Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

AIHE: POLITSEI MÕÕDAB KIIRUST

09:10 10.03.2008
Meix82
Politsei mõõdab kiirust
Et siis sedasi
15:15 10.03.2008
vuoeldas
Re: Politsei mõõdab kiirust
Ńupumehe näost peegelduvat ülimat uhkustunnet geniaalse tembu üle kahjuks torusse püüda ei õnnestunud. Sarnaselt tarmukaid ja vapraid näoilmeid võib kohata vaid imetabase põneviku "Tiza Kaldal" illustratsioonidel:)
18:00 10.03.2008
Kärss
Kahjuks pole pilti panna, aga kõige imelikum koht, kus olen näinud võmmi kiirust mõõtmas, on Annas surnuaial. Maanteede ääres levinud kivist bussiooteputkasse katuse alla peitupugenud võmmimasinat olen kah näinud, aga ei mäleta, kas oli tegu kiirusemõõtmisega või tegid nad seal midagi muud.
08:16 11.03.2008
bastardo (rekisteröimätön)
kas teeääres kiirust mõõtvatel kitsedel ei peagi enam kollaseid veste olema seljas? mis järgmiseks on? istuvad muru sees kaitsevõrk üle pea ?
09:13 11.03.2008
just_like_That
pilti kahjuks pole aga....peterburi mntl jõelähtme bussipeatuspaviljon on selline paneelidest ja suurte akendega(st aknaaukudega). Sinna taha meeldis neil kunagi parkida ja läbi aknaaukude kiirust mõõta:D
09:45 11.03.2008
Mahno3 (rekisteröimätön)
Minu ettepanek oleks politseiautod kaitsevärvidesse värvida ja eks ka politseinikel endil oleks aeg talvel valget ja suvel rohelist kandma hakata.
10:08 11.03.2008
minul (rekisteröimätön)
Tuleb meelde selline juhus,et kunagi vene ajal Leningradi poole sõites oli ühes külas tee äärde pargitud veoauto,millel mingi veepaagi laadne asi peal ja sellest paagist vaatas välja miilits ja mõõtis kiirust
10:21 11.03.2008
to meix (rekisteröimätön)
Tegemist on laser kiirusemõõtjaga. Mõõtmiseks suurelt kauguselt on vaja täpset sihtimist. Üks võimalus oleks kasutada statiivi aga kui seda pole siis kõlbab liiklusmärk samuti. Kui sa aga arvad et politseiametnik soovis sinna peitu pugeda siis edu sulle.

bastardo mine silma arsti juurde Äkki ta saab aidata siis näed lisaks kollasele ka sinist värvi
11:01 11.03.2008
cornholio (rekisteröimätön)
Nõustun sinuga , et tegemist on laser-kiirusemõõtjaga , kuid tööoperatsioone sooritavatel politseinikel peaksid siiski kollased vestid olema... Eesmärk ei ole ju inimesi trahvide näol paljaks röövida , vaid pigem teadvustada , et meil on riiklik sunnijõud , mis Liiklusseaduse pinnal tegutseb...

Teie puhul on tegemist vist mundrikandjaga:D Aus amet , kindel palk...
Peitust võiks mujal mängida;)
12:02 11.03.2008
termomeeter (rekisteröimätön)
"Üks võimalus oleks kasutada statiivi aga kui seda pole siis kõlbab liiklusmärk samuti. Kui sa aga arvad et politseiametnik soovis sinna peitu pugeda siis edu sulle."

Edu sulle, vaata lähemalt ta ei toeta ennast kuskile, ta mängib pigem peitust! Eile oli samamoodi tartus infoauto juures luuramas! Nende eesmärk on jah trahvida.... mitte midagi muud...peaasi et neid näha pole. Ja siis kui keegi ületab kiirust hüppab seesama vend teepeale ette peatama ja siis halavad kui alla aetakse!
17:03 11.03.2008
termomeeter pole luup (rekisteröimätön)
Tõesti. Vaatasin lähemalt. Ei toetu jah parem käsi vastu liiklusmärgi posti. Isegi vasak jalg on õhku tõstetud, et ikka tasakaal oleks rohkem häiritud.
ilmselt külmakraadide eest posti taha varjule pugenud.
19:03 11.03.2008
Punktid,punktid (rekisteröimätön)
Eks uus punktisüsteemil põhinev tulemuspalk pühendab kõik abinõud.
21:55 11.03.2008
Hale (rekisteröimätön)
Te olete nii haledad vennad et kahju hakkab. Ma ei saa aru, mis asja on teil vaja hädaldada? Sõidke lubatud kiirusega ja ei hüppa teile ükski politseinik teepeale ette! Siin foorumites olete kõvad mehed halisema, aga tänaval kedagi kiirust mõõtmas näete võtab ka kõige karmimal jahedaks.
Tahate rallida, siis minge kusagile rajale mitte ärge riskige tänavatel kihutades enda ja teiste eludega!
Aga olgu, teie kord, hakake nüüd mind ja Eesti seadusi maha tegema.
21:58 11.03.2008
Hale (rekisteröimätön)
Unustasin öelda, et ise pole politseinik.
16:42 13.03.2008
riiv (rekisteröimätön)
eesti politsei ongi üldjuhul selline hale kuju kes passib põõsas ja telefoniputka taga ja väänavad noortele ja vanadele nii et tuiskab.

HALE`dale niipalju et keegi kunagi kuskil ütles et sõjaväelased ja miilitsad on sellised pooletoobised inimesed kes päriselus hakkama ei saa ja neid kaitseb enda saamatuse eest ainult vorm...raske lapsepõlv ja rauast mänguasjad...

unustasin öelda et olen korrlik liikleja,hetkel ühtegi kehtivat ei ole..küll aga on olnud piisavalt kokkupuudet politsei ja sõjaväega et võin öelda kõva häälega mida t(n)eist arvan
21:53 13.03.2008
Hale (rekisteröimätön)
Kusjuures imelik ongi see, et alati räägitakse raske lapsepõlve lugu. Tunned Sa mõnda politseinikku, riiv? Kui tunned, siis uuri, milline nende lapsepõlv olnud on.
Sellist juttu ajavatest inimestest jääb lihtsalt mulje, et nad on veidike kadedad, et ise vormikandjad ei ole. Ju siis on lapsepõlves neid liiga lahjalt kasvatatud ja pole oma pättustega jne kuhugile jõudnud, või on lihtsalt hädad.
Normaalne inimene austab riigi seadusi ja nende eest hea seisjaid.
Kui sa nii eeskujulik liikleja oled, siis mis Sul saab olla selle vastu, et Sinu ja Sinu laste ja lähedaste elu ohtu seadvaid kihutajaid kasvõi põõsa taga passides rajalt maha võetakse ja ohjeldatakse?
12:33 14.03.2008
riiv (rekisteröimätön)
se lapsepõlve jutt on nii nagu ta on..politseis ei ole raske lapsepõlvega tuttavaid aga sõjardeid tean küll keda on koolis kiusatud jne jne.
mul on jäänud sellest ajast kerge vimm sisse kui alles load sain...lihtsalt paljud korrad mil ma politseid sponsoreerinud olen on olnud sellised et kui oleks kohtusse läinud siis oleks 80-90% minul õigus jäänud..aga kellel on aega nende miilitsatega jageleda kui sulle tehakse 180-360 eeku...tõmbad aga kõrvad lonti ja tunnistad süüd,kuigi kohtusse minnes oleks õigus mul olnud ja arvan et väga väga paljud on niimoodi oma süüd tunnistanud sest keegi ei viitsi ju selliste väikeste summade pärast jageleda..

