenla all kabuuris olla , ega see veel asja kui sellist olematuks ei tee. Põhjavalgustus on ka põhja all ja ilma sisse lülitamatta ka nähtamatu (kuigi olemas).Nn."Pedemajakad" täidavad ka siis aknapesuridüüside(põhifunktsioon) auväärset ülesannet kui pole vooluvõrguga ühenduses. Erinevalt tulirelvast millele on omistatud ainult üks funktsioon (muidugi kui just pidemega pähkleid ei purustata aga see ei ole asja kui sellise põhifunktsioon).
Tegelikult on hea elada monopolide poolt kehtestatud seaduste maailmas ( sina ei pea mitte minu marjamaale trügima). Kisakoorina ja fännklubina kasutatakse silmahaigeid , kes ei suuda ka värvitestides sinist punasest eraldada.Maanteesõidul saan veel kuidagi aru , et igatsugu imevalgustus võib segada teisi , aga linnas kus niigi ümberringi kõik vilgub ja sähvib, on antud keeld küll mõtetu.Saab ju läheneda sellistele nn. iluvalgustitele ka seadustega , kehtestades näiteks max lubatud valgustugevuse , paigalduskohad ja tingimused . Kõige lihtsam tee on keelata , kuna "euroopa ülemad" ütlesid ja omad jupid kiidavad ainult takka.
Tuleb meelde ka see aeg ,kus praegu kohustusliku lisapiduritule eest võis trahvi saada "seaduse" järgi. Tuleks ka siis see taselustada , kuna need intensiivse punase valguse kiirgajad on täpselt tagasõitja "silmaauku" suunatud ja segavad "silmahaigeid".
19:46 16.01.2006
Tore et vähemalt üks inimene suutis mu mõttest aru saada :D. Kurb et Mags oma 200W pirnidest ikka loobuda ei suuda, aga no kui see õnnelikuks teeb siis minugi pooles.

(BTW Mags sa räägid, et üks möliseb ikka su roostes poritiibadega, siis sina samas ajad oma 200W pirni jura edasi)
13:58 17.01.2006
mags
ei aja ju.

ma pean lihtsalt 100 korda üle kordama, et tegu on piisava varuga ning ülepingutatud näitega, aga kahjuks ei ole sa seda SIIANI suutnud välja lugeda.
17:39 17.01.2006
liikur (rekisteröimätön)
Enda autol kaa igasuguseid valgustusi põhja ja esi stange võrgu taga. keegi pole öelnud küll et äiriks või pimestaks. kuida saaks üks mitte otseselt välja ega silma paistev kerge valgus allikas pimestada pigem pimestab võibolla kadedus või julgusest puudu jäämine midagi teisiti teha. isegi auto kabariidid pidid paremini arusaadavamad olema vastutulevale autole. Aga sina mags võiks küll kuskile ravile minna ja kui tagasi tuled siis on äkki prismasse helendavad poritiivad ka müüki tulnud. või pole äkki siis enam vajagi kuna su maztal on juba peale poritiibade kõik ära roostetand jääb ainult kokku pühkimise vaev.
16:43 21.01.2006
525tds (rekisteröimätön)
Ja üleüldse oli algne küsimus salongivalgustuse kohta. Ise paneks küll näiteks jalgade valgustuse küll mingit tooni kumaga. Silmade kõrgusel loomulikult on parem kui ikka pime on ja teed saab jälgida ilma et miski silma kiirgaks. Asulavälisel teel ei pooldaks siniseid lede autol aga valgustatud asulas miks mitte põhjavalgust ntks. Kui ka auto on korraliku värvkatte all ja pestud.
23:00 21.01.2006
ool (rekisteröimätön)
minul ka salong kenasti valgustatud siniste ledide abil. salongi valgustus rõhutatud rohkem taha ja minu meelest palju mugavam söita kui kuskil pimedas muti augus. kui keegi peakski nii taga sõitma et see teda pimestaks või häiriks (ca 10-15meetri). oma viga et selline **** on sõitku mööda siis mitte istugu ninapidi teise ahtris.
14:55 22.01.2006
mags
liikur:

sinu auto on igasugu siniseid pirnikesi täis ja sa soovitad minul ravile minna???

