Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

AIHE: VOLITUS

14:36 12.10.2005
madis (rekisteröimätön)
volitus
tere. küsimus oleks selline. kas sellisel juhul kui sõiduk kuulub liisingule ja vastutavaks kasutajaks on eraisik siis kas tema võib volitada teist isikut sõidukit kasutama? ja kui siis millise § alusel?
19:23 12.10.2005
Indrek Sirk (Liiklusõiguse Büroo)
Re: volitus
Ainult siis kui kasutaja on füüsilisest isikust ettevõtja.

Liiklusseaduse § 17 lg 3
Eestis registreeritud sõiduki juhil, kui ta ei ole selle sõiduki omanik või tema nimi ei ole kantud sõiduki registreerimistunnistusele sõiduki kasutajana, peab kaasas olema omaniku või registreerimistunnistusele kasutajana kantud juriidilise isiku või füüsilisest isikust ettevõtja poolt väljaantud sõiduki kasutamise volikiri, kui omanik ei ole kaassõitja. Volikiri võib olla lihtkirjalik, kui seadus ei nõua ametlikult kinnitatud volikirja.
19:44 12.10.2005
aga (rekisteröimätön)
kui auto omanik näitkes hansa liising ja auto kasutaja kes on autopassis sees istub kõrval, kas siis on vaja juhil, kes ei ole autopassis kasutajana, vaja kah volitust?
12:45 13.10.2005
Aga kas oli raske lugeda eelmist postitust läbi?
20:16 13.10.2005
veel üks küsimus (rekisteröimätön)
Aga oletame, et see kasutaja on veelkord auto edasi volitanud (seaduslikult). Kas siis volitatav isik võib autot kellegil lasta juhtida tingimusel, et ta ise istub kõrval?
09:25 14.10.2005
Kas tõesti on nii raske lugeda esimest postitust läbi lugeda?

Volikirja, st kirjalikku volitust, ei pea olema ainult kolmel juhul:
1. sõidukit juhib omanik
2. sõidukit juhib registreerimistunnistusele kantud kasutaja
3. sõidukit OMANIK viibib autos kaassõitjana

Enam selgemalt ma vastata ei oska. Kogu see info oli minu esimese vastuse viimases viies reas. Kui tõepoolest jäi ikka arusaamatuks, siis tuleb info saamiseks pöörduda kuhugi mujale.
11:51 14.10.2005
sain vastuse (rekisteröimätön)
Ei maksa ärrituda. See viimane vastus oli küll 5+, kust sain ma ka oma vastuse. Seadused on ju väga "ilukirjanduslikult" kirja pandud.

Tänan vastuse eest (:
12:00 14.10.2005
Mõne teema juures lihtsalt tekitab hämmastust, kuidas lihtsad asjad tuleb mitu korda üle selgitada. Loomulikult on minu kui valdkonna sees oleva inimese jaoks kõik palju lihtsam, kuid sellest hoolimata tundub mulle, et liiklusseaduses on see küsimus üsna selgelt reguleeritud.

Kuna aga volituse ja mopeedi teema on läbi selle foorumi ajaloo tekitanud ka varem ohtralt küsimusi, siis ilmselt on see seaduses veidi keeruliselt kirjas.

Eks ma siis rahunen.
00:29 19.10.2005
madis (rekisteröimätön)
§ 33. Valdaja

(2) Isik, kes valdab asja rendi-, üüri-, hoiu-, pandi- või muu selletaolise suhte alusel, mis annab talle õiguse teise isiku asja ajutiselt vallata, on otsene, teine isik aga kaudne valdaja.
seda ütleb asjaõigusseadus. kuid liikluseadus § 17 lg 3. Eestis registreeritud sõiduki juhil, kui ta ei ole selle sõiduki omanik või tema nimi ei ole kantud sõiduki registreerimistunnistusele sõiduki kasutajana, peab kaasas olema omaniku või registreerimistunnistusele kasutajana kantud juriidilise isiku või füüsilisest isikust ettevõtja poolt väljaantud sõiduki kasutamise volikiri, kui omanik ei ole kaassõitja. Volikiri võib olla lihtkirjalik, kui seadus ei nõua ametlikult kinnitatud volikirja.
siis millisest seadusest ma pean lähtuma, kui ma ei ole märgitud reg. tunnistusele ei omanikuks ega ka kasutajaks, kuid mul on kasutaja poolt väljaantud volikiri.