aga vaatame asja positiivselt ja on ka vägapalju normaalseid walkereid :)
18:05 14.03.2008
ivan000
Ehk keegi tunneb seda "postipühendajat". Mul koeral sama komme ja paistab, et lahti sellest ei saagi.
18:45 14.03.2008
coffer (rekisteröimätön)
Muide need nn "postipüüdjad" ongi sellejaoks, et siinsed kommijad ka edaspidi kommida saaks!Las politsei teeb oma tööd.Seadusekuulekal inimesel on ju suva , kus ja kuidas politsei kiiruseületajaid vahele võtab.Või on siinsed kommijad ka potentsiaalsed kiiruseületajad- maanteemõrvarid???
10:21 15.03.2008
bastardo (rekisteröimätön)
jääb selline mulje et politseinikud ja mõned siin foorumis ei olegi kunagi kiirust ületanud ega seadust rikkunud ??? ma ütlen ausalt et mina sõidan linnas suht harva lubatud kiirusega ,alati on üle . mingi 60ga ei hakka veel keegi külge aga kui ma sõidan tühjal tänaval 75km/h siis ma vist olen hullult ohtlik teistele liiklejatele ja saan kopsaka rahatrahvi. asi ei ole minu slmanägemises vaid kollase vestiga politseid suudan ma tavapildist rutem eristada kui sinist kandvat ja näen teda enne kui tema mind.
13:20 15.03.2008
Hale (rekisteröimätön)
Ka mina olen ületanud. Kui aga vahele jään, julgen ka tunnistada, ning kui ületan, siis tean, et mul on risk vahele jääda.
Kui oled mees, siis julge peale tehtud ka tunnistada ja oma karistus vastu võtta! Inimtühjal tänaval võib keegi sulle sama nähtamatult, nagu on helkurvestita politseinik, joosta sebrale. Uuri järele, kui pikk on pidurdusmaa 75km/h võrreldes 50km/h. Jalakäijatel ei ole ju ka helkurveste ja vaevalt sa kellegi surma enda hingele tahaksid!
16:01 21.03.2008
Pöörane kihutaja (rekisteröimätön)
Sain alles hiljuti kiiruse eest laksu kätte.Asulas rohkem kui 20 kilti üle.Tegelikult puhtalt oma tähelepanematuse viga sest asulat oli selle koha peal üsna vähe ja lihtsalt magasin juttu ajades märgi maha aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.Eespool oli juttu siin politseinike lapsepõlvest ja ma ei tea millest veel aga ma ei usu hästi ,et nende käitumise põhjus selles just on.Inimesi on erinevaid igal elualal,on oinaid ja on normaalseid.Mind ärritab kõige rohkem see nende põõsas kükitamine,see on minuarust alaväärne kui oma tööd tehes peab hiilima mööda põõsaid ja nurgataguseid.See nagu rohkem pättide ja varaste komme salaja kuskil varitseda,et äkki õnnestub kellegile käru keerata.Mulle on see arusaamatu,mind on kasvatatud eelkõige mees olema,st et oma eesmärkide saavutamiseks tuleb asju ajada sirgjooneliselt ja väärikalt,mitte kuskil bussiputka taga luurates.Veel on mulle mõistmatu,et nad ka üksteisele käru keeravad.Ma ei kujuta ette kui ma pean ühes patrullautos istuma inimesega kes võib kohe kitse panna kui mõne pisirikkujaga asja kohapeal teatud värviliste ja numbritega paberitega korda ajad.Pole ju võimalik sellist inimest usaldada.Politseitöös võib ette tulla olukordi kus on tarvis oma kolleegi eest välja astuda oma elu ja tervise hinnaga ja sel hetkel kui seda peaks vaja olema tabad ennast mõttelt,et ta ju tõbras kaebas mu peale,miks ma peaks tema eest välja astuma.Mina olen veel selle aja mees kes on käinud Vene kroonus.Teenisin kohas kus inimelu ei maksnud midagi.Ma ei kujuta ette kui seal oleks kõik kõigi peale kitse pannud.Relvad olid ju pidevalt koos laskemoonaga käes.Oli ka olukordi mida ilmselt ei oleks ise lahendada suutnud ,poleks keegi appi tulnud,oleks ma seal käitunud tänapäeva politseinikuna siis ilmselt ei räägiks ma siin.Siinkohal üleskutse politseinikele:Käituge meestena eelkõige,niimoodi ,et võite sirge seljaga kõigile silma vaadata ja ärge kunagi reetke oma kolleege,ükskõik mis ka ei juhtuks.
22:37 21.03.2008
koputaja
Varjatud kiirusemõõtmine on libaprobleem ja seda keerutavad kodanikud, kes ei suuda sirgeseljaliselt, nagu mehele kohane, oma teenitud karistust vastu võtta. Olulisem on, et oma mõõtmiste-patrullidega ei segataks muud liiklust. Parem passigu põõsas kui kitsa tee ääres või suisa keset ristmikku.
23:53 21.03.2008
KRFJ (rekisteröimätön)
Ehk oskavad siis need tegelased, kes siin hädaldavad, et politsei mõõdab põõsas kiirust, soovitada mõnda teist mõõtmisviisi? Polistsenik seisab radariga koos keset ristmikku?? Et siis saaks kaugelt näha, hoo maha võtta ja mõõda sõita ning siis jälle gaasi põhja vajutada?
Ise olen alati kursis sellega, et kui kiirust ületan ja sellega ka vahele peaks jääma, siis pole mul kedagi teist süüdistada, enda viga ju, et ületasin.
Kui ületan siis olen ka teadlik sellest, et võimalus on ka vahele jääda.
00:05 22.03.2008
to Pöörane kihutaja ja teised (rekisteröimätön)
Kui te nii kõvad mehed olete pollareid kritiseerima, et nad põõsas istuvad, siis võiksite olla veel kõvemad mehed ja rikkuda liikluseeskirju suisa pollade nähes! Aga ei, te olete lihtsalt klähvivad kutsikad, kes kollast vesti nähes tõmbavad saba jalgade vahele ja 50 alas hakkavad 30-ga liikuma. Kui pollat aga läheduses pole, siis jätkub jälle juttu kauemaks... Olen ise üldiselt korralik liikleja ja niisama eeskirju ei riku. Olen küll ka ise kiirusega sisse lennanud aga, kui normaalselt suhtled, siis vastatakse samaga.
23:19 22.03.2008
to Pöörane kihutaja (rekisteröimätön)
sinuga ei oleks küll sõjaväes tahtnud olla. kurat teab,milline rätipea su ära ostab mõne suitsu eest.
02:01 23.03.2008
etcaa (rekisteröimätön)
kui ma ikka 50 alas kulgen rahulikult 70ga ja alles hiljuti on liikluskorda muudetud, siis selle asemel, et täie rauaga ära panna võiks juhtida tähelepanu uutele märkidele ja liikluskorra muutumisele!!! mingi politsei suutis terve õhtu ära rikkuda, ma ei seadnud kellegi elu ega tervist ohtu. kunagi varem oli mul ka taoline juhtum kus liikluskorda oli äsja muudetud ja tõesti iga päev sama teed rutiinselt sõites ei pannud tähele, et üks hommik enam 70 ala ole, vaid on 50 ala ja tookord politseinikud olid tõesti norm. mehed. juhtisid tähelepanu uutele märkidele jne. ning käskisid sõpradele ka õelda muudatusest jne. väga positiivne elamus oli, kuigi oleksid võinud mulle ära panna... olge normaalsed mehed ja püüdke ikka tõelisi kurjategijaid, mina ei ole kurjategija kui sõidan 50 alas 70ga !!!!
12:02 24.03.2008
riiv (rekisteröimätön)
kui olen rikkunud siis olen ka tunnistanud oma viga ja kõik ok! aga võin rääkida kuidas ühed pärnu ****d mulle ära väänasid... nii sõbra autol ütles genekas üles,oli vaja sõita kuskil 3 km,hästi valgustatud tänaval umbes kell 22.30 õhtul. ja sõitsime aku viimaste jääkidega,niiet ainult pargid peal ja ei kannatanud isegi ohukaid vilkuma panna siis jäi kohe seisma..olles juba 2 peatust teinud et aku koguks natuke ja saaks veel viimase kildi ära sõita...noh ja sõidame siis mõõda jannseni tänavat..sõbra majast jääb kuskil veel 300m ja vaatan et mendid tulevad vastu..ja keeravad otsa ümber..mina keeran juba sõbra tänavasse ja maja oli sõbral kohe peale kurvi..ja vaatan et laks miilits pani reklaamtahvli tööle kui olin juba sõbra majajuures auto peatanud....nii üks kõhtjalgne ment(huvitav kuidas selline üldse füüsilise testi ära teeb :S ) tuleb kminujuurde küsib dok. kõik ok ja küsib miks parkidaega. rääkisin kogu loo ära et miks ja kuidas ja nüüd jõudsimegi sõbrajuurde ja lükkame auto hoovi ära...aga ei kutsuti autosse..seal oli mingi bla,bla,bla ja küsis teine politseinik mis värk on..rääkisin sellele ka kogu loo. politsinik ütles ka kõhtjalgsele et ei ole mõtet teha ju(sai asjast aru) aga tundus et see kõhtjalgne sai nagu erilist rahuldust mida naise koos olles ei saa ja tegigi mulle ära..180 eeku..täiesti mõtetu summa küll aga jällegi märk küljes...vat sellised on meil pärnus :)
11:05 31.03.2008
_tom_ (rekisteröimätön)
to Pöörane kihutaja ja teised (registreerimata):

Mainisid oma postituse lõpus,et kui ise normaalselt suhtud vastatakse samaga, pole see asi midagi nii lihtne, kui politseiametnikul on plaan järgmisele liikluseeskirjade rikkujale nätakas ära panna, siis võid sa seal oi kui ilusat laulu laulda või roomata, kuid teda jätab see täiesti külmaks ning sina saad oma laksud kätte!

20:55 31.03.2008
Pilditu
Kuidas suhtuda sellisesse kiirusemõõtmisse? Ollakse kenasti nähtaval kohal, aga T-kujulise ristmiku mõtteline ohutussaar on aga keelatud parkimiskoht.
Ei olnud minust maailmaparandajat, et minna ka vennad korrale kutsuda. Kas Liikluspolitsei juhtkond aktsepteerib selliseid parkimisvõtteid?
Pilti peab hoolega vaatama, politseiauto ei ole keset suurt teed.
13:56 01.04.2008
h (rekisteröimätön)
politseiauto ongi ohutussaareks ja kedagi ta nigu ei takista ka. ei saa aru küll vinguvad et on põõsas peidus kui ei ole on jälle häda
15:48 01.04.2008
tohohhhhhhh (rekisteröimätön)
see hall passat on ka pollarite auto ja ega seegi õigesti ei pargi.
saamatud poisid.
16:04 01.04.2008
just_like_That
mul kusjuures oli sarnane olukord nagi siin viimasel pildil, ainult et.....sõitis politsei minu ees ja siis otsustas ristmikul samamoodi "patrulllima" hakata ma nagu algul ei osanud suurt midagi teha ja hetke seisin(ristmik oli neljaharuline kuna politsei suunda ei näidanud eeldasin et ta sõidab otse üle ristmiku)...härrad oleks võinud vähemalt ohutuled tööle panna vms...
07:05 02.04.2008
SpikeBMW
mismoodi ma vasakpööret peaks tegema? ja samas kuidas saaks paremalt lähenev sõiduk kõrvalteele kerata? pealegi varjavad nad vaatevälja ja on üleüldse ****id, no vaata näkku.
ma ei saa aru miks sa onu käest ei küsinud kas uued seadused, või neile mitte kehtivad seadused.