sosoh.
16:13 22.01.2006
tore, ma arvan et me oleme juba kõik aru saanud, et sul on lihtsalt valguse vastu isiklikult midagi.
16:26 22.01.2006
ool (rekisteröimätön)
Äkki oli mags eelmises elus öö kull et valgustuse vastu midagi?
20:09 22.01.2006
ei tea, võib-olla. Aga ma püstitaks uue küsimuse-miks inimesed kasutavad alati siniseid LEDe või neoone?
03:02 23.01.2006
mags
ei, mul ei ole sinise valguse vastu midagi.
lihtsalt üritasin seletada, miks need keelatud on.
ja just väljaspool sõidukit.

kahjuks aga on see dioodimeestele valus teema ning iga jõulupuu omanik üritab ennast iga hinna eest õigustada, saamata aru teema sisust.
11:37 23.01.2006
525tds (rekisteröimätön)
Ja ega keegi ei hakka seadust tegema selleks, et saaks autole põhja alla ledid panna. Võiks olla ju seaduses siis määratud sarnaselt näiteks veokite küljetulede paiknemisega. Et auto põhja all nii ja naakaugel servast võib olla sellise valgustugevusega 1+n valgustit. Palju lihtsam on lihtsalt selline asi keelata kuna otseselt seda vaja pole.
15:44 23.01.2006
Jah oleks lihtsam, aga miks keelata asja, mis otseselt kedagi ei kahjusta?
15:56 23.01.2006
ts (rekisteröimätön)
to überglow

ja mis mõte on seadusega lubada asja, millest mitte kellegi mitte mingit moodi kasu ei ole???

muuseas nii sulle kui ka teistele pooldajatele- tehke ühispöördumine, kus märgie ära nondesamuste tulukeste hädavajalikkuse ning esitage see TOM lehele. ehk saate siis oma tahtmise.

ja veel- Seadusega EI OLE keelatud tulukeste külgekruvimine, seadusega reguleeritakse AUTO VASTAVUST NÕUETELE. mida on kõige lihtsam teha kasutades sõnaühendit "..valmistaja poolt ettenähtud..."
16:54 23.01.2006
... (rekisteröimätön)
Kusjuures ei sega ka maanteel led valgustus kedagi. Ledi valgus jääb pimedas vastutuleval autol täielikult lähitulede varju. Ja kui ka kõrvalteelt, keegi tuleb sinise, rohelise või krt teab mis majakaga, siis normaalne inimene kas saab aru, et auto tulemas või kui ei saa siis võtab hoo lihtsalt maha, nähes takistust teele ette tulemas.
19:12 23.01.2006
525tds (rekisteröimätön)
To ts

Eesti Vabariigis tehakse jah ainult selliseid seadusi mis oleks kasulikud riigiisadele. Ei tea kui mõne riigimehe rullnokast võsu ikka issile pinda käiks,et nende lampidega saab suure äri püsti panna kui seadus lubab neid autole kruida, siis ka see seadus arvatavasti tehakse ja need majakad peavad kõigil masinatel peal olema.
19:39 23.01.2006
sahib (rekisteröimätön)

Autor: sinine valgustus (registreerimata)
Aeg: 17:38 08.01.06

leidub ikka inim nähtusid kes sõimalevad milleks seda vaja on ja mis mõttega. muidugi on aru saada milleks seda vaja ega ei olegi huvitav kui oleks veel pannud küsimuse et tahan läbibaistvat kapotti panna ja sinna alla valgustust siis ei meeldiks see enamus hall mass auto omanikele ka kuna nende minjatuurne mõistus ei küüniks ju selleni et elu aeg plekkist old ju kuida nüüd läbi paistev ja valgustatud. sellega meenub mu vanaema jutt. aga mis siis saab kui 20 aasta pärast ongi autod klaasist ja üleni sinakalt valgustatatud kuhu te oma pea siis peidate?
Mina lihtsalt küsisin et kas sinine salongi valgustus ja esi iklu võre valgustus on lubatud?
ja sina mags miks ma sellise auto ostsin vastus kuna see on minu meelest hea auto. jaa veel väga sootsate tuuning osadega. erinevalt mõndadest millele toodetakse ainult originaal tuuning osasid kuna need autod nii rõvedad et keegi ei hakka isegi neile muhvlit järgi tegema. veel küsimusi,,,,,,,,,,,,,,,,,

