Kirjaudu sisään

Keskustelut

Kysy asiantuntijalta

Muut keskustelut

AIHE: LIIKLUSMÄRGISTUS

14:28 19.08.2006
faculty
Liiklusmärgistus
Küsimus seoses liiklusmargistuse puudumisega maapiirkonnas kruusateedel ja kruusatee ja asfaltee ristumiskohal..Tean, et varem(aastaid tagasi) on märgistus esinenud aga antud hetkel on kogu külas märgistus puudulik, mis võib tekitada ja on tekitanud probleeme liiklusohutusega samuti võib seega lugeda kõik ristmikud parema käe ristmikeks(v.a hoovist välja sõidud) k.a ristumised asfalteega. siit ka küsimus, et kas asfalteel liikleja peaks andma teed paremakäe reegli järgi ja kas liiklusõnnetuse korral jääks süüdlaseks asfalteel liikleja. Veel, et kes peaks vastutama, et märgistus oleks antud piirkonnas korraldatud...
17:15 22.08.2006
Indrek Sirk (Liiklusõiguse Büroo)
Re: Liiklusmärgistus
Liikluskorralduse eest vastutab kohalik omavalitsus. Eeldusel, et tegemist ei ole riigimaanteega.

Kattega tee on peatee kruusatee suhtes - LE § 2 lg 30.
19:22 22.08.2006
eedu (rekisteröimätön)
loe ja imesta... kust teisegused yldse load saavad?
16:00 23.08.2006
Koletis (rekisteröimätön)
Mis siin imestada on.
Enamikes väikestes asulates ei ole üldse liiklusmärkisid. Sõidetakse mingite harjumuste järgi. Peateeks loetakse seda, mis läheb otsem ja käib tähtsamate kohtade vahel. Parema käe reegel- unustage, keegi ei tea sellest midagi.
Siiamaani on niimoodi hakkama saadud, kui viimastel aastatel on autosid ka maapiirkondadesse oluliselt juurde tulnud. Korraliku märgistuse paigaldamisest ei taha aga kohalikud omavalitsused midagi kuulda. Külas, kus mina elan, ei olnud isegi märkisid selle kohta, mis asulaga tegu. Suure kaklemise peale vallavalitsuga saime lõpuks need märgid. Aga midagi enamat loota on mõttetu.
09:23 25.08.2006
faculty (rekisteröimätön)
eedule krrt- liikluseeskiri ei ole otsast otsani peas enamikel võib olla vaid sinusugustel...elementaarne aga oleks kui liiklusmärgistus on tagatud ka nn külateedel, eriti kui see on seal varasemalt esinenud...
parema käe reeglist nii palju, et seda ei ole võimalik efektiivselt kasutada mitte igal pool...

HR Sirgile, et liiklusmärgistuse puudumisega(kiiruspiirang, anna teed märk) võib kaasneda ka liiklusõnnetusi siis ootaks ka põhjendust miks on sellised olukorrad tähelepanuta jäetud...või kehtivad omavalitsustele teistsugused ettekirjutused...
10:36 25.08.2006
Faculty - liiklussituatsoonis tuleb käituda tegeliku olukorra järgi. Kui eesõigust andev liiklusmärk puudub, tuleb lähtuda üldisest regulatsioonist, st parema käe reeglist.

Mis puutub eedu kommentaari, siis sarnane mõte jooksis ka minu peast läbi. LE ei pea loomulikult olema otsast otsani peas, kuid kattega tee ja kruusatee ristmiku eesõiguskohustus on sedavõrd elementaarne nõue, et iga autojuht lihtsalt peab seda teadma.

Kui algne küsimus veelkord läbi lugeda, siis oli küsimus vaid üks - kellel on eesõigus kattega tee ja kruusatee ristmikul?

