Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

AIHE: KUIDAS KÄITUDA

08:57 13.09.2018
Drecht
Kuidas käituda
Kui sõita Jõe tänavat pidi ning sooviga keerata Ahtri tänavale. Seal ei ole foori, vaid on anna teed märk ning 3 sõidurida. Kui vasakul Tuukris põleb fooris roheline tuli, siis kas annan neile kõigile teed, enne kui pööran ise Ahtri tänavale? Täna üks auto minu taga piibitas ja pärast rammis ja sõimas, et mina pean keerama esimesse ratta ning nendel on parem käsi kinni. Mina väitsin, et nemad võivad valida ükskõik millise raja neist kolmest ja mina pean teed andma. Mis siis on liiklusseaduse järgi õige? Märkusena, et soovisin keerata kõige vasakpoolsemasse ritta.
09:22 13.09.2018
stammer (rekisteröimätön)
Re: Kuidas käituda
"Anna teed" märk kohustabki teed andma. Ei ole mingit esimesse või teise või kolmandasse ritta keeramist, sest kui sulle sisse sõidetakse jääd kohe süüdi!
17:12 13.09.2018
... (rekisteröimätön)
Re: Kuidas käituda
liikluse sujuvuse mõttes praktiseeritakse parempöördeid ilma foorita ja seda ka mujal maailmas. tähendab see aga väga lihtsat asja nagu ka stammer juba ütles- sõltumata mujal olevatest foorituledest võid sa parempöörde teha igal ajal, ainult et kõikidest teistest suundadest tulijatele annad teed nagu märk nõuab. see imbetsill, kes tuututab ja rammib, võib minna koju ning ennast seebiks keeta. järgmine kord näitad näpuga märki ja ütled talle, mida see tähendab.
10:45 14.09.2018
prohvik (rekisteröimätön)
Re: Kuidas käituda
See asi pole ehk nii must-valge kui esmalt tunduda võib. Kui Google Mapsi pilte uskuda, siis läheb vasakpoolsest ohutussaarest oma kümmekond meetrit edasi pidevjoon. Seega formaalselt ei saaks sel juhul ei Jõe tänavalt vasakule Ahtrile keerajad kohe ristmikul paremale kolmandasse ritta reastuda ega ka sadama poolt tulija sealsamas hakata vasakule reastuma. Mõlemad peaksid see ca 10 m edasi liikuma ja siis ridu vahetama hakkama, aga ütleksin, et sel juhul „Anna teed“ märk enam ei kehti (kuna ristmiku mõjualast ollakse juba väljas), vaid tegu on juba tavalise mitmerealise tänava olukorraga, kus vastastikku reavahetuse soovi korral on eesõigus juba paremalt tulijal. Ka üldise liiklussujuvuse mõttes oleks vast kõige loogilisem, et sadama poolt tulijad ei hakka ristmikul peatuma, vaid liituvad Ahtri tänava liiklusvooga normaalsel kiirusel.

Aga see kõik on mõistagi teooria, praktikas on Tallinnale omaselt need jooned sealt tänaseks võib-olla juba ära kulunud, ja isegi kui need jooned seal alles on, siis kunagi pole mõtet hakata oma õigust peale pressima, vaid hinnata oma võimeid adekvaatselt. Ise jälgiksin, kuidas vasakult tulijad üldiselt liiguvad ning katsuks sobival hetkel pigem rea paremasse serva hoides esimesel võimalusel edasi liikuda. Kuid mingil juhul pole õigustatud kirjeldatud olukord, kus hakatakse signaalitama ja oma õigust taga ajama (eks isegi olen teinekord endamisi pahandanud mõne uimasema eessõitjaga, aga et hakkaks selle pärast kusagil ekstra kinni pidama, et „õpetussõnu“ jagada, see küll pähe ei mahu).
17:46 14.09.2018
... (rekisteröimätön)
Re: Kuidas käituda
hoolimata igasugu kulunud ja nähtavatest joonest tuleb lähtuda anna teed märgist. pärast plekimõlki näidatakse kohe posti otsas olevale kolmnurgale. st politsei või kindlustus näitab. talina liiklus on nagunii jobusid täis, seega targem on enda nahka ja plekki hoida.

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
 1. On kielletty:
  1. Myydä tai vaihtaa
  2. Mainostaa suoraan
  3. Poiketa aiheesta
  4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
  5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
  6. Toistaa aiheita tai viestejä
  7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
  8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
  9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
  10. Isojen kirjaimien turha käyttö
 2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
 3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
 4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
 5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
 6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
 7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
 8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
 9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
 10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.