ROHKEM KODANIKUJULGUST.

kunagi oli vanasõna või midagi "kus viga näed laita, sääl tule ja aita"
ükskõik kus, kui te näete mingit rikkujat, siis ärge pistke pead liiva alla.
kui näete joobes inimest rooli istumas, mida teete? helistate menti ja lähete koju, kuid selle aja peale kui see masin vb üles leitakse on ta kedagi kasti sõitnud?
oli kord juhus, kui joobes juht oleks mulle küljepealt sisse sadanud parklas, sest kiirusega ta tagasi ei hoidnud. ning seejärel parkis ta ilusti minu ette, mispeale ma läksin, sikutasin noormehe autost välja ja tegin talle füüsilise noomituse. pärast kutsusin võmmid ja kuri sai karistatud :D

endal oli ka hea tuju pärast.
12:54 02.04.2008
h (rekisteröimätön)
spikeBMW vasakpöörde teed samamoodi nagu ohutussaare korral. sõiduautoga ei ole mingit probleemi seal manööverdada. kui poolhaagisega rekka tuleb seal manööverdama siis ma arvan et võmmid kaovad siis sealt
13:09 03.04.2008
to Spikebmw (rekisteröimätön)
Sa pole vist ise kunagi politseile märkust teinud, sest korra lollist peast ütlesin neile , et kas siis LE ei kehti neile, hakkati mul siis kohe tulekustuti tõkiskingi ja nii edasi kontrollima, ja trahvi tehti lõppuks selle eest et taga üks gabariidipirn ei põlenud.
22:34 03.04.2008
pimdds (rekisteröimätön)
juhiks tähelepanu,et ohutussaar ei ole ohutuseks,kui ta on üle meetri kõrge. selle pärast ei tohigi autod ristmikul parkida,et nad piiravad nähtavust
00:14 04.04.2008
SpikeBMW
ohutussaare korral ka ristmikumõõtmed suuremad ja tõesti pole ohutussaar üle meetri kõrge.

korduvalt ka mentidele märkusi teinud. nendega tuleb rääkida nagu lastega. rõhuda sellele kui ohtlik ja vale nende teguviis on ja millist eeskuju selline käitumine EI NÄITA!!!
otseloomulikult kui ise prõõkama lähed, siis ****itakse sind läbi kui kõige odavamat **** ilma rahata.

tänagi oli tartus situatsioon, kui ment tahtis riia tänaval vasakpööret tegevalt rajalt minu ette trügida(kohalikud teavad mis kohaga tegu). kuna kõik trügivad vasakult paremale ette, et üle risti lõunaka poole saada, siis teised peavad tsüklite kaupa paremas reas tagapool vahtima, sest TEISTEL ON KIIRE!!!
nii ta mulle siis kõrvale sõitis(jälgisin peeglist, kui kaugelt ta tuli - rivi lõpust), pani suuna sisse ja peeglisse vaatamata tahtis vahele ronida. lükkasin kohe klotsi põhja ja ujusin väga rahulikult kõrvale, ning käeviipega andsin mõista, et ta on ****(peale seda, kui ta oleks mul peegli maha võtnud). seepeale vahtisime üksteisega tõtt nagu kass ja koer ja peale seda ma lihtsalt sõitsin minema.
04:18 05.04.2008
Lihtnepoiss_Tartust (rekisteröimätön)
SpikeBMW oled väga kõva tegija... kisud teisi autost välja, vägivallatsed, näitad mendile koha kätte...

Äkki sa peaks ise hoopis seadusesilmaks minema?

Mul üks tuttav oli ka seni kõva mees ja iga pisema asja eest rammis kaasliikleja peaaegu teelt välja, jooksis auto juurde tõmbas ukse lahti ja sõimas ja vahel ka "füüsiliselt noomis" kuni ühel ilusal päeval juhtus nii et autos oli temast suurem mees kes vihastas ja ta enda läbi peksis ja jättis sõidutee peale lebama ning ise minema sõitis. Ja ta ise polnud just nõrk mees. Käib isegi jõusaalis. Aga alati on keegi suurem ja tugevam olemas.

Kui ta mulle sellest rääkis, ütlesin, et ise oled süüdi - ära mine teiste autode uksi kiskuma.

Moraal: Mida külvad seda lõikad. Kõigil võib juhtuda et tähelepanu hajub hetkeks mistahes põhjusel. Olgem mõistvad kaasliiklejate suhtes. Ja las liiklusjärelvalvega tegelevad selleks ettenähtud organid.
01:42 07.04.2008
dimka70
To: 20:55 31.03.2008
Kas selle eravärvides passati numbriseeriat ei mäleta?muidu liigun ise üsna tihti antud teelõigul(keila-paldiski) ja väike spikker võiks ka olla.Kunagine Paldiski linna konstaabel varitses päris tihti "reaktori" poolt tulles alexela teeristis,siis on tihti nähtud ka Kloogaranna 50 alas-randa mineva tee servas.Samas asulas uuete eramute juurde viiva tee servas.

Mehed,olgem teineteisega arvestavamad ja solidaarsemad!Liikluses veidi hoo maha võtmise vajaduse puhul ,vilgutame vastuliiklejale paar korda kaugtulesid!
23:55 08.04.2008
SpikeBMW
1. elus ei lähe mendiks. teada-tuntud hüüdlause "Aus amet - Tapja"
2. erinevalt sinu tuttavast ma natuke valin ka, kelle poole kuidas pöördun. eelkõige tuleb inimestele läheneda viisakalt. noormees, kellel näo üles tagusin, ei võtnud minu eelnevat soovitust kuulda ja puhtalt selle pärast olingi sunnitud teda füüsiliselt noomima.
p.s. selleks hetkeks, kui ment rida vahetas oli kahe rea vahel pidevjoon mida teadupärast ületada ei tohi.

ma ei ole küll eeskujulik liikleja kuid samas pole ma ka nahaal.

00:46 11.04.2008
Annatooli Ferrarivich (rekisteröimätön)
noored kuked, ärge nüüd nii tulised ka olge. platnoide kõnepruuk ei sobi teile. või olete kogenud retsidivistid? või olete niisama suuga suuri asju tegevad?
12:02 19.04.2008
dimka70
Väga hea ettevõtmine oleks aga mingi "boonusega" regio CD atlas kohaliku kaargiga,kus olemas põhilisemad "siniste" varitsuskohad,analoogselt skandinaaviamaade kaardile märgitud politsei kiiruskaamerate asukohad.Selline plaat säästaks ikka mõnusalt autojuhi eelarvet :D
17:37 19.04.2008
j.b. (rekisteröimätön)
seal keset ristmikku parkides paneks üks seadusest ja liikluseeskirjast lugupidav ning nendega kursisolev politseiteenistuja vilkurid vist põlema?
22:43 20.04.2008
SpikeBMW
ka vilkurite kasutamiseks omad seadused. selge on see, et ment rikub antud pildil seadust näiteks tekitades liiklusohtlikku olukorda.
15:41 21.04.2008
bmwspike (rekisteröimätön)
SpikeBMW võtab liiklusseaduse lahti ja teeb kindlaks liiklusohtliku olukorra tekitamise mõiste. Ja põhistab siis ära kuidas nimetatud sõiduki liiklusohtliku olukorda põhjustab. Samuti analüüsib olukorda lähtudes LE § 123 ja selle seotus liiklusohtliku olukorra põhjustamisega pildilt nähtava sõiduki poolt.
Võimalik et Passat rikub seadust aga ohu tekitamise analüüsi ootaks ikkagi
15:43 21.04.2008
sorry (rekisteröimätön)
sorri Kirjutasin Passat õige oleks Nissan.
23:27 21.04.2008
SpikeBMW
****it. kas nähtavuse piiramine ei ole seotud liiklusohtliku olukorra tekitamisega? mismoodi peaks täispikk poolhaagis näiteks sellel ristil liiklema? kui nt vasakult tuleval ja parempööret sooritaval juhil peaks mingil põhjusel pidurdusmaa pikenema, siis peatab hoo ment???

ja üleüldse.
pt. 13
§ 145. Asulavälisel teel tuleb sõiduk peatada või parkida parempoolsel teepeenral. Kui seda nõuet ei ole võimalik täita, peab sõiduk asuma teel võimalikult paremal. Sõidukeid tohib peatada ja parkida ainult ühes reas, sõiduki pikitelg peab olema rööpne sõiduteeäärega.

§ 151. Peatuda ei tohi:

* kohas, kus liikluskorraldusvahend seda ei luba;
* raudteeülesõidukohal;
* trammiteel või sellele lähemal kui 1m;
* silla, estakaadi või viadukti peal ning all, välja arvatud seal parkimiseks lubatud kohad;
* kohas, kus seisev sõiduk teeb võimatuks teiste sõidukite liikumise või takistab jalakäijaid;
* ülekäigurajal või jalgrattatee sõiduteega ristumise kohal või lähemal kui 5 m enne neid kohti, kahesuunalise tee vasakul poolel peatudes aga lähemal kui 5 m pärast neid kohti;
* kohas, kus suunavööndit või sõidurada tähistava pideva märgisjoone ja peatatud sõiduki vahe oleks alla 3 m;
* D-kategooria ühissõiduki peatuskoha teelaiendil või teekattemärgisel «Ühissõidukipeatus», nende puudumisel aga peatuse poolel lähemal kui 15 m liiklusmärgile «Bussi- või trollipeatus» või «Taksopeatus», kui see takistab vastavalt kas D-kategooria ühissõidukite või sõitjate veoks ettenähtud taksode liiklust;
* lähemal kui 15 m enne liiklusmärki «Trammipeatus»;
* kohas, kus sõiduk varjaks fooritulesid või liiklusmärke teiste liiklejate eest;
* sõiduteel piiratud nähtavusega kohas;
* haljasalal ilma selle omaniku (valdaja) loata;
* eraldusribal ja selle katkestuskohas;
* ristuva sõidutee äärele lähemal kui 5 m, kuid mitte kohakuti ristuva kõnniteega;
* ristmikul, välja arvatud seal parkimiseks lubatud kohad. Erandina tohib kolmeharulisel ristmikul peatuda ja parkida ristmikku otse läbival teel umbharu vastasküljel, kui selle tee suunavööndeid keelab ületada liikluskorraldusvahend.