08:34 19.10.2005
JohannesP
lisan teemale veel he aspekti.
Auto omanikuks on liising ning tehnilisse passi on kantud kasutajaks eraisik.
Tehnilisse passi kantud eraisik tegi volituse kolmandale inimesele. Asi peaks korrektne olema.
Kuid..
Politsei pidas sõiduki kinni ja nõudis lisaks tehnilisse passi kantud kasutaja poolsele volitusele ka liisingu poolset volitust...
Kas on õigustatud???
08:50 19.10.2005
Autojuht (rekisteröimätön)
to JohannesP:

Jah, liisinguandja poolt peab vist ka volitus olema, muidu ei tohi sõita.
21:55 19.10.2005
LX (rekisteröimätön)
Kas on võimalik võtta volitus (kirjalik tõend) liisingfirmalt, et tohib autot edasi volitada ja lubada kedagi teist rooli kui ise kõrvalistmel viibib.
08:44 20.10.2005
JohannesP
paistab, et taas jäi eelpool kirjutatu lugemata..
siin juba mitu korda öeldud, et ei ole volitust mittemingisugust vaja, kui autos on omanik või registreerimistunnistusele kantud kasutaja..
kanapimedus või hämarad sügisõhtud :D
16:42 20.10.2005
JohannesP, Sinu viimane postitus on kirjutatud selliselt, et Sa ikkagi ei ole saanud põhimõttest aru. Kasutajaks märgitud inimese viibimine autos ei tähenda midagi, see ei vabasta volituse kohustusest. Üksnes omaniku viibimine autos vabastab volitusest.

LX, tsiviilõiguses kehtib põhimõte, et volitus on edasivolitamise õiguseta, va juhul, kui volituses on sõnaselgelt fikseeritud, et volitatul on õigus edasivolitamiseks. Kui liisingfirma on valmis Sulle sellise volituse andma, siis võid ka volituse kirjutada - kontrollimise momendil peab juhil olema kaasas aga kogu volituste pakett järjepidevuse kontrollimiseks.
18:26 20.10.2005
JohannesP
selge.
nüüd sain pihta ja vabandan samas oma juhmusest tulenenud eelmise postituse pärast.

lugupidamisega...
21:39 20.10.2005
urmas (rekisteröimätön)
Lisan sellele teemale veel ühe olulise küsimuse. Nimelt kui tehnopassis on vastutavaks kasutajaks määratud firma, kes on auto Hansaliisingult liisinud, siis kas see firma võib edasi volitada?
21:46 20.10.2005
urmas (rekisteröimätön)
viimasele teatele veel täpsustus: kui firma võib volitada, kas siis volitusele peab näiteks firmajuht allkirja ka andma?
08:32 21.10.2005
veiks (rekisteröimätön)
Veel aruteluks:
Nagu aru saan, et kui olen kasutaja ja viibin autos ning juhib keegi teine, siis sellele teisele võiksin nagu ise ka volituse kirjutada. Tundub nagu liigne "paberimäärimine" olema.
(Volituseta võib sõita ainult siis kui OMANIK viibib autos)
13:30 21.10.2005
urmas (rekisteröimätön)
kui sa oled kasutajaks märgitud, siis ei või sa edasi volitada, kui as pole juriidiline isik. omanik on liisingu auto puhul siis liisingufirma, kõik teised on kasutajad.
Hr.Sirk palun vastakse minu eelnevale küsimusele
18:12 21.10.2005
Urmas, Sinu küsimusele on ju vastus minu kõige esimeses postituses. Loomulikult võib juriidiline isik volitada sõidukit kasutama ja otse loomulikult peab volitus olema allkirjastatud allkirjaõigusliku isiku poolt.