minjatuurne mõistus -Tase ruudus.
19:53 23.01.2006
Kui võtta suisa vägivaldne käsitlus, siis nimetatakse antud olukorda ahistamiseks. Antakse ju ****dele igatsuguseid õigusi ja paraad veel peale kauba. Auto****d on ju ahistatud siis seaduse poolt:D (isegi "pedemajakat" ei tohi külge keerata, veel vähem autoga tänavale ilmuda ,millel sellised asjandused küljes).Ei mingeid homoabielusi enne ,kui teised ahistavad seadused on käibelt maas!!Halliks massiks sulatamine on ju selgelt kellegi "huve" otseselt ellu viiv käitumine.
09:36 29.01.2006
SAHIB: kes palus sul minu kirja ümber kirjutada mis sul tõesti muud teha pole osta endale liiter bena ja tikud... siin see ninjatuurne mõistus väljendubki.
19:03 29.01.2006
and (rekisteröimätön)
kui ma käisin omale C kati tegemas siis koolis seletati, et nüüd peab ka GAZ 53 olema katulesl väikesed kabariid lambid, kuigi tehas seda ette ei näe:D, järelikult mina pean ise neid väikeseid lapmpe ostma ja sinna kruvima.
samas ise ei tohi mingeid lisatulukesi külge pookida, need seadused on ikka päris segamini ja on väga palju vasturääkivusi selles LE
09:04 01.02.2006
Essest (rekisteröimätön)
Sahib - oled tõesti Sahib... keelekasutust ja grammatikat vaadates selgub taas kord karm tõde, mida nii mõnigi siin postitustes ennustanud on. Tegemist on noore vinninäolise vana 3-se bemari vmt. a la civicu laadse panni omanikuga. TEE PAREM AUTO KORDA!!! Korrektse ja hooldatud välimusega masin on iga kell ilusam pedemajakaga ja tossava sumpsi ning kere küljest pudenevate detailidega varustatud peenisepikendusest.
09:06 01.02.2006
Essest (rekisteröimätön)
Vabandust... mitte "sahibi" vaid "sinise valgustuse" kohta oli viimane postitus suunatud... mõte jääb ikka samaks. TEE AUTO KORDA !!!
11:23 01.02.2006
civicu omanik (rekisteröimätön)
ka siis civic on pann, minu arust on ta hea auto. ja kui ta on mul heas korras kas ma SIIS võin hakata neid niinimetatud 'pedemajakaid' külge kruvima. õnneks ei ole plaaniski seda tegema hakata. kuigi ise olen 21 aastane 'rullnokk' . olen näinud ka paari sellist 'pedemajakatega' autot ja keda nad siis häirivad, mind mitte |-)
11:31 01.02.2006
Essest (rekisteröimätön)
Ei, civic oma olemuselt ei ole pann. Lihtsalt hale on vaadata vanu romudeks sõidetud civicuid, milledel on vihmaveetorud sumpsi asemele pandud ning ülipopp ja noortepärane Prismas müüdav "All Ride" sinine valgustus sisse "installeeritud"
12:20 01.02.2006
Sven (rekisteröimätön)
Mina arvan, et tuleks lubada sinised tuled auto põhja all. Samamoodi tuleks lubada samasooliste abielud. Inimesed tahavad massist erineda ja see tänapäevaühiskonnas tavaline. Ärgem toppigem oma nina teiste asjadesse! Las erinevad, kui tahavad.
21:14 03.02.2006
xxz (rekisteröimätön)
mõned võiks oma prisma maaniast üle saada ja nats oma silmaringi laiendada. tänaval sõitmas võibolla mõni näeb jah ainult mingeid odavaid valgusteid. (siniseks värvitud taskulampe põhja all põlemas). aga minu meelest on Eestis päris palju auto omanikke kes oma autosid tuunivad ja valgustavad nii alt kui seest ja selliseid võib kohata enamasti kuskil auto või moto spordi üritustel ja minu meelest on need küll kenad.ning midagi isegi kui sellised liikluses vast tuleks ei häiriks need küll normaalset juhti ma arvan et need siin vingujad on enamasti kadedad või nii sama aja masinasse kinni jäänud penskarid.
21:16 03.02.2006
xxz (rekisteröimätön)
tuli jah kirja vigu aga normaalne inimene saab aru ja loll nii kui nii aru ei saa.
21:23 03.02.2006
bemmivend (rekisteröimätön)
ma panin ventiilikübarate sisse sinise valgustuse ja olen väga rahul,,,eelmine aasta sai paigaldatud valgus ka aknapesuvedeliku pritsidesse
19:11 10.02.2006
auto pede (rekisteröimätön)
Mis maalt hakkab auto****. kas auto**** on see kes oma masina eest hoolt kannab isegi kui sinna spoilasid ja värvilisi tulukesi paneb ja auto korralik on kas see ongi siis auto****??? ja auto**** ei ole see kes sõidab ringi ****se liikuriga mille or. värvi võib ainult passist välja lugeda ja mis kiliseb ja koliseb kuna on kasutus rendis või on omanik nii laisk et ei hakka autot pesema kuna kardab autopedeks saada.
Minu poolest olgu või helendavad klaasid autol kui nad ei pimesta ja ei häiri. korraliku disaini ja projekti vastu ei tohiks kellegil midagi olla kui just kadedus jah.
19:57 14.02.2006
rutsik
minule härra politseinik ütles et asulas ei tohi sõita igasuguste omakinnitatud tulukestega.