§ 152. Parkida ei tohi:

* kohas, kus liikluskorraldusvahend seda ei luba, ega kohas, kus ei tohi peatuda;
* raudteeülesõidukohale lähemal kui 50 m;
* teekattele märgitud parkimiskohtade kõrval;
* väljaspool asulat eesõigusmärgiga «Peatee» tähistatud tee sõiduteel;
* aeglustus- ja kiirendusrajal;
* kohas, kus takistatakse teise sõiduki sõitmist parkimiskohale või väljasõitu sealt.

kuna ei viitsi rohkem tegeleda sellega, siis annan esialgu sellise materiali sulle.
ja kui sa sellest ka midagi välja ei suuda lugeda, siis...
01:11 22.04.2008
Häda häda (rekisteröimätön)
Teid kuradi huligaane peabki nii mõõtma, hirm taltsutab. Sõida õige kiirusega ja kõik korras. Lambakari. Äkki jääb mõni inimene ellu, st saab päästetud hullude roolijoodikute ja tänavashumide käest. Saage ükskord aru, liiklus ei ole rallitamise koht. Liiklemise eesmärk on seadusi , regulatsioone järgides, teistega arvestades sõita punktist a punkti B. Teie aga sõidate P..se. Pooldan varjatut kiirusemõõtmist ja politsei sellist tegevust. Ise ei ole pollar muide. PS Ja politsei seisab kus tahab, lugege seadust.
01:18 22.04.2008
Lisaks (rekisteröimätön)
Liiklusseadus siis olemas meil, kus eritalituse sõiduk kenasti välja toodud, lugege, kui te kolme klassi haridusega BMW omanikud seda oskate üldse:)
§ 48. Piirangud mootorsõidukite liiklusele

(1) Mootorsõidukid, välja arvatud eritalituse sõidukid, ei või sõita, peatuda ega parkida väljaspool teed kohtades, mis ei ole ette nähtud mootorsõidukite liikluseks. Nendes kohtades võib liigelda ainult maaomaniku loal.

(2) Mootorsõidukid, välja arvatud eritalituse sõidukid, ei või sõita, peatuda ega parkida kõnniteedel, ohutussaartel, eraldusribadel, õuede ja teega külgnevate alade sissesõitudel.

(3) Kõnniteel võib:
1) peatuda ja parkida, kui see on liiklusmärkide või teemärgisega lubatud;
2) peatuda ja parkida liikumispuudega juht, kelle sõidukil on käesoleva seaduse lisa 2 kohane parkimiskaart;
3) peatuda veose laadimiseks, kuid mitte lähemal kui 15 meetrit ühissõidukite peatuskohast.

(4) Käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud peatumise ja parkimise korral peab jalakäijale jääma vabaks vähemalt 1,5 meetri laiune käiguriba.
08:38 22.04.2008
ka bmw omanik, muidugi ilge m* (rekisteröimätön)
loe sellest samast seadusest nüüd eritalituse sõiduki definitsiooni ka, naiiv.
11:36 22.04.2008
fewr (rekisteröimätön)
Jah, politsei rikub seadust! Võsapetsi saatesse võiks selle pildi saata ja las küsib politsei käest kommentaari.

Helkurvestide kasutamisest. Pimedal ajal PEAB politsei kasutama helkurvesti. Kui ei ole,siis on tehtud töö õigustühine. Eelmise aasta lõpus oli ka juhtum,millest kirjutati lehe. Kodanik pääses trahvist,kuna oli hämar aeg, vesti politseinikul ei olnud ja politsei auto kaamera oli selle ka salvestanud!

Vanasti öeldi,et politseinikuks ei saada, politseiks sünnitakse. Tänapäeval trügivad sinna inimesed,kes loodavad kindlale riigipalgale.
15:13 22.04.2008
Liiklusseadust lugeda ei oska. Mis teha. LS § 74´35 lg 2 on liiklusohtliku olukorra põhjustamise mõiste. SpikeBMW läheb ja loeb selle nüüd läbi ja siis hakkab analüüsima kas on liiklusohtliku olukorra põhjustamine või mitte. Samuti analüüsib olukorda lähtudes LE § 123 ja selle seotus liiklusohtliku olukorra põhjustamisega pildilt nähtava sõiduki poolt.
See et sa oskad LE § parkimise ja peatumise kohta välja tuua on kena aga see pole analüüs .iiklusohtliku olukorra põhjustamise kohta.
Kordan veelkord, et on võimalik et Nissani juhi tegevus võib vastuolus olla LE ga Samas Võib ka mitteolla. Aga analüüsi ohu kohta ootaks ikkagi. Ja kui ei suuda siis kirjutagi et ei oska analuusida.

18:33 22.04.2008
Tehke selgeks palun (rekisteröimätön)
Aga hr registreerimata bmwspike võiks ise esineda analüüsiga ning veenvalt põhjendada, miks on antud tegevus lubatud ja ohutu. Et miks võib politseiauto sellises kohas seista ja miks ei pea tal vilkurid töötama. Seletage aeglaselt ja suurte tähtedega rumalatele!
00:17 23.04.2008
SpikeBMW
kallis bmwspike:
kui sa suudaksid natukenegi oma väikeses ajusopis ette kujutada mismoodi peaks antud ristil vasakpööret sooritama näiteks rekkajuht, siis sa saad aru mida ma mõtlen. kuna rekkamehel kulub mendi tõttu manöövri tegemiseks rohkem aega kui seda muidu kuluks. mis tähendab omakorda seda, et kuna ristmik on pikemat aega hõivatud, siis järjekordselt lähenev samasugune mitmekümne tonnine veok ei pruugi jõuda pidama jääda ja ongi järgmised matused.
teisalt mingisuguse pisikese sportautoga juht peab ninapidi ristilt välja sõitma, et veenduda manöövri ohutuses, millega ta omakorda võib tekitada ülimalt ohtliku situatsiooni.

ole nii hea ja pane antud §-ide lingid. ma ei viitsi ise otsima hakata.

p.s. aga miks ei võiks sina seda situatsiooni analüüsida?
08:40 23.04.2008
§ 74´35. Mootorsõiduki- või trammijuhi poolt liiklusnõuete muu rikkumine

lg 3 Liiklusoht on olukord, mis sunnib teist liiklejat ohu vältimiseks järsult muutma liikumissuunda või -kiirust või peatuma.

Ok saan aru et sinu potensiaal seda ei võimalda.

1. Lähtudes LS § 74´ 35 lg 3 peab olukord sundima teist liiklejat muutma JÄRSULT liikumissuunda. Antud fotol teine liikleja puudub. LE § 123 kohustab juhti valima sõidukiirust, mille korral ta suudab eespoolse nähtavusulatuse piires peatuda mistahes takistuse ees.
Seega juht oma kiiruse valikul peab arvestama sellega, et ta ise ei tekitaks olukorda, kus tal ei ole võimalik enam otsasõitu vältida ja ta peab seega järsult muutma suunda. Antud kohas on ristmik Lähenedes ristmikule samast suunast peab arvestama märgi anna teed nõuetega tuleb vähendada sõidukiirust juba eelnevalt. Seega järsk pidurdamine patrullauto tõttu ei ole tõenäoline. Teistest suundadest lähenedes tuleb pöörde sooritamiseks kiirust vähendada ja see vähendamine ei ole küll selle patrullautoga seotud.
Järeldus. Patrullauto ei põhjusta avariiohtliku olukorda.
Spikebmw eksam läbi põrutud ja kolib nüüd kommima teistesse teemadesse. Antud teemas sõnavõtmiseks näen õigustust ainult siis kui teed ohu analüüsi uuesti ara ja ei kasuta minu argumenet. Edu sulle!!!

09:49 23.04.2008
SpikeBMW
sa oled ikka täispauk.
liiklusohtliku olukorra tekitamiseks ei pea sa mitte olema ratastel. ja sa ei pea liikuma. isegi kui oled mõne tee äärde nii emaselt parkinud, et mööduv autojuht peab mööda põikama, kaldudes nt vastassuunda, siis tekib ju liiklusohtlik olukord. või peaks ütlema avariiohtlik.
sama hästi võiks ju parkida auto vahetult enne reguleerimata ülekäigurada, sest see ei sega otseselt kedagi. parkiva auto tagant väljuv koolilaps või vanamemm astub otse FH12 ette.

kusjuures mõlemad autod pildil on valesti peatunud.

mis kuradi analüüsi sa taga ajad siin ma aru ei saa. natuke loogikat ei teeks paha.

sa proovi endale mingi konkreetne olukord silme ette luua ja siis mõtle natuke.

iga laps peaks teadma, et eesti seadused on auklikud nagu tallinna teed. ja kui me hakkaks tõesti näpuga LE-s ja LS-is järge ajades liiklema, siis oleks liiklussurmade arv neljakordne.
10:48 23.04.2008
Tubli hakkab juba tulema. Õige ta on et ei pea olema ratastel. Oluline asja juures on see et sunnib muutma teist liiklejat järsult sõidusuunda või kiirust.
Tühjal teel vastassuunda kaldumine iseenesest ei ole ohtlik. Ohtlik on ta siis kui keegi vastutuleb ja see sunnib vastutulejat muutma järsult suunda või kiirust.
Millal on pargitud sõiduk ohtlik? Siis kui ta sunnib teist liiklejat muutma järsult sõidu suunda. Millal sunnib muutma järsult sõidusuunda? Siis kui ta ei ole etteaimatav. Kui juht ei oska ette näha et sellises kohas võib asuda takistus ja liikudes lubatud piirkiirusel on ilma järske manöövreid tegemata võimatu otsasõitu vältida.
Eksami hinne Sulle 1. Proovi uuesti analüüsida! Ehk õnnestub paremini.