Veiks, enne korduvate küsimuste esitamist loe teema rahulikult läbi. Mis puutub liigsesse "paberimäärimisse", siis olen Sinuga nõus. Seaduste vajalikkuse üle ma parem ei diskuteeriks - foorumi eesmärk on kehtivate regulatsioonide selgitamine.
06:44 22.10.2005
Tarmo (rekisteröimätön)
Kuid omaette naljanumber on see ettevõtte poolne volitamine, sest politseinikul ei ole mitte mingit võimalust (vähemasti kiiret varianti) kontrollida, kas volikirjale allakirjutanu on tõesti selle ettevõtte juhatuses (või muu allkirjaõiguslik isik) või mitte:) Veidi leevendab küll asja nõutav firma rekvisiitidega tempel.
09:44 22.10.2005
Ardi (rekisteröimätön)
Eeltoodust tekkinud küsimus.Kuidas rendivad autosid välja autorendiga tegelevad firmad liisinguga soetatud autosid.Peab siis olema ka liisinguettevõtte poolt väljastatud kirjalik nõusolek auto välarentimise lubamise kohta.
10:16 22.10.2005
Ardi (rekisteröimätön)
Sorry,lugesin Indrek Sirgi esimesest postitusest ka vastuse välja.
09:22 09.02.2006
-CTR-
Tere

No võibolla olen ise juhm aga igaksjuhuks küsin ikka üle. Nimelt plaanis Riiga sõita see nädalavahetus ja samuti tegemist siis liisinguautoga, kus vastutavaks kasutajaks firma. Mu enda nime seal kasutajana kirjas ei ole, kuid olen antud firma juhatuses, aru saan ma nii et ma võin iseendale seda autot volitada. Aga kas mul piiri peal ka mingit probleemi võib tekkida või näiteks kui Lätis mind kinni peatatakse, siis eestikeelsest volitusest, mille ma ise olen kirjutanud võib omajagu segadust tulle.

Tänud ette
10:43 09.02.2006
unn (rekisteröimätön)
mis on seaduseandja tahe, kui nõutakse OMANIKU KIRJALIKKU volitust?
miks peab sellise asja puudumise eest olema karistus?

ning lõpuks, kellel lasub tõendamiskohustus?
iga mats võib autos olijaist öelda, et tema on omanik a la eile ostis auto, ümbervormistada on veel aega, müügileping on konfidentsaalne.
12:01 09.02.2006
erkki2001
Kui rääkida liisingu firmast, siis viimati kui endale tegin liisingu NOTARIAALSE volituse, siis maksis see 100 EEK + 18% käibemaks ja aega võttis vist mingi 3-4 päeva.

Siinkohal aga soovitaksin tühja tuule tallamise asemel lihtsalt võtta ühendust liisingu firmaga, kelle kaasabil on võimalik teha notariaalne volitus ja edasi Euroopasse.
15:53 15.08.2006
Tiina (rekisteröimätön)
Tahan oma sõiduautot olude sunnil volitada pikemaks ajaks teisele inimesele.
Kas volitatul kehtivad auto kasutamise suhtes samad õigused ja kohustused kui volitajal?
Nt. kui volitatu tekitab avarii - sõidab teisele autole otsa. Kas kulud kannab volitaja või volitatu?
Autokindlustus lõppeb paari kuu pärast - kas kindlustust saab pikendada ka volitatu?
Tänan Teid ette.
Lugupidamisega
Tiina
21:57 15.08.2006
to tiina (rekisteröimätön)
.. kindlustust saab pikendada yxtapuha kes
21:58 15.08.2006
to tiina veel (rekisteröimätön)
.. ja oma autot ära laena sellistele kes selle puruks sõidavad;)
13:40 02.09.2006
kapten (rekisteröimätön)
Siiski, kui auto kasutajaks on tehnilisse passi märgitud juriidiline isik ja autot juhib nimetatud äriühingu juhatuse liige, ei pea olema volitust, sest - vastavalt äriseadustikule ja tsiviilseadustiku üldosa seadusele esindab äriühingu juhatuse liige äriühingut ILMA VOLIKIRJATA, kui ei ole ette nähtud teisiti, ehk kui äriregistris ei ole vastavat märget. Liiklusseadustik ei peaks kuidagi olema ülimuslik ÄS ja TS suhtes.
13:47 02.09.2006
kapten (rekisteröimätön)
... ja küllap ei ole see ka seaduseandja mõte olnud, et äriühingu juhatuse liige peaks kirjutama ENDALE, kui füüsilisele isikule volikirja. Mis mõte on volikirjal a`la- OÜ xxx juhatuse liige Kalev Saabas volitab Kalev Saabast (või veel parem "ISEENNAST") kasutama liiklusvahendit .. Naeruväärne, või mis?
21:11 03.09.2006
madis (rekisteröimätön)
to: kapten ja kirjutataksegi endale volitus.... sest muud moodi ei saa tuvastada auto kasutus õigust.... ta võib esindada äriühingut kuid mitte juhtida sõidukit ilma volikirjata...
00:52 04.09.2006
*G* (rekisteröimätön)
Ja tavaliselt kirjutatakse see volikiri politseiniku silme all esimesele kättejuhtuvale paberitükile pärast politseinikult pastaka laenamist.
22:48 16.09.2006
Sveta (rekisteröimätön)
Kas voib tehnilisse passi kantud eraisik ka valismaal autot kasutada ilma volikirjata?ja ilma probleemita?:))
22:53 18.09.2006
Sõiduki kasutusõiguse tõendamine volikirjaga on erinevates riikides erinev. Eesti Vabariigi seadused kehtivad kuni riigipiirini. Kui Venemaa välja jätta, siis lähinaabrid üldiselt ei tunne kuigi suurt peale registreerimistunnistuse, kindlustuspoliisi ja juhiloa millegi vastu. Igal juhul registreerimistunnistusele kantud kasutajal küll ei saa probleeme tekkida.
22:42 18.05.2007
S (rekisteröimätön)
Aga mis siis ikkagi saab kui juhtub, et volitatu teeb avarii ? Kas kindlustusfirma saadab arve volitatule või läheb see omaniku arvelt?