Parema käe reegele ei pruugi loomulikult olla efektiivne igal pool, kuid viidatud teemas ei ole võimalik üldse parema käe reegist rääkida.
13:06 25.08.2006
Ok tunnistan, et kruusatee ristumine kattega teega oli vähe ülepaisutatud- see ei tähenda, et ma eesõigusest midagi ei tea aga probleem on pigem selles, et küsimusena oli küll püstitaud ristmike osa kuid tähtsam liiklusohutuse tagamine mõne märgiga ei peaks küll omavalitsustelt tükke küljest võtma seega on kusagil jäetud midagi üldse tegemata, et sellised situatsioonid esinevad-
HR Sirgile veel niipalju, et ka kruusateedel on raske kasutada parema käe reeglit seetõttu, et kohati on nähtavus piiratud ja kiirusepiranguid ei esine...antud teemas on selgelt püstitatud probleeme ka kruusateedel liiklemisel eraldi küsimusena neid küll ei esitanud aga see läks juba natuke tähenorimiseks...aga tänud siiski vastamast v.a ilmatark eedu
16:53 25.08.2006
tarts (rekisteröimätön)
Inglismaal ühes väikelinnas ei olnud varem peaaegu ühtegi liiklusmärki ja peaaegu ühtegi avariid seal ei olnud. Siis omavalitsus mõtles et paneme ikka märgid üless- peale seda hakkas seal toimuma väga palju avariisi. Ma ei tea kas märgid võeti uuesti maha, aga loo moraal on see et ära sõida märkide järgi sõida mõistusega ja ohutuks liiklemiseks ei ole vaja teada LE-st midagi. Ma ei saa aru kuidas ei ole võimalik paremakäe reeglit kasutada piiratud nähtavusega alas??? seda enam pead olema ettevaatlik ja vajadusel andma teed ka vasakult tulijatele.
15:03 27.08.2006
Meie liikluse üks valulisemaid kohti on rooli ja juhiistme seljatoe vahel. Faculty ilmselt ei mõelnud seda tõsiselt, kui ta kirjutas kiirusepiirangute puudumisest. Kiirus tuleb valida selliselt, et oleks võimalik ristmikule lähenedes hinnata seda, kellel on ristmikul eesõigus. LE kohustab juhti eeldama, et ta asub ristmikul kõrvalteel.

Ka kruusateede ristmikul kehtib parema ke reegel. Parema käe reegel tegelikult printsiibis vähendab liikumiskiiruseid. Juht, kes teab, et liigub eesõigusega teel, sõidab kiiremini, sest ei tunne vajadust veenduda ristmiku ületamise ohutuses olles kindel, et teised juhid täidavad teeandmiskohustust. Piiratud nähtavusega kohtades on seda enam mõistlik kasutada parema käe reeglit, kuna see sunnib juhte ristmikke aeglasemalt ületama.

Tulles tagasi kohalike omavalitsuste kohustuste juurde. Nähtavuse parandamine on paljudes kohtades siiski võimalik ja see on kohaliku omavalitsuse ülesanne. Samuti on lihtne ja odav kasutada hoiatusmärke "samaliigiliste teede ristmik" või "samaliigiliste teede ristmike ala". Mina soovitan teha avalduse vallavalitsusele, sellele on nad kohustatud reageerima. Keelduv vastus on võimalik vaidlustada halduskohtus.
15:19 28.08.2006
Hr Sirk ma olen kõigega nõus...Küsimus ei ole mitte niivõrd selles, et kas mina aru saan vaid, et teised ka aru saaksid ja selleks kui lähtuda minu olukorrast peaksid olema märgistatud ka kruusateed. Kiiruspiirangute all pean silmas, et kuna puudub asula märge siis võib seal sõita lubatud kiirusega aga see on 90 km/h, mis võib ohtlikuks saada koduloomadele, lastele ja muidu kakerdajatele..
Aga ega mina muud ei ootakski kui kasutataks seda lihtsat ja odavat meetodit aga sellega peaksid tegelema vastavad organisatsioonid, mis on selleks mõeldud mitte kodanikud, kes vallas sellise jutuga arvatavasti eriti oodatud ei ole...
16:51 28.08.2006
eedu (rekisteröimätön)
siin mõne mehe jutust võib järeldada et ta on yx rullnokk kes sõitis oma auto kuskil kruusateel puruks ja nyyd yritab kogu jama omavalitsuse kaela ajada.. mõtetu mees
09:38 29.08.2006
To eedu, viimase kahe sõnaga kirjeldasid end tabavalt- rohkem sinu kohta midagi öelda ei ole...
23:11 29.08.2006
Eedu,
tundub, et sa pole kunagi sattunud maakolkasse kus pole märke.
Kutsun sind omale külla. Tule sõida minu juures oma parema käe reegli järgi, kui tahad näiteks 90ga lendavat traktorit oma auto vaskusse külge.
02:07 30.08.2006
to faculty (rekisteröimätön)
tegelt see käis sinu kohta aga ma ei löötnudki et sa sellest aru saad.
Ja Koletis ytle mulle yx traktor mis tehase seades 90-ga lendax. Ja yldse .. kasvage suurex, käige autokoolis, tehke endale load sõitke mõned aastad ja siis tulge uuesti siia paremakäereeglist rääkima.
11:39 30.08.2006
Sa Eedu oled ikka eriline põmmpea, küsimus ei ole ju üldse selles, et paremakäe reegel ei oleks oma olemuselt arusaadav...kui kõik ristmikud ja teelahknemised oleks löödud ühe vitsaga siis võid ajada oma joru enda olematutest kogemustest aga markantsema näitena või siis musta huumori valdkonnast võib öelda ,et Eedu ajab oma õigust taga näpuga LE järge ajades kui 60 km/h sõitev traktor temast üle kupatab, sest alles 90 km/h sõitvad traktorid on ohtlikud...valdkonnast tõde ja õigus
13:15 30.08.2006
No tehase andmetest ma ei tea tõesti, aga meil siin rikkad talumehed. Mingid hõbedased monstrumid kimavad siin kiiremini, kui minu auto üldse välja läheb. Roolis tihtipeale talunike pojad vanusega 10 ja ülespoole.
Ehk tõesti sõidavad 60-ga, aga kui selline mägi paaruga tuleb, võtab ikka junni jahedaks ja kiirus tundub suurem.
No liikluseeskirja järgi ei tohiks nagu purjuspeaga ja ilma lubadeta ka sõita, aga kas sa Eedu saad aru, et siiakanti satub politseinik ehk korra paari aasta jooksul. Kõigil on sügavalt ****** mingi LE ja seda enam mingi parema käe reegel.
Ma ei taha siin tõesti mingit kiusu ajada ega vaielda. Võib-olla on meie kandi liiklusanarhia tingitud sellest, et suured maanteed suht kaugel ning liiklusmärke ega politseinike polegi siin kunagi olnud. Samas pole olnud ka avariisid, sest kohalikud teavad, millised on tavade järgi peateed, millised kõrvalteed, kus ja ka kellele tuleb teed anda, kus kurvis võib keegi kimaga vastu tulla jne. Kahju oleks ainult võõrastest, kes LE järgi sõitma hakates võivad viga saada.
Igatahes, Eedu, Peace! Igaühel oma arvamus ja kogemused. Suuremaks ma kasvada ei taha(190cm 120kg) ja autokooliski käidud.