Loogika eksamini selles teemas ilmselt me ei jõua sest loogika reeglitest ei tea sa midagi. Aga võibolla MINA EKSIN ja su teadmised on paremad kui liiklusvallas. Teeme kindlaks Eksami eelduseks võtame Modus tollensi reegli. Kui vastad võime minna loogika küsimuste juurde. Aga see veel ei paranda Su hinnet liiklusõiguses.
11:07 23.04.2008
to Tehke selgeks palun
Ohuanalüüsi tegin ära. Sel teemal kas on peatumine lubatud või mitte ei võta ma sõna. Ei tea ma kõiki asjaolusid. Kas on tal mõni tehniline rike või on reguleerija andnud talle korralduse sinna sõiduk seisma jätta. Või on juht ise otsustanud, et luleb seal seista. Kui kaua ta seal peatus kas ainult selleks et anda teed peateel liikuvale sõidukile? Fotolt ei ole ka näha kas juht on autos või mitte ja ei tea ma ka selle sinise mehikese tegevusest midagi kes auto kõrval seisab. Ei oska ma öelda kas ta rikub või mitte. Seega ei saa ma sulle aeglaselt seletada ja isegi mitte väikeste tähtedega rääkimata suurtest. Sorry.
12:38 23.04.2008
SpikeBMW
ei soovi eksamit, aitähh pakkumas preili õpetaja Malle :D
mida sa pakud mismoodi/mille eest ma load sain ja aastaid ilma jamadeta liigelnud olen? ma pakun võibolla selle pärast, et ma oskan teatud olukordi ette kujutada ja ennetada enne kui need tekkimagi hakkavad.
sinu "analüüside" järgi ei ole järelikult öösel joobes juhtimine ka ohtlik, sest teised ju magavad. või foori alt roosakaga läbi sõitmine on sammuti ohutu, sest keegi pole jõudnud veel liikumagi hakata. teeääres parkivast/peatunud autost on sammuti ohutu ilma külgvaheta mööduda, sest mitte mingil juhul ei pista inimene pead aknast välja või kohe kindlasti ei avata teepoolset ust.
ära jää lootma sellele, et kedagi nagunii ei tule või arvad, et jõuad läbi.
alati on keegi samasugune või hullem.
palun ära hakka siin mingisugust loengut pidama või hindeid jagama ja mine tagasi tundi.
15:02 23.04.2008
selge loogika eksami jätame ära. Ega ma väga ei lootnudki. Sinu tekstist on juba näha et süllogismidest pole sa midagi kuulnud.
Kirjutasid
sinu "analüüside" järgi ei ole järelikult öösel joobes juhtimine ka ohtlik"
Ups, kust selline järeldus?? Mis oli oli selle järelduse tegemise eelduseks???? Ma pole joobes juhtimise kohta üldse sõna võtnud!!! Sama käib fooritulede ja uste avamiste kohta.
Tutvu loogikas õpetatavate järeldamise reeglitega.
Teemasse võiks veel sobituda kuidagi parkivast sõidukist möödumine.
Aga kindlasti ei ole Nissani juhi puhul võimalik analüüsida tema poolt jäetavat ohutut külgvahet. Juttu oli ju Nissani juhi käitumisega põhjustatavast ohust. Oled algaja demagoog ja pead veel palju poliitikutelt õppima.
Kirjutad
mida sa pakud mismoodi/mille eest ma load sain ja aastaid ilma jamadeta liigelnud olen?
Ausõna ei tea kas tegid eksamid eestis või mujal või pole sul üldse lube. Kas sul jamasid ka on, ei tea mina ka seda. Aga kui sa annad oma isikukoodi ja juhiola numbri, siis lubade olemasolu saab kontrollida ark kodulehelt. Nii mina kui ka foorumi rahvas.
kirjutad
ma pakun võibolla selle pärast, et ma oskan teatud olukordi ette kujutada ja ennetada enne kui need tekkimagi hakkavad.

Siis kujutagi omale ette mis seal toimuda võib, mille poolest see on ohtlik või ei ole ohtlik ja pane siia kirja. Seda sult ju oodataksegi. Või puudub sul see võime mida sa kiidad?
Eksami hinnet sa ei parandanud. See jääb 1.
Minu aplaus väitele
ja kui me hakkaks tõesti näpuga LE-s ja LS-is järge ajades liiklema, siis oleks liiklussurmade arv neljakordne.
Kallis Foorumi rahvas Rõõmustage SpikeBmw´d ja Ärge ajage liiklseeskirjades näpuga järge siis ei ole liiklussurmade arv 4 kordne. Huvitav kui suur ta siis on 2 kordne või 8 kordne aga see juba teemast mööda Teemaks ikka Nissan
19:16 23.04.2008
sa pead autokooli minema (rekisteröimätön)
tegu on paraku liiklusohtliku olukorraga. sinust saaks hea poliitik aga loogilise mõtlemisega autojuhti ei saa sinust kunagi.
22:35 23.04.2008
Ma ei tea kes küll peaks autokooli minema, aga kui see oli mulle adresseeritud, siis leian et järgmine ohuanalüüsi koostaja on saabunud. Paluks põhjendust miks on Nissan liiklusohtliku olukorra põhjustanud.
Kui oli soovitus mulle minna poliitikuks, siis kahjuks see ei vasta minu maitsle.
Mis puutub loogilise mõtlemisega autojuhiks saamisse, siis loogikat olen tõesti õppinud ja autot juhin ka igapäevaselt. Sinu järeldus loogikareeglite kohaselt ei kannata kriitikat. Aga kes meist tunneb Liiklusseadust ja reegleid, siis liiklusreeglite tundmise kohalt võtan sõna siis, kui näen Sinu põhistust miks Nissan on liiklusohtliku olukorra põhjustanud. Kuna võtsid juba sõna minu liiklustundmise teemal siis lükka ümber ka minu toodud väited. Üks isik kelle teadmised ma hinndasin 1 vääriliseks suutis erinevalt Sinust ühe pisikese väitega välja tulla. Sina mitte sedagi.

01:05 24.04.2008
SpikeBMW
tsiteerin:
"Tühjal teel vastassuunda kaldumine iseenesest ei ole ohtlik. Ohtlik on ta siis kui keegi vastutuleb ja see sunnib vastutulejat muutma järsult suunda või kiirust."

wtf? "iseenesest ei ole ohtlik" ??? tegin sinu sõnadest pisikesed järeldused, mis omakorda annavad aimu sinu suhtumisest ohutusse.

ja kahju, et !loogikat õppides! õigekirja ei õpetata.

tee mulle, kui lollile, selgeks mismoodi saab loogikat õppida! kus seda õpetatakse? tahan ka äkki :D
loogika ei ole mingi matemaatiline valem, mida saab pähe õppida.

ja paluks tungivalt mitte korraldada siin "eksameid"!
08:39 24.04.2008
SpikeBMW loogikat õpetatakse Tartu Ülikoolis. Tallinna Tehnikagümnaasiumis. Koole kus õpetatakse on veel kui need ei sobi. Täiesti teemast välja aga küsija suu pihta ei lööda

http://www.ttg.edu.ee/?pgid=36

Loogika on rakendusteadus unifitseeritud mõtlemisvormidest ja reeglitest. Loogiliselt korrektne arutlus on mõtlemiskultuuri ja harituse üks iseloomulikumaid tunnuseid. Inimestevaheline verbaalne suhtlemine on võimalik suhtlemiskeele tundmisel ja mõtlemisvormide ja -reeglite omaksvõtul. Loogikat õppinud inimene peab oskama teha antud eeldustest õigeid järeldusi, tundma induktiivse uurimise meetodeid, ta peab suutma avastada vigu arutlustes ja valdama tõestust ja väidete ümberlükkamist.

Ümberlükanud sa minu väiteid Nissani kohta ei ole.
Miks ta on põhjustanud liiklusohtliku olukorra Sa ka ei ole.
1 said ainult selle eest et suutsid üllitada 1 väite ja selle jätsid ka Nissani asukohaga sidumata
Väide ise
liiklusohtliku olukorra tekitamiseks ei pea sa mitte olema ratastel. ja sa ei pea liikuma. isegi kui oled mõne tee äärde nii emaselt parkinud, et mööduv autojuht peab mööda põikama, kaldudes nt vastassuunda, siis tekib ju liiklusohtlik olukord.
Ja kui Sa tahad minu väite ümber lükata siis põhista, keda ohustab tühjal teel vastassuunda hetkeks kaldunud sõiduk. Võid selleks eraldi teema teha Antud teemas Arutluse all kas Nissani juhi poolt on põhjustatud liiklusohtlik olukord või mitte.
Eksamit Sulle enam ei korralda Sa said juba ühe kätte. Kui paremat hinnet tahad pead ise vaeva nägema ja suutma ohuanalüüsi siia kirja panna.
Seda Sa teha suutnud ei ole Hoolimata oma enesekiitusest.

