Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

AIHE: VÄLJAKUTSE TEHNOÜLEVAATUS?

10:09 22.02.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Väljakutse tehnoülevaatus?
Mis Te arvate, kas väljakutse tehnoülevaatusel oleks jumet? Kindlsti leidub inimesi kes on kiire elutempoga millest võib tekkida olukord kus lihtsalt ei ole aega minna tehnoülevaatusele. Või on peres auto kuid ei ole kedagi kes sellega ülevaatusele läheks sest peremees on näiteks komandeeringus. Siis helistatakse minule ja ma tulen, võtan Teie auto ning käin ära ülevaatusel ja vajausel leian ka remondikoha kuhu aeg saab broneeritud.
10:40 22.02.2019
Saab hull olema see asi (rekisteröimätön)
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
Esiteks saad Mnt-ameti süüdistuse, et "aitad" ülevaatust teha. Nii ehk teisiti nad sind ei salli. Nuhkima hakkavad hullusti ja väänavad ikka midagi välja lõpuks.
Samas- traktoritele jms raskerauale ju tehakse nii ülevaatusi kogu aeg.
10:48 22.02.2019
maaks
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
Mina ei tarbiks, aga kindlasti leiab paar sellist, kelle jaks see oleks superuudis :-)
Nii et miks mitte proovida, aga ära selle teenuse hinda väga kättesaadavaks tee - las need õpitud abitusega lumehelbekesed maksavad :-)
"Üksikute naisterahvaste" seas oleks arvatavasti samuti menu, aga ärilises mõttes kahtlustan, oleks nad mitte eriti maksejõulised kliendid.
15:36 22.02.2019
... (rekisteröimätön)
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
Kindlasti see mingit tarbimist leiab, sest kasvõi neid eespoolviidatud üksikuid naisterahvaid leidub piisavalt ja mõned ka tasuvamatel töökohtadel ning igasugune liigne ajakulu nende jaoks miinus ning mugav teenus pluss. Ning üldse autoomanikke, kes peavad kellast kellani töö juures olema ning ei viitsi peale tööd veel mingi ülevaatusega jamada, on kindlasti palju ning kuigi mugavus maksab, on vahel lihtsam maksta kui ise ringi tõmmelda. Et sellise teenuse osutamine firmale suurt kulu ei too, siis miks mitte proovida. Tallinn ning lähiümbrus on piisavalt suur piirkond selleks, et seal maksujõulisi kliente leida. Mujal eestis see vaevalt ära tasub, kui tuleb kuskile 50km kaugusele auto järgi minna ja siis jälle tagasi transportida. Ja üleüldse saad oma äri laiendada pisiteenuste osas nagu elementaarne hooldus, rehvivahetus, pisiremont jms- siis kogu teenus ühest kohast.
21:21 22.02.2019
siberia (rekisteröimätön)
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
Minumeelest pakuvad juba praegult sellist teenust remonditöökojad. Viiakse auto sinna ja tagasi saades on ka ülevaatus tehtud. Nende viga on küll see, et võib viia kasvõi tehaseuue auto ja ikka leitakse midagi, mis tuleks enne ära remontida.
21:40 22.02.2019
Tore algatus (rekisteröimätön)
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
Kui teenuse hind üle mõistuse ei lähe siis oleks asjal jumet.Aga kahjuks ei kestaks see ettevõtmine kaua sest mnt.ameti geeniused hakkavad kaikaid kodarasse loopima(loe:tunnevad muret teenuse läbipaistvuse üle ja muud sellised pseudo probleemid.)Teine aspekt on see,et tekkivad ka teised sedasorti teenuse pakkujad,kelle hulgas leidub neid,kes soovivad kliendi autot suuremate summade eest remontima hakata enne ülevaatust vaatamatta sellele,et see ei pruugigi hädavajalik olla.Lõpptulemuseks kliendil rahakott lõhki ja järgmine kord leiab ikka aega ise ülevaatusele minna.
01:42 23.02.2019
väike vend (rekisteröimätön)
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
Arvan samuti, et teenusel võiks olla jumet aga alles pärast seda kui tehnoülevaatuse järele valvavad ja tehnoreegleid kirjutavad riigiametid on praegusest kõntsast puhtaks löödudja tenoreegleid kõvadti õgvendatud. Ehk teenusn ei oleks mitte kujul, et ülevaataja tuleb, viib auto ÜV-punkti, ja teeb oma tavapärase töö vaid ülevaataja tuleb objektile ja tuvastab sõiduki sobivuse teeliikluseks. Seda mobiilsete tööriistade ja seadmetega.

Sellisel tulen-viin-teen-toon lähenemisel pole väga mõtet kui iga auto puhul tuleb lisaks muule tegevusele kaamera ees tund aega VIN-koodi otsida. Efektiivsus võrreldes tavapärase tööga vajub väga madalaks.
08:34 23.02.2019
Ei vist.. (rekisteröimätön)
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
.. tööta selline plaan. Küllap korruptsioonitalitus ikka midagi leiab ja kui viid auto mingisse töökotta remonti ,siis kõrvalolev remondikoht võib ka Sind milleski süüdistada. Inimesed on hullud oma kaebamistega ja arusaamadega.
Aga tee kõrvale teine firma ,kes pakubki sellist teenust , aga ise ülevaatusega ei tegele.
14:26 24.02.2019
marita57
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
Sellist teenust, küll pisut teistmoodi, pakuvad tänapäeval mitmed margiesindused. Lähed viid auto hommikul korralisse hooldusse, õhtul tood ära. Ühtlasi palud ka ülevaatuse ära teha.
Ega esindus seda ise ei tee, lihtsalt keegi võta su auto, käib ülevaatuspunktis ära ja toob tagasi. Teenus nagu iga teinegi, maksab pisut, autoomanikul üks mure vähem.
Seega jah, huvide konflikti vältimiseks peaks seda tegema ikkagi mõni teine firma, kes ise ülevaatusega ei tegele.
16:58 24.02.2019
Xa (rekisteröimätön)
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
Täna kogu kriminaalsüsteem kasutab kõige moodsam mailmas põhimõte "Highly likely" - väga tõenäoline, mis teeb pakutud teenus automaatselt kuritegelikuks.
12:51 25.02.2019
Vahendaja2019 (rekisteröimätön)
Re: Väljakutse tehnoülevaatus?
Hr.Millert Te olete küll ajast 25 aastat maha jäänud. Vahendajaid on ju pool Eestit täis, kes võõraste autodega ülevaatusel käivad ja nende teenus on veel kvaliteetsem, sest autot reomntima ei pea ja ikka saab ülevaatus tehtud. Enamik selliseid inimesi ei pea isegi palgatööl käima, kuna teenus toob nii hästi sisse. Edu

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
 1. On kielletty:
  1. Myydä tai vaihtaa
  2. Mainostaa suoraan
  3. Poiketa aiheesta
  4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
  5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
  6. Toistaa aiheita tai viestejä
  7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
  8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
  9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
  10. Isojen kirjaimien turha käyttö
 2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
 3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
 4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
 5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
 6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
 7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
 8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
 9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
 10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.