Lugupidamisega
Siim
01:38 19.05.2007
_neeger (rekisteröimätön)
Omaniku arvelt läheb.
15:22 26.10.2007
aotojuht (rekisteröimätön)
Liiklusseaduses on kirjas, et volitusel peab olema kasutaja aadress. Politsei teeb trahvi, kui seda ei ole. Kas on seaduslik nõuda aadressi olemasolu volitusel, kui Eestis ei ole kohustust registreerida oma elukoht?
17:29 06.11.2007
teadja mutt (rekisteröimätön)
Kes ütles, et sõiduki kasutamise volitusel volitatava aadress peab olema?
Ei pea. Eesti siseseks sõitmiseks tava sõidukasutuse volituse puhul kindlasti mitte.
17:15 06.02.2008
Ajutine juhtimisõigus (rekisteröimätön)
Kas liisitud autot tohib edasi volitada juhile, kes on just sooritanud sõidueksami ning saanud ajutise juhiloa, kuniks õiged load valmis saavad?
10:07 22.02.2008
karhin (rekisteröimätön)
tahaksin hakata kasutama kellegi teise autot ja see teine liisib antud autot. minu ülesandeks on netist leida avalduse blankett, et liisija saaks selle ära täita ja hansa liisingusse saata. kurb asi on see et mul on aega paar päeva ja ma ei leia seda :( kas keegi aitaks palun? :(
10:11 22.02.2008
Tarmo. (rekisteröimätön)
Volikirja teeb ikkagi liisingfirma ise. Seda tuleb sealt küsida ja saata neile kasutaja andmed.
18:39 23.04.2008
küsimus! (rekisteröimätön)
Tere!

Auto kuulub liisingule, kuid isik on registreeritud passi kui Vastutav Kasutaja, kas see isik võib volitada sõidukit kellelegi kolmandale?
18:39 23.04.2008
küsimus! (rekisteröimätön)
Tere!

Auto kuulub liisingule, kuid isik on registreeritud passi kui Vastutav Kasutaja, kas see isik võib volitada sõidukit kellelegi kolmandale?
19:53 23.04.2008
luups (rekisteröimätön)
Nagu nõiaring. kõik algab otsast peale....
22:46 23.04.2008
polise (rekisteröimätön)
JohannesP, Sinu viimane postitus on kirjutatud selliselt, et Sa ikkagi ei ole saanud põhimõttest aru. Kasutajaks märgitud inimese viibimine autos ei tähenda midagi, see ei vabasta volituse kohustusest. Üksnes omaniku viibimine autos vabastab volitusest.