18:08 24.04.2008
Pilditu
bmwspike-le
Demagoogia ja väitluse meister on selgunud, selle eest lugupidamine. Oled Jõuluvana lemmikõpilasi olnud? Aga ikkagi..
Kui selline autode asetsemine ei ole ohtlik, siis miks on selline paiknemine tavaliste autode jaoks liikluseeskirjade järgi karistatav?
Kui sellel ristmikul sooviks teha samaaegselt vasakpööret nii Keila kui pildistaja poolt tulija, on ju olukord vägagi ohtlik. Kui politseiautot poleks, oleks oluliselt ohutum.
Nii politseiauto kui Passat seisid liikumatult vähemalt 20 min, peatumiskohtade valik ei olnud seotud ootamatu tervise ega tehnilise rikkega.
Ja kui juba endale meelepärastele LE ja LS sätetele osundamiseks on läinud, siis Liiklusseaduse § 71. Eritalituse sõiduk:
(5) Eritalituse sõiduki juht peab käesolevas paragrahvis nimetatud õigusi kasutades tagama liikluse ohutuse.
Mulle meeldib bmwspike arutluse sära, aga ma pole ikka vastust saanud küsimusele: kas ja/või miks tohib politsei niimoodi parkida. Kahjuks ka mitte otse politsei poole pöördudes.
Muideks, hiljuti teles näidatud "traksid peale" temaatilises näidishukkamises Tallinna Mööblimaja juures jäi silma just see, et algatuseks kästi peatatud autol tee vabastada. Tea kas distsiplineeris võttegrupp või oli tegemist teisi liiklejaid arvestavate politseinikega?
20:54 24.04.2008
Pilditu ise küsid ise vastad "miks on selline paiknemine tavaliste autode jaoks liikluseeskirjade järgi karistatav"
Kui sellel ristmikul sooviks teha samaaegselt vasakpööret nii Keila kui pildistaja poolt tulija - on liikumine neil takistatud. (Mööblimaja juures jäi silma just see, et algatuseks kästi peatatud autol tee vabastada)
Olen Nõus, et liikluse põhjusteta takistamine on keelatud. Samas ei pruugi igasugune takistamine olla ohtlik. Kas Nissani paiknemine aitab kaasa liikluse sujuvusele Siis olen sinuga Nõus et ei aita.
Kordan veelkord ma ei hakka arutlema teemal kas see on lubatud või mitte. Olen aga valmis arutlema teemal, kas Nissani juht on põhjustanud liiklusohtliku olukorra. Ja kui on, siis milles see seisneb. Kindlasti ametliku päringu korral politsei vastab sulle kas selline peatumine (parkimine) on lubatud.
20 min - Kas nii pikk aeg mitte ei kulu väärteomatrejali vormistamiseks?
22:21 24.04.2008
Jahuu (rekisteröimätön)
Lp bmwspike,Teie väited on pehmelt öeldes kummalised.Üks näide: Ja kui Sa tahad minu väite ümber lükata siis põhista, keda ohustab tühjal teel vastassuunda hetkeks kaldunud sõiduk.
Kas te tõesti usute seda,et sõidate 200-km pikkusel maanteel täiesti ihuüksi?Julgen väita,et kuigi Teie vaateväljas antud momendil liiklusvahendid puuduvad on nii pikal maanteel kindlasti veel kasutajaid.Ning palun täpsustage mulle hetke pikkust ajaliselt.0,1s? 10s? Aga võibolla ka 3 minutit?Kaldun arvama,et kui sõita 3 minutit vastassuunavööndis,kiirusega 90 km tunnis nn tühjal maanteel,tekib üsna mitu ohtlikku olukorda.Teiesugune särav ja väga haritud isik peaks ju teadma,et inimeste võime tajuda ja tõlgendada ümbritsevat keskkonda on väga erinev.Seetõttu ongi kehtestatud teatud käitumisnormid,mis on kohustuslikud.Näiteks LE.

16:46 25.04.2008
lõpuks ometi üks arukas inimene kes suudab end argumenteeida. Loomulikult on vastassuunas sõitmine ohtlik tegevus eriti kui on vastuliikujaid. Loe mu eelmised postitused läbi see on seal ka kirjas.(postitus 10:48 23.04.2008) Järgmine moment on see et kas kaldumine vastassuunda (hetkeks võtame näiteks 1 sek) on ohtlik 200 km kaugusel asuvale sõidukile. Milles see oht seisneb ei saa aru? Kordan veelkord, et liiklusohtlik olukord on põhjustatud siis, kui see sunnib muutma teist liiklejat järsult sõidusuunda.
Absolluutselt nõustun ma sellega, et inimeste võime tajuda ja tõlgendada ümbritsevat keskkonda on väga erinev.
Samuti on sellest tajust tingitud erinevad situatsioonid. Kellele tundub 100 m kaugusel asuv sõiduk ohtlik ja kellele sama sõiduk 50 m kauguselt. Lähtutakse ikka inimesest, kes ohtu tajuma peab. Tema reaktsioon on see mida arvestatakse ja arvesse võetakse järsku sõidusuuna või kiiruse muutust. Mitte iga rikkumist ei kvalifitseerita LS § 74´35 lg 2 järgi.
Jutt oli konkreetselt sellest, kas Nissani juht on põhjustanud liikusohtliku olukorra või mitte.(vt postitus 08:40 23.04.2008) Mina fotol olevate asjaolude põhjal järeldasin, et Nissan ei ole ohtlik.
Loe veelkord postitusi tähelepanelikult. SpikeBMW oli see kes tõi vastuargumentidena sisse vastassuunda kaldumise, kui püüdis Nissani ohtlikust põhjendada. See on aga juba demagoogia. Samuti väited foori ja külgvahe kohta. Kui Jahuu koos SpikeBMW ja sa pead autokooli minema tahavad arutada vastassuunavööndisse kaldumise küsimust, siis nad võiksid teha uue teema ja panna siia lingi üles. Antud teemas juttu siis Nissani poolt põhjustatud liiklusohtlikust olukorrast.
00:30 26.04.2008
SpikeBMW
Pilditu ütles: "Kui sellel ristmikul sooviks teha samaaegselt vasakpööret nii Keila kui pildistaja poolt tulija, on ju olukord vägagi ohtlik. Kui politseiautot poleks, oleks oluliselt ohutum."

täpselt sedasama üritasin minagi sulle selgeks teha või kuidas?

bmwspike ütles: "Olen Nõus, et liikluse põhjusteta takistamine on keelatud. Samas ei pruugi igasugune takistamine olla ohtlik. Kas Nissani paiknemine aitab kaasa liikluse sujuvusele Siis olen sinuga Nõus et ei aita."

kui takistada liikluse sujuvust, siis üpris suure tõenäosusega tekib liikluohtlik olukord, kuna RISTMIK ON PIKEMALT HÕIVATUD!!!
kas ei tundu natukenegi loogiline???

p.s. täpsustaks üle. kas sa õppisid loogikat või loogika reegleid???
11:28 26.04.2008
Pildistaja (rekisteröimätön)
Täpsustan üle, et mõlemad pildil olevad autod on politseiautod, seega on selline paiknemine juhtide vaba valiku tulemus. Hetkel pole originaalpilti käepärast, aga sealt nähtav volkari numbri guugeldamine andis vaste bikerifoorumi teemale "eravärvides politseiautod". Minimaalselt 20 min. kohalolekut oli pandud tõe huvides (vähem polnud nad kindlasti), tund oleks võib-olla vaieldav, aga üsna tõenäoline.
Saatsin oma esimese päringu politseissse nende veebilehelt, aga sellised rakendused kipuvad tihti rikkis olevat. Eks tuleb KORRALIK ekiri saata.
13:32 26.04.2008
Pilditu ole hea kirjelda veidi ristuval teel nähtavust paremas ja vasakus suunas. Ja mittut Rekkat Sa nägid selle aja jooksul enda pildistamise suunast ristmikule lähenemas. Kui mõni rekkamees seda Foorumit loeb võiks ta kirja panna kui palju suurendab Nissani paiknemine vasakpöörde tegemise aega.

SpikeBMW sa oled juba korra viidanud ristmiku hõivatusele. 00:17 23.04.2008. Küsimus sulle, kes põhjustab liiklusohtliku olukorra. Kas manöövrit tegev sõiduk või Nissan. Vaata enne vastamist LE § 91. Õige sa ju ei oska otsingut kasutada öeldes, et ei viitsi.
§ 91 Enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist peab juht veenduma, et see on ohutu ega takista teisi liiklejaid ja teel töötajaid.
14:32 26.04.2008
jorss(regamata) (rekisteröimätön)
Keila poolt pildistaja poole treilaga enne ei saa, kui politsei vähemalt ühe auto eest ära korjab. Kui nüüd treilaga põigiti keset teed seista ja oodata, millal politsei suvatseb tee vabaks teha, siis see on ohtlik olukord. Need, kes vastupidist väidavad, ei oska liiklust lugeda ja võiks oma juhiloa vabatahtlikult ära anda.
16:28 26.04.2008
***** tänud sulle. Kahtlustasin ise sama, et Rekkaga ei saa seal ühtegi vasakpööret teha. Isegi pildistaja poolt tulles mitte parempööret. Ise ei hakanud seda väitma, kuna rekkaga sõidu kogemus liialt väike.
Ükski rekkamees ei keera ka autot risti teele, vaid läheb enne palub tee vabastada ja alles siis asub pööret tegema.
Risti keeratud treila puhul tekib ka küsimus, kes on ohtliku olukorra põhjustanud kas rekkajuht, kes keeras risti teele oma treila ja jäi ootama kuni ükskord õnnestub pöörata või nissani juht kelle tõttu pööret lõpetada ei saa. Kas tohiks üldse manöövrit alustada, kui seda ei ole võimalik lõpetada?
20:06 26.04.2008
suurrekka (rekisteröimätön)
kahjuks seda teed ei sõida rekkad.rekkaga pole sellele teele asja.no vott
20:57 26.04.2008
looder23 (rekisteröimätön)
otseselt küll, praegu ette ei laksa konkreetne koht, aga vaadates regio kaardilt ja ka mälu järgi (ikkagi mäned korrad seal sõitnud), aga minu arust sellest ristmikust ei ole just eriti sirge vaade pikki teed, kas sa nüüd kujutad ette, kuidas jätab mingi treilavend auto teeäärde jalutab miilitsateni, räägib nendega ca 15 minutit, sest kiiremini ei suuda need tüübid aru saada sinu kavatsustest ja soovidest. ajavad oma auto eest ära ja treilamees kõmbib autoni ja siis saab alles sooritada vasaku pöörde. see mnt ei hiilga ka just oma laiusega.
samas pildi järgi vaadates ei ole poolhaagisega(treileriga) veokiga võimalik teha nõuetekohast parem pööret kui tulla paldiski poolt.. ruumi tuleb juurde lõigata paldiski mnt.-lt vastassuuna vööndist. ruumiga pole seal just laiutada.
ja aru ma ei saa neist inimestest, kes õigustavad iga hinna eest politsei käitumist. kui on näha, et pokitsei käitumine on vastuolus heade tavadega, aga näed, õigustajaid leidub.
09:44 27.04.2008
looder23 kas sa keerad treila risti teele ja alles siis lähed paluma, et Nissan ära koristatakse? Millegipärast ei usu.
Pole ma kunagi väitnud, et Nissan on korrektselt pargitud. Ma ei õigusta ka tema käitumist. Jutt oli liiklusohtliku olukorra põhjustamisest. Ja siit selgus pisike tõsiasi, et Spikebmw ei jaga liiklusest üldes matsu. Ta ei suuda vahet teha liiklusohtlikul olukorral, mis eeldab seda, et teist juhti sunnitakse ohutuse tagamiseks muutma järsult sõidusuunda või kiirust ja lihtsal valesti parkimisel, mis võib liiklust takistada. Isegi siis, kui ma panen viited seadusele juurde ja põhjendused ka.
12:05 27.04.2008
SpikeBMW
ja läheb siis rekkamees ilusti võmmionu paluma, et too ristmiku vabastaks ja seejärel möödub järgnevad 3 tundi "ülevaatusel"

sulle seevastu ei jõua kohale, et seaduste järgi ei saa alati ohutult liigelda, sest alati on võimalik ühte asja õieti tehes teine asi valesti teha.