Keskustelupalstoille kirjoiattaminen vaati keksien (cookies) lupauksen

KESKUSTELUPALSTAN SÄÄNNÖT

Huomaa, että lisätessä sisällön foorumiin, sinun täytyy noudattaa rajoituksia, joita kuvataan käyttöehdoissa (kappale 7). Lisäksi ovat voimassa myös seuraavat säännöt:
  1. On kielletty:
    1. Myydä tai vaihtaa
    2. Mainostaa suoraan
    3. Poiketa aiheesta
    4. Herjata tai käyttää sivistymättömiä ilmaisuja
    5. Aloittaa ajoneuvoihin liittymättömiä aiheita
    6. Toistaa aiheita tai viestejä
    7. Sivuuttaa tavaamissääntöjä
    8. Kirjoittaa viestejä eri nimillä
    9. Käyttää toisen henkilön oikeaa nimeä
    10. Isojen kirjaimien turha käyttö
  2. On sallittu auttaa muita keskustelupalstan vieraita suosittelemalla hyvää yritystä tai kokeneetta henkilöä. Saa laajentaa aihetta.
  3. Viestit ja aiheet, jotka ovat vastoin sääntöjä, poistetaan ja sivuston ylläpitäjällä on oikeus estää säännöistä piittaamattomien pääsy palstalle.
  4. Kysymykset ja ehdotukset on lähetettävä foorumin valvojan sähköpostiosoitteeseen.
  5. Aiheen otsikon ei pitäisi olla epämääräinen: "ongelma", "auttaa".
  6. On vakavasti suositeltavaa merkitä merkki ja malli, mistä on puhe, aiheen otsikossa.
  7. On kiellettyä toistaa välimerkkejä aiheen otsikossa, esim. "kuinka iso on Calibran polttoaineen kulutus???????????"
  8. On kiellettyä mustata tavaramerkkiä aiheen otsikossa, esim. "huijareita in ASDF kaupassa". Omista konkreettisista kokemuksista jostakin yrityksestä tai tavaramerkistä voi kirjoittaa viestissä.
  9. auto24.ee:llä on oikeus muutta foorumin sääntöjä.
  10. Foorumilla on oikeus poistaa tai sulkea viestit ja aiheet, jotka ovat foorumissa turhia tai roskapostia.

VASTAA VIESTIIN

Nimi
Aihe 
Kuvat + lisää kuvia
Viesti
Pyydän vastaamaan   sähköpostitse:
Tarkistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä koodi. Rekisteröitynyt käyttäjä vältty siitä.