Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

AIHE: QUANTUM TOONKILE MUUTUSED 7 AASTAGA

00:19 14.04.2017
Kärss
Quantum toonkile muutused 7 aastaga
Aastal 2010 läksid mul ühele Volvole külge 3M quantum kiled, koeraosakonda kõige tumedam ja tahaustele üks aste heledamad. Quantumi kasuks sai otsustatud just selle pärast, et need "hõbedapiisad" peaks peegeldama paremini päikesevalgust ja sellise musta auto puhul tundus see oluline. Auto on seisnud enamuse ajast õues ja tänaseks 2017. aastal on see "hõbedaläige" kiledelt praktiliselt kadunud ning kiled paistavad päris hästi läbi. Mul on mõnel teisel autol olnud tavalised 3M kiled küljes vähemalt poole kauem ja sellist läbipaistvuse muutumist küll ei tähelda. Samas odavad hiina kiled pleegivad ära juba aastaga. Kas keegi teine on veel sarnase probleemiga kokku puutunud?

Ma olen sellest autost alates olnud quantumite pooldaja ja soovitanud seda julgelt ka teistele, aga tõsiselt üllatab nende kilede lühiealisus ja kui see minuga juhtunu pole just erand, siis rohkem vist neid ühelegi autole paigaldada lasta ei julgekski...

Ennetades järgmist küsimust, siis mõlemad pildid on tehtud sombuse ilmaga ja isegi kui pilt petab, siis reaalselt saan väita, et kui enne ei näinud autosse sisse mitte mingil viisil, siis praeguseks märkab igaüks, kes auto kõrval seisab, et need aknad paistavad vägagi hästi läbi
10:23 14.04.2017
td (rekisteröimätön)
Re: Quantum toonkile muutused 7 aastaga
Mul alles kolmas aasta peal,praeguseni koik ok.auto seisab enamus ajast oues. Eelmiste kilede puhul pole ka midagi marganud aga tavaliselt pole ka auto 7a minu omandis,moni uksik vaid.
11:04 16.04.2017
SV (rekisteröimätön)
Re: Quantum toonkile muutused 7 aastaga
Tere. Ei ole küll täpselt teemasse, aga arutluseks hea ehk teistelegi. 15% kiled paigaldatud sept. 2016., tulemus pildil näha jaan. 2017, aga selline ainult märjalt või jääga,kuid kole ikkagi. Olen käinud Tartus läbi kolm klaasifirmat,(kaasaarvatud paigaldaja), kellelgi ei ole selgust, millest selline asi. Parempoolsel klaasil tekib ka, aga nõrgemalt, ukseklaasidel ja luugil ei ole sellist jama. Maha ka ei saa võtta, lõhub antenni ära klaasilt.
09:10 20.04.2017
masinate juht (rekisteröimätön)
Re: Quantum toonkile muutused 7 aastaga
Sul seal all ju aknasoojendus, pigem tasub põhjust otsida seoses sellega.
21:19 20.04.2017
ruff40
Re: Quantum toonkile muutused 7 aastaga
Ega sul pole juhuslikult pakettklaasid ustel?
Kile eemaldusega ei riku antenni ära.
14:45 24.04.2017
xps0
Re: Quantum toonkile muutused 7 aastaga
Aknasoojendus nagunii tagaaknal, siis peaks too olema ka teist värvi. Kuigi samas ei tea, kas küljeklaasil olevad ribad pole ehk võimsamad (kuna neid on seal vaid mõni üksik). Kuna quantum kiles on sisuliselt metallipuru sees kahe kilekihi vahel, siis see võib vabalt reageerida.
Pakettklaasi puhul oleks see võimalik, aga siis see juba algusest saadik teise värvitooniga (nähtud 7-seeria BMW-sid, millel kahekordne klaas ning neil teine toon sama kilega).
Ühel endal olnud autol olid quantum kiled, natuke pleekisid kuid quantum kile puhul peab arvestama, et see ongi eri oludes natuke eri moodi - päikeselise ilmaga peegeldasid rohkem, sombusel päeval talvel paistsid rohkem läbi ja seda juba algusest saadik. Samas polnud mul küll kõige tugevama tooniga kiled klaasidel. Teatud värvi puhul samas quantum kile annab auto ilmele juurde, endal oli tumehall ja sellel oli effektne, samuti ka tuttaval VW Multivanil, mis šampanja tooni.
21:18 24.04.2017
tarmo v (rekisteröimätön)
Re: Quantum toonkile muutused 7 aastaga
Ise lisasin helehallile universaalile quantumi kõige tumedama ja esialgu rahul. EElnevalt olnud must universaal quantumiga mitmed aastad ja mingit anomaaliat küll ei täheldanud

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
 1. On kielletty:
  1. Myydä tai vaihtaa
  2. Mainostaa suoraan
  3. Poiketa aiheesta
  4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
  5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
  6. Toistaa aiheita tai viestejä
  7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
  8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
  9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
  10. Isojen kirjaimien turha käyttö
 2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
 3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
 4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
 5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
 6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
 7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
 8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
 9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
 10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.