nagu sa ise ütlesid : § 91 Enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist peab juht veenduma, et see on ohutu ega takista teisi liiklejaid ja teel töötajaid.

kas ment veendus/mõtles enne peatumist/parkimist sellele, et ta võib kellegile jalgu jääda. isegi tavalise autoga, millel nt paadikäru taga(ja kui otseselt ment ei sega, e. hakkab sooritama vasakpööret ümber võmmimasina) kulub keila poolt tulles manöövri tegemiseks kordades rohkem aega ning samas takistab tagant tuleval autol ohutult liigelda, ehk sunnib muutma sõidsuunda/kiirust ja seda kõike temast mitte olenevatel põhjustel. nii et siiski-siiski tekitab lgp nissani-juht liiklusohtliku olukorra, kui mitte otseselt.

ära palun nii küll ütle, et ma liiklusest matsu ei jaga. sina oled see, kellel on vaja konkreetset pilti iga sõna kohta, et natuke taibata.
ja siis ajad sa ka seadustes näpuga järge, et aru saada mida keegi valesti teeb.
kas sul tavaliikluses ka LS või LE kaasas ja kontrollid enda manöövreid??? tundub küll nii
13:04 27.04.2008
ausalt öeldes ei jõuagi kohale sinu väide et seaduste järgi ei saa alati ohutult liigelda. Mina ei ole selles suhtes ainuke vaata ka teisi kommentaare (näiteks Jahuu 22:21 24.04.2008 kes ütles et reeglid on kehtestatudki selleks et ohutu oleks.)
Kui sul pole võimalik täita eeskirju siis ära sõida. Ja erinevalt Sinust ei ole mul vaja LE ja LS kaasas kanda, sest mul on enamus § teada, kuna ma liikluses igapäevaselt osalen. Kui ma mingil tegevusalal tegutsen, siis teen ka valdkonda reguleerivad õigusaktid selgeks.
Sina ei ole siiani suutnud aru saada, mis on liiklusohtliku olukorra põhjustamine ja mis mitte. Kuigi olen viidanud korduvalt seaduse tekstile.
Vaata veelkord mu kommentaari 08:40 23.04.2008. Ja ära unusta seda, et ainult JÄRSK sõidusuuna või kiiruse muutus on seotud liiklusohtliku olukorra põhjustamisega. See, kui manöövrit tehakse kauem, ei ole liiklusohtliku olukorra põhjustamine. Võta ometi ükskord seadused lahti ja vaata järgi. Ja kahjuks liiklusohtliku olukorra puhul ei räägita meie LS ja LE kaudsest ja otsesest olukorrast.
Sinu pilt ei ole mind suutnud siiani veenda.
Võta teadmiseks, et Sinu poolt väidetud paadikäru järgi liikuv sõiduk on niigi kohustatud kiirust vähendama ja seda ees liikuva vasakpööraja tõttu mitte aga nissani tõttu. Vaata LE 123 ja 129 (§ 91). mõtle veidi kas Sina ise lahmad täiskiirusel paremalt mööda paadikarust millel vasak suund vilgub või võtad siiski hoo maha. Ja miks sa hoo maha võtad. Kas sellepärast et kõrvalteel on mingi sõiduk või sellepärast et täiskiirusel vasakpöörajast on ohtlik mööda uhada. Aga võibolla Sa tõesti ei võta kiirust maha ja ei suuda seetõttu vastata.
Vaata ka LS § 74´35 ja § 74´37. siis näed et ei ole üks ja sama tegu. parkimine ja liiklusohtlik olukord.
19:52 27.04.2008
tuleb üks härrasmees oma Bemariga pildistaja suunast. Peatub samas kohas kus nissan sooviga pöörata vasakule. Sunnitud on ta peatuma, kuna vasakult läheneb sõidukite kolonn ja paremalt sõiduk paadikäruga. Neile on ju vaja anda teed LE märgi kohaselt. Vasakult lähenenud sõidukitekolonn möödub ning paadikäru alustab vasak pööret. Hetk hiljem tuleb Paldiski suunast rullnokk, kes kihutab paadikärule küljelt sisse. Süüdi ju see härrasmees Bemariga, kes pööret ootas, kuna tema põhjustas liiklusohtliku olukorra. Seisis Bemari seal ca 5 min kuni kolonn möödus.
SpikeBMW sa ei suuda kuidagi mind oma liiklutundmisega veenda. Või tuleb sinu arvates arvestada ka sõiduki värvi ja seismisaega?
23:05 27.04.2008
SpikeBMW
sinuga on liiga mõtetu vaielda. ja mitte selle pärast, et sa oskad lugeda ja LS-ist copy-paste teha, vaid selle pärast, et lollile ikka selgeks ei tee, et ta loll on.

vastuseks sinu loodud pildile. mõistlik paadikäru juht annab pildiataja poolt tulevale "bemmimehele" märku, et too lõpetaks manöövri, ehk sõidaks paldiski poole minema, vabastades sellega ristmiku(mis on niigi väiksemõõduline) selleks, et paadikäru juht saaks lihtsamini enda manöövi lõpetada.
teisalt, kui on ettenägelik "bemarivend", laseb ta enda autot paar meetrikest tagasi(juhul, kui kedagi taga pole)
kui paldiski suunalt tulev "rullnokk" paadikärule küljelt sisse lajatab, ei ole see mitte vasakpööret ootava Bemarijuhi vaid paadikäru juhi viga, sest tõenäoliselt ei veendunud ta eelnevalt manöövri ohutuses. järeldus tulenevalt eeldusele, et "rullnokk" ei ületanud kiirust

13:39 28.04.2008
SpikeBMW kas minu lolliks nimetamine oli viimane argument või on Sul veel mõni argument, et tõendada Nissani poolt liiklusohtliku olukorra põhjustamist. Valus ta ju on, kui Su oma näide tehakse puust ette ja punaseks. Ma võin ju loll olla aga Sina liiklusest matsu ei jaga. (08:40 23.04.2008). Veel hullem on aga see, et Sa ei suuda ka oma eksimust tunnistada.

23:12 29.04.2008
SpikeBMW
hmm... see ei olnud argument vaid fakt.
kui näpuga seadustes järge ajada, siis võibolla nissan tõesti ei riku seadust, sest selge on see, et eesti seadused on nagu šveitsi juust.

tõenäoliselt ei tea ma liiklusseadusest mitte *****gi, kuid samal ajal, kui sina kodus ls-i pähe õppisid, olin mina roolis ja harisin ennast praktiliselt.
mis mõte on õppida asja, mille punt 1 räägib kategooriliselt vastu punkt 3-le???

kui paljud liiklejad teavad-tunnevad ls-i? vähesed
kui paljud teavad-tunnevad le-d? enamus
kumb on tähtsam? teooria või praktika? praktika

mida on lõppkokkuvõttes vaja? eelkõige osata käituda liikluses vastavalt OLUKORRALE(mitte seadusele) ja teada-tunda märke
23:20 29.04.2008
mida vaielda (rekisteröimätön)
*** kas olete maailma parandajad või.kas omal autod ja muud asjad korras ,et siin maailma parandate
20:28 02.05.2008
BMWspike (rekisteröimätön)
SpikeBMW eksid. väga kahjuks "praktika" on meie teedel vastuolus Liikluseeskirjade ja liiklusseadusega. Seetõttu juhtuvad õnnetused. Koolis alustatakse kateooriaõppest ja alles siis minnakse praktika kallale. Šveitsi juustuna tundub asi sulle seetõttu, et sinu liiklusharjumused on vastuolus kehtivate eeskirjadega. Seda et Sa praktikas end harinud oled seda on näha. Vanasõna ütleb - kõige valjemini kiunub see koer, kes kaikaga pihta sai. Arvestades seda, kui palju Sa sini-valge värvi peale hambaid näitad, on nad sind vist väga tugevasti praktikas kasvatanud. Usu mind lihtsam on Sul liiklusseadus ja eeskiri selgeks õppida.
Mida oodata õpetajal õpilaselt kelle teadmisi ta ühega hindas. Ikka seda et õps on loll. Mida loota ikka seda et hoolimata lollist õpetajast õpilane end ükskord kokku võtab ja LE, LS ning teised liiklusega seonduvad seadused selgeks teeb. Aga ei püüa enam ammu maailma parandada vaid üks hing haaval päästa.
23:02 02.05.2008
SpikeBMW õpetajaks tituleerisid Sina mind omas postituses 12:38 23.04.2008 Loe läbi minu postitus 15:02 23.04.2008. Ei tea mina kas Sul load on ja mitu laksu sa oled pannud. Muide lisaks õigusteadmistele olen ka praktikas Sinust peajagu üle. Selle tööga teenin ma oma igapäevast leiba. Sellist lollust ei tee ma elu sees nagu Sa kirjeldasid teemas http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=109543#857625 21:45 05.01.2008 ja 22:26 06.01.2008. Sedasi käitub liikluses ainult idioot. Kui sulle tuleb vastasuunas auto vastu siis veel vasakule teepeenrale võtta. Samase kohta kuhu keerab ka kokkupõrke vältimiseks teine juht. Tule veel mind sõimama. Tee esmalt oma nimega otsing foorumis ja loe mida teised Sinust arvavad ja Su liiklusalastest teadmistest.
Tegelikult vajadus ju puudub Ise ütlesid et teadmised Sul puuduvad. on ainult praktika. Keegi peab ju esimene loll olema, kes sulle asja puust ette ja punaseks teeb. Teised on siiani väga tadasihoidlikud olnud. Aga olgu ma lõpetan Nissani teema on end juba ammendanud.
02:27 14.05.2008
wolf99' (rekisteröimätön)
Pika arutelu peale ka paar pilti kuidas mujalpool kiirust mõõdetakse.
10:24 16.05.2008
soomusveneruss (rekisteröimätön)
poolas puges kõige väiksem mees lehmale *****,aga kui auto 150 km/h mööda sõitis,ei jõudnud keegi midagi teha...
tagatipuks tuli lehm üldse lõhki lõigata,et ametivend kätte saada...

