Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

AIHE: SÕIDUEKSAM PAIDES

11:41 27.07.2018
avevalge
Sõidueksam Paides
Kes hiljuti käinud rääkige, kuidas läks? Ma Tallinnas õppinud, kuid Tallinnas saab aja alles septembri lõpus. Ja otsustasin proovida Paides. Leppisin kokku ka 2×45 minutit sõidutunni kohaliku õpetajaga päev varem.

13:04 27.07.2018
. (rekisteröimätön)
Re: Sõidueksam Paides
Selle uute seadustega keerati kogu varasem toimiv süsteem totaalselt segi. Isegi väikelinnades nüüd järjekorrad.
15:02 27.07.2018
Tegin seal eksami (rekisteröimätön)
Re: Sõidueksam Paides
Paides päris rahulik, aga selliseid eksimis kohti ikka on. Väga hea kui leppisid kokku kohaliku sõidu õpetajaga ta näitab ära sulle need kohad. Paide keskel olev ringtee on ka teistest teistmoodi. Eksamineerija oli mul väga hea. Soovin edu ja usun et saad tehtud.
15:20 27.07.2018
Teemaaalgataja (rekisteröimätön)
Re: Sõidueksam Paides
Kas Sa mõtled seda mis kiriku juures? See on ju lihtne- sisemine tagasi ja välimime läheb kas ühelt poolt kirikut või teiselt poolt.
15:25 27.07.2018
avevalge
Re: Sõidueksam Paides
See ring? Seal märk olemas ju?
20:53 27.07.2018
Vänto (rekisteröimätön)
Re: Sõidueksam Paides
Kavatsete elu lõpuni paides sõita?
21:22 27.07.2018
looder23
Re: Sõidueksam Paides
Vänto, loe teemat. Ühes kohas, ootad üüber kaua, et saaks eksamile, teises kohas saad kiiresti. Kui ma tegin eksami pärnus, kas pean siis ka kogu elu pärnus sõitma? Mis maakas siis teeb, kodukohas ei võigi sõita?
21:36 27.07.2018
Vänto on SN valerka vend (rekisteröimätön)
Re: Sõidueksam Paides
Ärge pahandage temaga.
23:05 27.07.2018
avevalge
Re: Sõidueksam Paides
Minule on Tallinna liiklus oluliselt lihtsam- kiirem, närvilisem, kuid lihtsam. Kuna suures osas ütlevad foorid ette mulle, millal mul on õigus liikuda. Aga väikelinnas on palju ühesuunalist, paremakäe reeglit. Väga palju ülekäigu radasid. Ja sageli on rohkelt rohelist loodust, mis märke varjata võivad. Ma leian, et väikelinnas on isegi raskem.

Aga tõesti. Valisin Paide puhtalt selle pärast, et esimene vaba aeg oli Tartus, kuid Tartu on juba liiga kauge minek. Järgmine oli Paide. Ja Paide mõistliku tunni ajase autosõidu kaugusel Tallinnast.

Ja kas siis Tallinnas eksami sooritanud ei tohiks eales Tallinna linnapiire ületada? Või kas Paide elanik samuti ei tohi Paide piiridest oma autoga väljuda? Kummaline suhtumine.

Ja kolmandaks, või oli see juba neljandaks? Igatahes seni kuni maanteeamet lubab sinna ennast sõudueksamile kirja panna, siis on kõik aus ja seaduslik.
09:12 02.08.2018
Teemaaalgataja (rekisteröimätön)
Re: Sõidueksam Paides
Tehtud! Päev varem sõitsin siis kenasti Paide läbi õpetajaga. Tema siis leidis mu sõidus mitmeid vigu. Ja ei tundunud eriti optimistlik. Ja ausalt, tahtmatult sisendas mulle et ma ei saa hakkama. Tõmmekad näitas ära, kuid ega nad mulle meelde väga ei jäänud ja mõnda tõmmekat ma ei saanudki aru, et see oli tõmmekas.

Paides ei saa eramajade rajoonis eriti aru, kus on ristmik ja kus mitte- ma lähenesin igale tee otsale väga ettevaatlikult. Ja kui oli hoopis sissesõidutee, siis ütlesin, et tundus nii teeotsa moodi ja kontroll ja ohutuse tagamine pole paha. Harjutustest tegin nina ees parkimist bussijaamas (bussijaamas tuleb jälgida, et seal on palju keelumärke!- et õigesti välja sõita). Mnt ameti juurst sõitsime tartu poole, seal siis kiirendus rada ja hiljem aeglustus. Rohkelt vasakpöördeid linnavahel. Ühesuunalisest vasakpööre, et see ikka vasakust äärest. Ega ma palju ei mäletagi. Sõitsin täitsa nii nagu harjunud.

Eksamimeerija ütles, et võin enda õpetajaid kõvasti õlale patsutada- nad on headtööd teinud. Minu õpetaja oli Tallinnas Raul Liiv. Ja mu abikaasa, kes sai omale kindlasti portsu halle karvu juustesse selle aja jooksul.

Eksamimeerija oli ääretult meeldiv. Ja andis juhtnööre väga ilusti ja täpselt ja piisavalt vara, et ma jõuaksin mõelda. Tema nimi oli Mart Aus! Kiidan.

Ja kõikidele, kes lähevad eksamile- ärge üle närveerige. Pisivigu isegi ei mainitud- 2-3 km/h kiiruse ületus. Eksam on justkui nagu uue õpetajaga sõiditund, aga lihtsalt ta ei korrigeeri, ei kommenteeri. Ma ei arva, et ma olen hea juht, seda ütlesin ka eksamineerijale, et ma ei usu teda :)))) Ta vaid muigas. Ja eksami närv kaob ka liikusesse jõudes ära, kuna pole aega närveerida.

Kõigile kes eksami ootel, soovitan Paidet. Ja soovitan võimalusel enne eksamit veel sõita juhendajaga. Ma hommikul sõitsin ise Paidesse juhendajaga ja see pikk maanteesõit võttis kiirusetunnetuse ära linnas. 40 km tunnis tundus nagu tigu. Ja ega Paide linnas naljalt juba 50 km/h kätte ei saagi.

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
 1. On kielletty:
  1. Myydä tai vaihtaa
  2. Mainostaa suoraan
  3. Poiketa aiheesta
  4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
  5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
  6. Toistaa aiheita tai viestejä
  7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
  8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
  9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
  10. Isojen kirjaimien turha käyttö
 2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
 3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
 4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
 5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
 6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
 7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
 8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
 9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
 10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.