LX, tsiviilõiguses kehtib põhimõte, et volitus on edasivolitamise õiguseta, va juhul, kui volituses on sõnaselgelt fikseeritud, et volitatul on õigus edasivolitamiseks. Kui liisingfirma on valmis Sulle sellise volituse andma, siis võid ka volituse kirjutada - kontrollimise momendil peab juhil olema kaasas aga kogu volituste pakett järjepidevuse kontrollimiseks.

Küsimus oleks võinud eelnevad postitused läbi lugeda. Siis ta teaks, et juhul, kui vastutaval kasutajal on edasivolitamise õigus, siis ta tohib edasi volitada ja kui see puudub, siis ei tohi.
Kirjas on see liising lepingus Nüüd tuleb minna seda lugema kui siiani tehtud pole.

21:38 06.06.2008
juht2 (rekisteröimätön)
volitus
Tervist!Tean et see teema suht läbi nämmutatud aga sarnane küsimus!
Kui auto on liisitud firma nimele tööautona kas siis piisab firmajuhi volitusest ning ega firmajuhil pole kohustus pidada sellekohta mingit päevikut kui autot kasutatakse lühikesel perioodil mitte omaniku poolt!ühesõnaga ega kinnipidamisel ei pea esitama seda nö. sõidupäevikut?
22:23 10.06.2008
juht3284 (rekisteröimätön)
Kas sõiduki kasutamiseks vajaliku volituse nõuded ei ole mitte viimasel ajal muudetud. Ma oleks nagu kusagilt kuulnud, et nüüd võib sõidukit edasi volitada ka sõiduki registreerimistunnistusele kantud sõiduki kasutaja, või ei ole see nii?

23:46 15.01.2009
Puurija25
Tere! Minu küsimus siis selline, et registreerisin ennast FIEks eelmine aasta, aga ei ole sellena tegutsenud, olen teises firmas tööl, auto omanik on liisingfirma, mina olen vastutav kasutaja. Kas ma siis võin autot volitada? on sellel vahet kas olen FIEna tegutsenud või mitte?
19:19 30.01.2009
kriz123456789 (rekisteröimätön)
aga kas ma võin juhtida autot ilma volituseta kui minu kõrval autos istub inimene kes on autopassis kasutajana kirja pandud?
23:20 01.02.2009
viimasele (rekisteröimätön)
00:02 02.02.2009
ajukääbikutele (rekisteröimätön)
kriz123456789, ei või! *** lugege see esmene vastus läbi, kas on nii raske läbi lugeda või, ma ei saa aru, ajukääbikud. Kasutajal ei ole mingeid õigusi lubada ilma volituseta. Ainult omanikul on. Jätke see ükskord meelde!!!!!!!!
15:23 05.06.2009
Ms (rekisteröimätön)
Võib ju? Ehk loed ise uuesti läbi mitte ei närvitse siin?

Re: volitus :
Ainult siis kui kasutaja on füüsilisest isikust ettevõtja.

Ehk loeksite korralikult? Eestis ometi kirjaoskamatute protsent väga madal..
13:49 25.08.2009
volitaja (rekisteröimätön)
Teeme asja nüüd lihtsamaks.
1. Omanikuks on hansa liising. Kas vastutav kasutaja võib volitada teisi isikuid?
Kas siis võib juhtida keegi teine, kui vastutav kasutaja istub kõrval?

2. Kas sõiduki kasutajal on õigus volitada teisi isikuid?
Kas siis võib keegi teine sõita, kui kasutaja istub kõrval?
16:16 25.08.2009
jorss
1.ei, ei ja veelkord ei
2.ei, ei ja veelkord ei

Need ei`d ei kehti, kui kasutaja on juriidiline isik või füüsilisest isikust ettevõtja(FIE) või on kasutajal omaniku, antud juhul Hansa Liising, poolt VOLITUS, mis lubab edasi volitada. Kõik ülejäänud variandid on ei, ei ja veelkord ei.
16:30 17.09.2009
GrexT (rekisteröimätön)
Tahaks teada, kas vastutav kasutaja võib auto reg. tunnistusse kasutajaid juurde lisada või peab olema liisingu firma poolt antud volitus selleks?
10:59 27.10.2009
fairytale
minul oleks samas küsimus, mis riskid toob kaasa kui ma luban liisitud autot juhtima inimese, kellel pole volitust?