vot teile nippe
22:23 09.08.2008
rekkajuht (rekisteröimätön)
TULE TAEVAS APPI !
20:53 20.09.2008
sass404 (rekisteröimätön)
"Föönidel" nimega Ultralyte LTI 20.20 LR puuduvad taatluskleebised. Kui teid ära mõõdetakse, kontrollige ka föön üle. Taatluskleebised on eestikeelsed sõnaga "TAADELDUD" JA TAATLUS PEAB OLEMA KEHTIVA KUUPÄEVAGA. Võmmid eksitavad kalibreerimiskleebistega, mida tahavad serveerida kui taatluskleebiseid. Olge tähelepanelikud! Pildil on föön kalibreerimiskleebisega.
23:53 20.09.2008
polise (rekisteröimätön)
Sass kui matsu ei jaga ära klaverit niisama peksa. Sulle on juba korduvalt selgitatud, et Austria kalibreerimise on tehnilise järelevalve inspektsioon tunnistanud vastavaks taatlemisega. Loe veelkord läbi mõõteseaduse § 10. Eriti pööra tähelepanu 4 lõikele.
Samuti ära viita eesti siseriiklikele õigusaktidele, mis kehtestavad nõuded taatlemisele EESTIS. Kas Sa arvad, et Austria taatluslabor hakkab eesti kleebiseid kasutama?
Selgitan sulle veelkord, et kleebis pannakse asjakohasele DOKUMENDILE või seadmele. Dokumentidega on võimalik tutvuda iga kohtuvälise menetleja juures.
Aga Sass kui raha laialt võta hästi kallis advokaat ja pöördu kohtusse.
12:41 21.09.2008
mhm (rekisteröimätön)
... ja märgistada mõõtevahendi või asjakohase dokumendi taatlusmärgise või -märgistega.
20:57 21.09.2008
aiku0
"Taatlemine on protseduur, mille käigus pädev taatluslabor või teavitatud asutus kontrollib mõõtevahendi vastavust kehtestatud nõuetele ja märgistab nõuetele vastava mõõtevahendi taatlusmärgisega" (§2 (1) p.29 Mõõteseadus).
Kalibreerimine on menetlus, mis fikseeritud tingimustel määrab kindlaks seose mõõtevahendiga saadud väärtuse ja etaloni abil realiseeritud füüsikalise suuruse vastava väärtuse vahel (§2 (1) p.6 “Mõõteseadus”).

No kui veidi neid definitsioone loed ja kooliharidust ka saanud oled siis saad aru, et kalibreeritud riistaga saad täpsema tulemuse juhul kui tulemuse täpsus oluline on.
16:56 22.09.2008
polise (rekisteröimätön)
aiku
Maakeeli seletatult siis kalibreerimine on osa taatlusest. Taatluse nõuded on oluliselt rangemad, kui kalibreerimisel. Antud juhul Austrias tehtud kalibreerimisel on kontrollitud aparaati põhjalikumalt, kui teeb seda eesti taatluslabor. Seetõttu tunnistatakse ka kalibreerimisel saadud tulemuste alusel aparaat taadelduks.
15:45 25.09.2008
Nipike (rekisteröimätön)
Kalibreerimine on fakt, et seade midagi mõõdab mingi tõenäosusega kalibreerimise ajal kehtinud tingimustes. Umbes, et 50% juhtudest on kiirus 50 km/h mõõdetud õieti.

Taatlemine tagab, et seade mõõdab mingi suuruse alati kindlas vahemikus.

Kas Austria laboris kehtivad samad mõõtmistingimused, mis Eesti maanteel?
19:08 25.09.2008
polise (rekisteröimätön)
nipike vastuse leiad
riigi teatajast. otsi määrus
Kohustuslikule metroloogilisele kontrollile kuuluvate mõõtevahendite nimistu, mõõtevahendite olulised ja erinõuded, sealhulgas täpsusnõuded, ning mõõtevahendite taatluskehtivusajad
täpsemalt vaata määruse lisa. neid on 2
lisast leiad kiirusemõõteseadmetele kehtestatud nõuded. Edasi vaata vead mõõtmisel. Peale seda aitab Sind link
http://www.eak.ee/?pageCus=akr&id=338
vali alt täpne akrediteerimisala
lõpetuseks saad vastuse Eesti teede ja Austria labori kohta.
Vastuseid ära siia kirja pane sest siis näevad kõik huvilised veel vaeva. Vaeva nähes jääb lihtsalt paremini meelde.

20:17 25.09.2008
Polisele meeldetuletuseks, et teadvalt ebaseadusliku väärteootsuse tegemine on karistatav kuni 3a puuri või rahatrahviga (KarS §311-2, jõustunud "alles" 15.03.2007- seega oleks aeg harjuma hakata ). Kas õigusaktides sisalduvate elemetaarnõuete täitmatajätmine ja seetõttu valeotsuse tegemine pädeva isiku poolt on otsene tahtlus või mitte, seda võiks polise proovida ise sisustada.

Kui seadmel kleebiseid pole, siis vastavalt mõõteseaduse §§ 11 (3) ja 13 (4) ja temale tuginevate määruste järgi ilma taatluse infokleebiseta seade pole taadeldud. Lisaks sätestab mõõteseadus karistusnormid taatlusnõuete rikkumise jms tema nõuete vastu "eksimise" eest.
23:18 25.09.2008
polise (rekisteröimätön)
sass404
Kas siis Sinu suhtes olen teinud otsuse.
Kas neid Otsuseid on sinu suhtes tehtud üks või koguni kaks.
Kas Sa oled need ka kohtus vaidlustanud.
Kui kohtus tulemusteni jõuad anna ka foorumirahvale teada. Muide kohtuotsused on avalikud.
Ka lubatud sõidukiiruse ületamine on karistatav.
Loe mu eelmine postitus 23:53 20.09.2008 uuesti läbi ja tee omale selgeks mis on üld ja mis erinorm. Mida millal rakendatakse.
Kas pildil olev aparaat on läbinud taatluse ning seega kas viide mõõteseadus § 13 on asjakohane?
03:10 26.09.2008
Mõõteseaduse normid ei ole lahterdatud üld, eri, ala, pea jne normideks. Kui sa süstemaatlisest, grammatilisest, teleoloogilisest tõlgendamisest seda meelevaldselt järeldad, siis sinu mure. Taatlemata aparaadi näit ei päde legaalmetroloogiliseks tõendiks. Tee TJA-le ettekirjutus seadust täita, las kleebivad aparaadid ära ja korras. Süüteomenetluses kehtib in dubio pro reo põhimõte. Kui seda sellisel juhul rakendada ei taha, on menetlusnormi tahtlik ebaseaduslik kohaldamine. Räägi seda juttu ka oma ülemustele ja vorbi taatluskleebiseta aparaatide puhul koostatud väärteomenetlustele lõpetamise määrused VTMS §29,1,1 alusel.
09:22 26.09.2008
Hannes Küünarpuu (rekisteröimätön)
Lugupeetud Kuno Talimaa

Ülespandud radari foto tundsin ära. Kohtuvaidlus on antud teemal meil pooleli.
Korrektsuse huvides, kui Te soovite foorumi kaaslastelt nõu saada, tuleks Teil avaldada kohtuistungil ülekuulatud spetsialistide ülused. Siiani on spetsialistidest ülekuulatud Eesti Akrediteerimiskeskusest Jürgen Riim.
Teadmiseks kõigile huvilistele et järgmine kohtuistung toimub 22 okt kell 11.00 Harju Maakohtus saalis 402. Kohtuistung on avalik seega võivad kõik huvilised kuulama tulla. Sellel istungil annavad ütlusi spetsialistidena kaasatud professor Rein Laaneots ning TJA peaspetsialist Aili Võrk.
Mida kohtus arutatakse. Kuno Talimma on vaidlustanud sõidukiiruse ületamise Pärnu maanteel. Kiirus on mõõdetus fotol oleva laseriga. Istungil hakatakse arutama seda kas mõõteseade vastab seadusest tulenevatele nõuetele.

Lugupidamisega

Hannes Küünarpuu
Põhja PP

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
  1. On kielletty:
    1. Myydä tai vaihtaa
    2. Mainostaa suoraan
    3. Poiketa aiheesta
    4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
    5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
    6. Toistaa aiheita tai viestejä
    7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
    8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
    9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
    10. Isojen kirjaimien turha käyttö
  2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
  3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
  4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
  5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
  6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
  7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
  8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
  9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
  10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.