ja neoonide karbile on kirjutatud.
DEKORATIIVVALGUSTUST VÕIB KASUTADA VAID VÄLJASPOOL ASULAT SÕITES.

teeme nendest kahest järelduse. ostad neooni, paned alla. linnas parkides või väljaspool asulat võid oma tulukesi nautida.
09:46 17.02.2006
umm (rekisteröimätön)
Paar tähelepanekut
1.Päris paljusid võivad häirida ka päevasel ajal põlead lähituled!
2.(Milleks vaja selliseid tulukesi)=Milleks vaja uusi ja mugavaid autosid-sõidkem zazi ja vaziga(tootkem edasi 2101 hinnaga 50 000)
3.Seda tulede värki annab ju seaduses reguleerida. On ju määratud valgustugevused millest ei tohi auto esi valgustus üle minna
Kuidas on võimalik see kõik USAs? Meil võiks olla seadus et, Kasutada e märgisega(valmistaja näitab ära kuhu kui tugev ja mis suunaga)Ja võib keelata sinise ja punase vilkuva või muutuva valgusega lambid. Püsiva valgustugevusega ükskõik mis värvi lambid võiksid ju olla(koha ja tugevuse määrab jälle E sert.)
4.Asulas ei tohiks 50 km/h juures küll kedagi segada need tulukesed
Ja maanteel jäävad teiste tulede varju niigi

Olen valmis soppa vastu võtma-pritsige kes vajalikuks peab
18:25 17.02.2006
xxz (rekisteröimätön)
kes muud siin ikka pritsiksid lada omanikud ja vanemad käsnad kes on Nüüd arvuti klavjatuurlaua selgeks saand ning lihtsalt kadedad inimesed kes ei suuda harjuda mõttega et aeg on edasi läind
19:56 17.02.2006
umm (rekisteröimätön)
Ära nüüd kõiki lada omanikke ka ühte patta pane.Määrav tegur norijatel ei ole nõukogude auto. Neid virisevaid käsnasi on ikka igas vanuses.
Ise sõidan 1965 aasta zaziga ja tulukeste vastu ei ole.Seadus võiks ikka läbimõeldum olla. Saaks isegi tulukestele seaduslikult voolu taha panna
08:39 18.02.2006
xxz (rekisteröimätön)
Olgu ega kõike ei saa panna vist jah ühte patta.
Aga kas 65a ültse toodeti zaz-e?
23:59 18.02.2006
Sai just nähtud poolas "tuuningvarianti" summuti otsast , kaks kihti toru ja vahel punastest ledidest valgusus.
to XXZ: Kõigile ei meeldi ka mikromootoritega poeuued turukorvid, "euroaja" eestlase unelmautod.
20:01 19.02.2006
umm (rekisteröimätön)
to:xxz.
Zaz 965 hakati tootma 1960 aastal
Külasta ja tutvu muhuklubi.ee lehega
to:granada
Tuledega summuti ots proovitud-sulas kokku kuumaga
12:57 20.02.2006
respector (rekisteröimätön)
aga kas punane valgustus võib olla? ma tahaks punast panna

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
  1. On kielletty:
    1. Myydä tai vaihtaa
    2. Mainostaa suoraan
    3. Poiketa aiheesta
    4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
    5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
    6. Toistaa aiheita tai viestejä
    7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
    8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
    9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
    10. Isojen kirjaimien turha käyttö
  2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
  3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
  4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
  5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
  6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
  7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
  8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
  9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
  10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.