Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

AIHE: VÕÕRANDAMISE KEELD

23:00 22.08.2006
narrow
võõrandamise keeld
minu nimel on üks auto mida enam alles pole, kuid tal on võõrandamise keeld peal .... olen kuulnud et siis ei saa arvelt maha võtta ? vastab see tõele. imelik nagu natuke .. kas ma pean siis hakkama maksma kindlustust auto eest mida pole olemaski enam ?

millises seadustikus selles rohkem juttu on ?
09:32 23.08.2006
Indrek Sirk (Liiklusõiguse Büroo)
Re: võõrandamise keeld
Kõigepealt selgita välja, millisel alusel selline märge on liiklusregistris. Sõiduki registrist kustutamine on tänasel päeval printsiibis võimalik üksnes lammatustõendi alusel. Mõningatel juhtudel on registrist kustutatud ka juhtudel, kui autot ei ole aastaid kasutatud ning omanik kirjutab seletuskirja auto hävimise kohta. Ajutist registrist kustutamist ei takista ükski võõrandamiskeeld.

Kindlustust tuleb maksta üksnes juhul, kui sõidukit kasutatakse teeliikluses. Küll peab igal sõidukil olema kindlustusleping, kuid see ei ole tasuline.

Teadmata, millisel alusel on võõrandamiskeeld tehtud, on raske ka vastavate õigustaktideni juhtida. Teemaga haakuvad liiklusseadus, mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise kord, liikluskindlustuse seadus, täitemenetluse seadustik.
09:48 23.08.2006
Marko
Vähemalt eelmisel aastal takistas küll võõrandamiskeeld ajutist registrist kustutamist. Telefoni teel lubati, et saab kustutada, kui kohale läksin, hakkasid tibid edasi-tagasi siblima ja teatasid lõpuks, et ikka ei saa. Kas seadus on muutunud?
18:27 24.08.2006
Tähelepanek õige - registreerimise eeskirja § 7 lg 10 nõuab ajutiseks registrist kustutamiseks on vajalik sõiduki käsutamispiirangu kohaldaja nõusolekut.
20:10 24.08.2006
narrow (rekisteröimätön)
keeld on ilmselt kohaldatud kohtutäituri(te) poolt. selle autoga on saadud mitu siiani maksmata trahvi (ära maksmisest pole hetkel mõtet rääkida).

uurisin ise veel vahepeal ja leidsin sellise sätte et ARK võib auto kustutada arvelt kui temaga pole käidud kahel järjestikusel korralisel tehnilisel ülevaatusel .. aga samas nagu ma aru saan praktikas seda ei rakendata ja selle peale lootma jääda ja aega ootama pole mõtet.... seni siis tuleb lihtsalt kindlustusse minna ja seal liikluskindlustuses lepingut uuendamas käia ja nii senikaua kuni kunagi seadus muutub või kohtutäitur loa annab auto arvelt maha võtmiseks ? kas selline võimalus on reaalne (arvestades asjaolu et trahvid on endiselt maksmata) ... ?

või ehk oskate ise mõnda varianti veel soovitada
10:31 25.08.2006
Kahe järjestikuse ülevaatuse tegemata jätmisel ei ole ARK-l mitte õigus, vaid kohustus sõiduki ajutiselt registrist kustutada. Kuid sellelgi kustutamisel on sama piirang - vajalik on käsutuspiirangu kohaldaja nõusolek.

Ülevaatuse mitteläbimisega seonduv ajutine liiklusregistrist kustutamise alus on kehtetuks tunnistamisel.
23:05 20.02.2009
klaabu17 (rekisteröimätön)
aga kust ma saan kontrollida enne autoostu ,kas tal on võõrandamiskeeld peal või mitte?
01:57 23.12.2009
djdarock
Ark kodulehel. registriandmetest.:P
18:03 28.01.2010
arno2008
tere

Kui hakkate autot ostma siis kindlasti kontrollige ARKis.Sest mull on selline jama ,et ei saa müüa ,omaniku ka kätte ei saa ja on võlgu ja ma arvan, et ta ei suvatse vist küll oma võlgasid maksta .Nii et tühi ring. Andke nõu
16:51 12.03.2010
mure missugune (rekisteröimätön)
mure siis selline , et müüsin auto järelmaksuga aasta tagasi ära müügileping on tehtud seal ka kirjas et tasub osamaksetena kuni 2010 lõpuni ja siis vormistab auto oma nimele. Aga juhtus vahepeal selline jama asi et sain päris kopsaka trahvi ja kohtutäitur tegi selle sõiduki kohta märke et ei saa seda müüa ega midagi. kohtutäiturit see leping ei huvita, mis teha sellises olukorras. Kas nüüd kui midagi müüa tahad peab notari juures lepingu tegema. Isegi ARK aksepteerib enda tehtud ostu- müügilepinguid.
22:05 30.03.2010
sass999999 (rekisteröimätön)
Kui kohtutäitur seadis kästuspiirangu võõrale registrivarale, siis tuleb täiturile esitada kirjalik nõue märke kustutamiseks. Lisada tuleb koopia ostu-müügi lepingust, mis peab olema loomulikult varasema kuupäevaga. Nõuet saab esitada uus omanik, mitte endine. Kui asi ei laabu, siis hoiatus kohtusse kaebamiseks ja kui ikka ei laabu,siis tulebki kevata.
21:13 28.05.2013
aww (rekisteröimätön)
Sain tuttavalt soodsalt auto järekaga mida siiani MAKSAN. Läksime siis ark-i ümber kirjutama, mul pold tol hetkel dokumente kaasas ja kirjutasime mu naise nimele. Mõne aja möödudes tuli naisele kiri kohtutäiturilt et autot müüa ei tohi ...mingid kunagised võlad ja mitte väiksed. Jama värk nagu. Tahaks nüüd autot oma nimele kirjutada kuna mina maksan järekat selle auto eest aga müügikeeld seda ju ei lase. Mida teha?
22:03 28.05.2013
........ (rekisteröimätön)
Sõber ostis ühe mootorsõiduki aastaid tagasi kui lammas ei suutnud või ei tahtnu ümber kirjutada ja "omanikul" tekkisid riigi ees võlgnevused ja autol on võõrandamise keeld peal. Sõber tahab nüüd muidugi enda nimele kirjutada ja masin maha müüa. Mis väljavaated tal oleks, kui üldse on mingi võimalus, fakt on see, et paberite järgi omanik ei suuda oma võlgnevusi vast kunagi tasuda(kui just lotovõitu ei tule).
14:54 29.05.2013
hlm (rekisteröimätön)
to aww, ei jõua minule kül kohale, et mismoodi saab kohtutäitur nõuda auto mittemüümist isikult, kes ei ole ju võlgnik kellegi või millegi ees. See, et sõiduk kunagi kuulus võlgnikule, ei ole minu loogika järgi küll mingi näitaja. Ei saa ju panna vöörandamsikeelu alla asju, mis võlgnikul kunagi olid ja ammu maha müüdud. Kui kohtutäiturid hiljaks jäänud, siis see nende probleem.
14:55 29.05.2013
hlm (rekisteröimätön)
Aa, saan õiegesti aru, et naisel on võlad hoopis? Siis sott selge kui niimoodi asjad.

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
  1. On kielletty:
    1. Myydä tai vaihtaa
    2. Mainostaa suoraan
    3. Poiketa aiheesta
    4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
    5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
    6. Toistaa aiheita tai viestejä
    7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
    8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
    9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
    10. Isojen kirjaimien turha käyttö
  2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
  3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
  4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
  5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
  6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
  7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
  8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
  9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
  10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.