Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

AIHE: ERAKORRALINE ÜLEVAATUS

12:13 12.10.2006
mairts
Erakorraline ülevaatus
Tere,

Kas see jutt on õige , et kui sõidukile määratakse teepeal erakorraline ülevaatus, näiteks katkise esiklaasi või mis iganes eest ,siis see kusagil arvutis ei kajastu? Kui remontida ei taha siis lihtsalt minna ARK.i öelda et reg.tunnistus kadus ära maksad 200 saad uue passi koos kehtiva ülevaatuse kirjega sisse ja sõidad jälle nagu `õige` mees edasi?

Lugupidamisega
17:45 12.10.2006
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Erakorraline ülevaatus
Tere Mairts.

Antud teema puudutab otseselt ka politseinike töömaid. Ei tunne ühtegi liikluspolitseiniku kuid niipalju võin nüüd küll öelda, et minu arusaamist järgi rikuvad paljud politseid seadust ja seda lausa teadlikult. Tean mitut juhtumit kus minu poolde pöördub autoomanik ja teatab, et tema autole määrati erakorraline tehnoülevaatus. Kui küsin kontrollkaarti-akti siis selgub, et politseinik ei ole suvatsenud akti väljastada vaatamata sellele, et vastavat toimingut nõuab seadus: (Teel liikleva mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundi kontrollimise eeskiri) §2. Sõiduki tehnoseisundi kontrollimine (4) Ohtliku veaga sõiduki puhul peab kontrollija tegema liiklusregistrisse kantud sõiduki registreerimistunnistuse osasse «Tehnoülevaatused» sissekande «Erakorraline» koos kontrollija allkirja, nime ja kontrollimise kuupäeva äramärkimisega ning väljastama juhile vastava kontrollkaardi. https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=935284 Tehnoülevaatuse programm küsib akti numbrit, meil aga ei ole seda võimalik sisestada sest härrad politseid ei täida seadust. Seaduse eiramine on nii massiline, et ARK tehnoosakond soovitab akti numbri asemel sisestada erakorralise ülevaatusmärke tegemise kuupäeva. On-line ülevaatusprogramm ei näita, kas on määratud erakorraline või ei ole, seda näeb ainult reg. tunnistuselt. Kas politsei oma arvutis asja fikseerib kuskil “paturegistris“, seda mina ei tea. Teie poolt pakutud “probleemilahendus“ tundub üsna reaalne.
14:30 13.10.2006
scorp (rekisteröimätön)
Ai-ai kodanik mairts otsib võimalusi seadusest kõrvalehiilimiseks.Kui määrati erakorraline siis mine käi ära mitte aga hakkad mööda foorumeid valevastuseid otsima ja pädevatelt nõu välja lunima.(isegi tean selliseid inimesi kes on nii teind ja tean inimesi kes nii pole teind ja on omad vead parandanud ja tuld ülevaatusele nagu "õige"mees).
15:42 13.10.2006
mairts (rekisteröimätön)
scorp ma ei otsi midagi lihtsalt kuulsin sellisest asjast kusagilt ja raske uskuda et see nii lihtsalt saab käia. :) politseid teevad siis ju nagu tühja tööd?
08:11 14.10.2006
civiccc (rekisteröimätön)
loomulikult ma lähen kergema vastupanu teed , kui politsei hakkab mind kottima prao eest esiklaasis.
13:38 14.10.2006
sass (rekisteröimätön)
politsei teeb siis ka tühja tööd kui inimene on vangi mõistetud aga ta juhib sealt kurjategjate jõuku.tal ei tohi olla telef. ega arvutit aga neil on mitu tükki.tühja tööd teeb politsei siis ka kui valvab kivihunnikut linnas nelja mehega,isegi malet ei tohi seal mängida.no kus kord on?
23:02 14.10.2006
Tere sass
Ka tehnoülevaataja teeb tühja tööd, kui nõuab tulekustutil korrasoleku kleebist mille puudumine ei pikenda pidurdusteekonda... Samas näeme, et teinekord on antud kustutusvahend asutuse seinalt "laenatud"... Teeme tühja tööd, kui nõuame auto kasutamise volitust teadmata kuidas autoomaniku allkiri tegelikult välja näeb... Seadusandlus ja reeglistik on nii tark kui targad on nende tegijad. KORD on seal kus ta on. Palju on võimalik muuta tehnoülevaatusel arukamaks ja isegi lihtsamaks siis kui "otsustajad" hakkavad hindama praktilise töö tegija oskusi ja kogemusi.
02:14 15.07.2010
raul206
Kui palju maksab erakorraline ülevaatus, kui politsei on selle tee peal määranud..?
09:35 15.07.2010
Erakorraline tehnoülevaatus maksab sama palju kui korraline kuna vaatamata sellele, et autol on ära märgitud ainult üks puudus - peab masina vaatama üle 100% korralise ülevaatuse mahus.
16:33 18.07.2010
Ralf
Seega on siis 2 varianti! 1. kui politseil pole seda akti esitada, siis võib ta juriidilises mõttes sinna kõige sügavamale saata ja mitte alla kirjutada trahvi või otsuse paberitele, kuna politseil ei ole vastavat väljaõpet, ega kogemust hindamaks sõiduki tehnilist seisukorda kasutades vaid oma silmi ja kõrvu!
2. kui ikkagi ei õnnestu korrakaitsjat parimate soovidega kaugele teekonnale saata või tuleb julgusest puudu, siis ikkagi odavam lasta uus pass teha, sest ülevaatus ju maksab ka mingi 500.- Kui viga ka veel ära likvideerida, siis ikkagi tuleb kogusumma 300.- odavam! :D:D
Ja pealegi, kui näpuga näidatud viga on likvideeritud, siis ei näe nagu viga või keeldu, kui soovitakse endale uut ja ilusat, värsket tehnilist passi! :D:D:D
12:47 19.07.2010
Nelja aastaga on ühte koma teist muutunud st. politsei väljastab vajaliku akti kuid ei nummerda seda. Politsei omab ka vastavat väljaõpet kuid vahel on olnud olukordi kus seadusesättest rebitakse pool lauset ja kasutatakse seda sõnastust autoomaniku ahistamiseks. Minul on olemas akt kus politsei on kirjutanud, et tuuleklaasil on klaasikahjustus kuid meelega on jäetud lisamata - liikluse jälgimist raskendav, sest klaasipragu on nii all, et ta kuidagi ei saa segada.

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
  1. On kielletty:
    1. Myydä tai vaihtaa
    2. Mainostaa suoraan
    3. Poiketa aiheesta
    4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
    5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
    6. Toistaa aiheita tai viestejä
    7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
    8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
    9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
    10. Isojen kirjaimien turha käyttö
  2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
  3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
  4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
  5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
  6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
  7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
  8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
  9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
  10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.