ühelt poolt see on nagu auto ärandamine?

mis karistuse toob see kaasa vastutav-kasutajale ja juhile, kellel siis puudub volitus?
08:11 02.02.2010
Tomzz (rekisteröimätön)
: volitus
Tere! Küsimus selline et kui ma sõidan autoga, ja ma pole ise omanik veel autol ning volitust pole kas politsei saab mulle kohe teha trahvi või mul on õigus see 7 päeva jooksul neile viia? Kuidas see seadus hetkel on vms?
23:48 02.02.2010
_neeger (rekisteröimätön)
Pole mingit seadust, et sa võiksid tagantjärele viia. SAAB kohe teha ja vaidlemist pole. Tõenäoliselt aga ei tehta, kui ise viisakas oled.
07:01 03.02.2010
Tomzz (rekisteröimätön)
no ma olen kuulnud sellist asja et on aega 7 päeva jooksul järgi viia, ega m seda küsisingi
09:20 03.02.2010
seaduse järgi (rekisteröimätön)
saab pollar sulle teha kuni 3 kilo kõik oleneb sinu käitumisest
09:22 03.02.2010
R. (rekisteröimätön)
See oleks ilmselt võmmi vastutulek sulle. Tavaliselt väänatakse kohapeal kiirmenetluse korras ära, kui kiirmenetlusega ei nõustu - läheb üldmenetlusse ja sul on õigus 30 päeva jooksul esitada tõendeid, vastulauseid, kuid see ei muuda vahelejäämise hetkel volituseta sõitu legaalseks. Hangi volitus või kirjuta auto enda nimele - on lihtsam ja odavam.
21:39 10.06.2010
hmmmmmm (rekisteröimätön)
Küsin ka murelikult. NB! Olen varasema teema läbi lugenud ja üldjoontes aru saanud.

1. Olgu selline situatsioon, et mu isa (= liisinguauto vastutav kasutaja) istub kõrvalistmel ning mina olen tema teadmisel ja nõusolekul autoroolis. Politsei peab kinni ja selgub, et olukord pole sada protsenti legaalne. Mis järgneb? Milline on TÕENÄOLINE tagajärg? (Kas politseilt võiks nii mõttetus situatsioonis loota inimlikkust?) Mis on MAKSIMAALNE võimalik karistus ja mis muid soovimatuid tagajärgi see võib tuua? (Mis iganes kindlustuskoefitsientide suurenemist, kuhugi registrisse sattumist või mis iganes?)

2. Kui ma hangin endale liisingufirma abiga uue auto (ilmselt kapitalirent või järelmaks), kas ma peaksin siis tõesti ettenägelikult vastutavateks kasutajateks sahkerdama kõik, kes kunagi võib-olla peaksid autorooli istuma? Näiteks võib-olla on mul kunagi vaja, et keegi aitaks mul mingit tehnilist probleemi lahendada ja üldse puhtpraktiliselt võiks vahel olla väga kasulik, kui mu isa ja vend tohiksid ikka vajaduse korral rooli istuda. Kas vastutavaid kasutajaid saab üldse olla mitu?

3. Kas liisingufirmad annavad (ja kui leebelt) volitusi auto kasutamiseks vastutava kasutaja lähedastele? Kas siin mängib mingit rolli ka "algaja juhi" temaatika vmt?

Palun vastuseid nendelt, kes tõesti teavad, mitte ei arva umbes. Suur aitäh!
22:05 10.06.2010
Tarmo. (rekisteröimätön)
1. Trahvi on ilmselt võimalik teha volikirjata sõitmise eest (kui tahetakse). Kindlustuskoefitsent sellest küll kuidagi ei sõltu.

2. Vastutavaid kasutajaid saab olla üks. Ülejäänud on lihtsalt kasutajad. Liisingfirmale tuleb anda (enne auto registreerimist) nimekiri kasutajatest (isikukood, nimi).

