Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

AIHE: ARK JA MOTORI VÕIMSUSE TÕSTMINE?

10:12 26.08.2006
andrei8
ARK ja motori võimsuse tõstmine?
Tere,
selline küsimus siis, et kui tekib mõte tõsta mootori võimsust läbi chip-tuningu, reegline saab võimu juurde alates 20% turbomootori puhul.
Kuidas reageerib sellele ARK ja kas ülevaatuselt läheb siis veel masin läbi, sest teatud näitajad mootoris vist muutuvad kui chip paigaldada.
Kas ARK tarbeks on vaja hakata midagi taotlema või lubab seadus teatud piirides siiski mootori võimsust tõsta?

Ette tänades
10:41 28.08.2006
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: ARK ja motori võimsuse tõstmine?
Tehnoülevaatusel ei mõõdeta mootori võimsust ja ei kontrollita kas pardaarvutis on originaalprotsessor või ei ole. Seega ei ole võimalik tuvastada selliseid muutusi mida soovite teha. Kuna ei saa tuvastada siis ei saa ka keegi reageerida sellistele muudatustele. Kui muutuvad heitgaasinäitajad halvemuse poole ja ületavad lubatu siis on kordusülevaatuse võimalus olemas. Mootori võimsuse suurenemise küsimusi on foorumis arutatud-selgitatud piisavalt.
11:15 28.08.2006
andrei8 (rekisteröimätön)
Re: ARK ja motori võimsuse tõstmine?
Tehno foorumist ei leidnud otsinguga ühtki teemat, mis räägiks chiptuninguga tõstetud mootoritest ja ARK-st.
16:05 04.09.2006
ennww
Re: ARK ja motori võimsuse tõstmine?
Minul on VW Caravelle, mis on Saksast ostetud ja millel oli pealepandud "tuuningukitt" ametlikult vormistatud. Ehk seal maal peabki nii tegema. Tulemuseks siis see, et ARK vennad kratsisid poolteist tundi kukalt, et mida ikka passi kirjutada, sest ametlikult sellise võimsusega mootorit polnud olemas. Kirja see aga läks ja maksan nüüd ka kindlustust 22 kW eest rohkem.

TÜV punkti see ei huvitanud. peaasi, et CO number klapib ja katt all...
16:50 04.09.2006
Pets (rekisteröimätön)
Re: ARK ja motori võimsuse tõstmine?
Mujal peab sellise võimsuse tõstmise ära vormistama. Meil seda ei küsita. On küll reegel, et autole ei või paigutada mootorit mis on üle 30% võimsam kui originaal. Samas jääb antud juhul kõik väliselt samaks kuna mootorit ei ole vahetatud. Enamasti võimsus ka nii palju ei tõuse.
Teiselt poolt huvitab kindlustust auto võimsus ja kuigi pole veel kuulnud ,et midagi oleks juhtunud siis igaks juhuks kui peaks kindlustusjuhtum tekkima tuleks el juhul suu kinni hoida. Muidu võib avastada, et oled vähem kindlustust maksnud kui peaks ja võib tekkida komplikatsioone.

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
 1. On kielletty:
  1. Myydä tai vaihtaa
  2. Mainostaa suoraan
  3. Poiketa aiheesta
  4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
  5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
  6. Toistaa aiheita tai viestejä
  7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
  8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
  9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
  10. Isojen kirjaimien turha käyttö
 2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
 3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
 4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
 5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
 6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
 7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
 8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
 9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
 10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.