3. Liisinguauto kasutaja ei pea tingimata olema tehnilises passis kasutajana. Saab lasta liisingfirmal teha ka tavalise volikirja soovitud isiku(te)le. Algaja juht seal küll mingit rolli ei mängi.
Kui on soov sõita ka välisriigis, siis tuleks liisingfirmast täpselt järgi küsida, et kas see volikiri ikka seal ka kehtib.
22:36 10.06.2010
hmmmmmm (rekisteröimätön)
Aitäh, Tarmo, kiire ja konkreetse vastuse eest! Välisriiki ma ei lähe. :)

Kas keegi oskab ka öelda, mis on maksimumtrahv, kui volikirja ei ole. Ei leidnud seda liiklusseadusest. Või läheb see § 74 (35) alla - "Muu rikkumine"?

Ehkki kiirem oleks vist liisingufirmalt volitus küsida ja oma auto puhul, mille ma loodetavasti lähemas tulevikus hangin, juba dokumentide vormistamisel ettenägelik olla.
20:39 02.08.2010
lakers1
Tere

Tekkis selline küsimus, et kaua kehtib kirjalik volitus
20:50 02.08.2010
Tarmo. (rekisteröimätön)
Täpselt nii kaua, kui volitaja volikirjale (mitte volitusele) tähtaja kirjutab. Kas või 100 aastat. Teine variant on kirjutada volikirjale, et volitus on tähtajatu.
16:07 04.09.2010
Jevgeniyks (rekisteröimätön)
Tahaks küsida, lisaks, kui auto omanikuks on liisingufirma, vastutav kasutaja isa, ning mina olen kantud registreerimistunnistusele kasutajana, kas ma tohin sõita teisse euroopaliikmesriiki, nt Soome, ilma liisingufirma volituseta?
22:22 05.09.2010
to Jevgeniyks (rekisteröimätön)
tohib. mul oli ükskord sama probleem. ise olen vastutav kasutaja, kasutajaks märgitud autopassi minu girlfriend, kuid tal veel lubasid pole, olin siis riia lennujaamas, kui tuldi mu autoga mulle järgi eestist, girlfriend istus taga istmel. läti piiripeal ei tahtnud tolliametnik üle piiri lasta, kuna see kes roolis puudus volitus ja nimi auto bassist, aga piisas sellest et kasutajaks märgitud isik istus autos ja nad said üle piiri (tol korral polnud veel shengeni vaba ruumi ja lätti minnes kontrolliti passe)
02:14 07.09.2010
huvitavkull (rekisteröimätön)
Eestis kehtiva vana ja uue Liiklusseadusega on tekkinud kummaline olukord. Eraisik, kes on märgitud sõiduki kasutajana, ei tohi ise samaaegselt autos viibides mõnel teisel juhil sõita lasta, sest sõiduki eraisikust kasutaja ei saa volitada teisi inimesi autot juhtima. Kuid juhul kui kõrvalistuval sõiduki kasutajal on juhendaja tunnistus ning tegelikul juhtijal on kaasas autokooli tunnistus, väljas õppesõidumärgid, siis on kõik legaalne. Kuigi tegelikult juhtijal võib juhiluba juba ammu taskus olla, tohib ta registreeritud kasutaja juuresolekul vaid õppesõidumärkidega sõita, sest õppepraktikal loetakse juhiks kõrvalistuvat juhendajat.
08:24 07.09.2010
tarmotoom
Aga kes küll viitsiks sellist kadalippu läbida ainult selleks, et kasutaja saaks kõrvalistmel istuda :)
1. autokooli minna, et saada tunnistus (kuigi load juba tegelikult olemas), 2. kasutajal endale juhendaja tunnistus teha (riigilõiv jms), 3. õppesõidumärgid muretseda. Absurd.

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
  1. On kielletty:
    1. Myydä tai vaihtaa
    2. Mainostaa suoraan
    3. Poiketa aiheesta
    4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
    5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
    6. Toistaa aiheita tai viestejä
    7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
    8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
    9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
    10. Isojen kirjaimien turha käyttö
  2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
  3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
  4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
  5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
  6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
  7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
  8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
  9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
  10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.